ZimowyZolnierz

Zetor 9540 świecę żarowe/świeca płomieniowa

Polecane posty

Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, mam wersję głowicy bez świec żarowych, i też pali tragicznie, podobno te sprzęty tak mają, dałem pompę do sprawdzenia, ale wątpię by to pomogło, ale kupiłem niedawno więc sprawdzę jeszcze pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

mam 105 i tez ciężko pali mimo świec 4 zarowych. załuzcie grzałkę w bloku do podgrzania płynu pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Trochę długo się nagrzewa, po 20 sekundach powinna się zapalać, Iskra czy to jakiś zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

podnieś maskę i Będziesz wiedział ,czy masz świece żarowe . Nie wszystkie modele miały głowice ze świecami natomiast w każdym jest możliwość założenia płomieniowej . Prawda ,że ciężko palą ,ale jak żarowe sprawne ,oryginalne Iskry, to nie ma problemów nawet przy -15


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZimowyZolnierz napisał:

No właśnie nie mam świec żarowych temu pytam czy to normalne

Tak to normalne, ja też nie mam świec, i co ogarnąłeś temat odpalania? Mój też ciężko pali, mam pompę wtryskową po naprawie ale nic to nie pomogło, jak uda się odpalić to chodzi jakby nie na wszystkie tłoki tak pyrkocze i nie chce wejść na obroty, dopiero po kilku sekundach łapie na wszystkie tłoki, napisz czy rozwiązałeś problem, jak długo masz ciągnik? Od zawsze ciężko odpalał? Ile czasu grzejesz tą świece płomieniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Traktor zakupiony w tym roku więc się go dopiero uczymy, ale mieliśmy ten sam problem ze na początku chodził na jeden cylinder przy -5°, był źle ustawiony zapłon pomogło wyprzedzenie zapłonu na pompie wtryskowej, świece grzeję półtora minuty i została założona grzałka do bloku jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem we wrześniu, czyli przyspieszyłeś zapłon przekręcając pompę w stronę bloku i to wszystko, Jeśli chodzi o zapłon? Jak długo Kręcisz aż odpali, Zanim założyłeś grzałke?, zastanawiam się jeszcze może pompka zasilająca na pompie niedomaga, przeglądałem dziś internet i zauważyłem że moja ma inne oznaczenie CD 3M 2283 W, motorpal, sprawdził byś mi u siebie oznaczenie swojej pompki zasilającej?, może moja jest za mało wydajna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

tyle,że teoretycznie ,wyprzedzenie zapłonu nie powinno ułatwić rozruchu . Nawet tłoczki w sekcjach są tak nacięte ,że jak dajesz gaz do końca ( w niepracującym silniku ) to wtrysk jest opóźniony . 

Sprawdź czy silnik  teraz się nie przegrzewa ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik już fabrycznie na znakach ma pompę praktycznie do końca przekręconą, traktor na ten moment pracuje jedynie w pługu do śniegu i sypaniu dróg więc nie miał za bardzo okazji się wykazać ale się nie przegrzewał na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZimowyZolnierz napisał:

zapłon wyprzedzasz odciągając pompę od bloku w tym ciagniku, jak będę na bazie to sprawdzę

Jesteś pewny na 100 % w takim razie ja u siebie opóźniłem zapłon bo przechyliłem w stronę bloku i mam wrażenie że lepiej pracuje i odpala, dziś grzałem świece płomieniową 90 sekund i odpalił za pierwszym razem


Masz rozrusznik szybkoobrotowy? Ciekawe jakby dołożył jeszcze jedna świece płomieniową lub żarowe dać w kolektor ssący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na opóźnionym zapłonie bym strasznie mulowaty nie chciał się zbierać, po przedstawieniu jest dużo lepiej, rozrusznik Ori Zetor jest taki plan żeby dołożyć drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez DominikDziekan
      Witam, chciałbym zakupić zetora 10540, mam upatrzone jedno ogłoszenie w cenie 58000 zł ciagnik z 1996 roku 14000 mth przepracowane.Chciałbym zapytać posiadaczy czy warto wgl brać pod uwagę ten model czy lepiej kupić Renault bo cena i komfort pracy podobne, tylko nie wiem jak z ewentualnymi naprawami i wgl całą eksploatacja. przeglądałem całe forum zwiazane z tematem tego ciągnika ale nie znalazłem nigdzie porównania z innymi ciagnikami, bo w tym momencie za takie pieniądze można kupić nawet Renault Celitis, ale aż strach myślec jak z cenami za serwis i części. Ciągnik będzie pracował jako główny w 30 ha gospodarstwie, i będzie ciągnikiem do wszystkiego od opryskiwacza po orke. Liczę na waszą pomoc i za wyrażone zdanie z góry dzięki. 
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj