yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

STANK    15

AdrianKasperkiewicz napisał: 53 minuty temu, STANK napisał: witam ,po zastosowaniu w pszenicy lancetu czy w pierwszym roku po można uprawiać groch , proso Ja siałem groch po pszenicy, którą odchwaszczałem lancetem i nie było z tym żadnego problemu. Ale najlepiej by było jak byś przedstawiciela dopytał. cackiD napisał: Siałem proso kilka razy po lancecie w pszenżycie rok wcześniej i jest ok.   dzięki za odpowiedź najlepiej z praktyki wiedzieć ,na etykiecie piszą co można uprawiać w pierwszym roku po zastosowaniu lancetu , w pszenicy a czego nie można już nie piszą

solek01    218

Mam odchwaszczać pszenicę Lancetem, ale jest za zimno a chwasty szaleją, gównie samosiewy rzepaku. Czym by je można teraz opryskać aby je tanio można opryskać aby na chwilę przetrzymać do poprawki Lancetem, aż temperatury będą większe?

dzikiWschód    230

jeśli temp nie ma odpowiedniej to i chwasty mają przychamowany wzrost a poza tym nie zalecają pryskac zbóż w czasie stresu jakim jest teraz przymrozek więc czekaj cierpliwie

przemek1234    2

coś mi zjada pszenicę liście pogryzione a objawy podobne do ploniarki zbożówki pierwsze żółte miejsca pojawiły się dopiero z tydzień temu czym to opryskać?

robercikj100    1016
Dnia 21.03.2020 o 10:18, robercikj100 napisał:

Stosował ktoś biathlon w dawce 0.05 kg ? Jak to sobie radzi z chwastami ?

Ktoś ma jakiś opinie ?

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

tomekZ058    135

panowie został mi Axial z ubiegłego sezonu co mogę dorzucić do niego na dwuliścienne w pszenicy ozimej ?

Adam86    53
1 minutę temu, tomekZ058 napisał:

panowie został mi Axial z ubiegłego sezonu co mogę dorzucić do niego na dwuliścienne w pszenicy ozimej ?

Mustang Forte.

sajmon8526    0

Czy do Delaro w dawce 1l w pszenicy ozimej mogłbym dożucić 0.5 l Artemisu czy to zbędne raczej 

Edytowano przez sajmon8526

Papkin    27

Pod koniec tygodnia temperatury mają być po 12 w dzień, bez przymrozków. Robić t1 w pszenicy?

Pierwsza dawka n poszła 7 marca, kiedy lecieć z drugą ? Bo na deszcz się nie zanosi

Edytowano przez Papkin

Gość   
Gość

Byłem na polu i mam taki plac z 30 arów. Słabo rośnie i liście usychają. Pomyślałem żeby sypnać wapnem granulowanym, trochę polifoski mi zostało to też bym mógł przelecieć. A jak się ociepli to mikro w opryskiwacz. Coś jeszcze można zrobić? 

20200322_180543.jpg

Edytowano przez MarcinNH

pieter1991    99

Przecież sam najlepiej wiesz jaką masz sytuację na polu... No chyba, że chcesz mieć na kogo zrzucić odpowiedzialność jak zabieg będzie nieskuteczny, bądź chwilowo zbędny :D Jak interwencja jest konieczna to nie ma na co czekać, ale jak jest zdrowo to można jeszcze zelżyć. U mnie pszenice są dopiero w pełni krzewienia, oprócz 25a za stodołą, gdzie przy ładnej aurze w tym tygodniu zaczęłaby strzelać. Mrozy jednak zrobią swoje i wegetację wstrzymają  :P

Papkin    27

Będę robił to pierwszy raz, chciałem dostać jakieś wskazówki. Delikatnie jakieś objawy zaczynają się pojawiać

daniu    2
3 godziny temu, Adam86 napisał:

Mustang Forte.

W jakich dawkach axial i mustang? 

Kobek    93
10 godzin temu, Andzej23 napisał:

A sory faktycznie źle przeliczyłem. 

mintaj    0

witam pszenica arkadia, czy miało by sens dodanie do Artemisu w dawce 1,5l Talius w dawce 0,15 ? czy lepiej sam Artemis 2l.

Kurczę. Posiałem w czwartek pszenice jarą a dzisiaj spadł śnieg, nadal sypie i zimno bo minus 2 3 stopnie w nocy. Choc od wtorku znaczna poprawa pogody. Nie powinno nic się stać? 

msjaro    95

Marcin NH, to są objawy płacowego zakwaszenia, sam tak mam, ale to nie jest sprawą na interwencję, a latami to się wyrównuje. Ja mam place z pH ok 3,5.

Losktos - kiedy planujesz uzupełnić bloga o T2? Jestem ciekaw, co zaproponujesz. :)

Samsung, miałem już taką sytuacje, martwiłem się, a śnieg pięknie puścił wilgoć, wschody rowniutkie i miałem rekord w jarej, czego Tobie życzę. Śpij spokojnie

Edytowano przez msjaro

slawek2209    161

Pszenice jarą posiałem 10 marca i obecnie ma korzenie.Nie przejmuje się tym.Wczesny siew wyjdzie jej na zdrowie

Gość   
Gość

Pod śniegową pierzynką ziarenkom będzie cieplej, nie przeziębią się 😁

Torus    29
4 minuty temu, Samsung123321 napisał:

Kurczę. Posiałem w czwartek pszenice jarą a dzisiaj spadł śnieg, nadal sypie i zimno bo minus 2 3 stopnie w nocy. Choc od wtorku znaczna poprawa pogody. Nie powinno nic się stać? 

Żadnego zagrożenia

Jakie macie opinie o Soligorze? 

tomala611    10

Panowie szlag mnie trafia. Mam pola ktore wyhlsdaja jsk nizej. Pszenica strasznie żółta w miejscach gdzie jest sapowato i bylo bardziej mokro. Co robić? Ph ok bo badam. Przedsiewnie byla polifoska 6 w dawce 330 kg. Na jesieni oprysk dwuliscienne expert met + legato. N1 podane 7-10 marca - 200 kg saletry. Wtedy bylo jeszcze zielono. Fakt w tych żółtych miejscach dalej bylo miekko. Poczatek marca spadlo sporo deszczu. Czy pszenicy czegos brakuje? Potas, azot, fosfor? W piatek na tych najgorszych miejscach pojechalem 5,5 kg/ha siarczan mg + mikro Fortis 37 w dawce 5 l/ha. Czy jest szansa to odratować? Prosze o ew. porady czym. Chodzi o 5 ha. Zalaczam zdjecia:

20200319_092042.jpg

20200319_091416.jpg

Dziekuje za informacje. To już się nie martwię. Zdjęcie poglądowe tuż po zasiewie. ( fotka z pola po zlikwidowanej łące) brona aktywna zrobiła robotę. Ciezķa glina)

Screenshot_20200322-211030_Gallery.jpg

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj