yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
46 minut temu, przemek1234 napisał:

została mi do zasiania saletra na jednym polu, i mam problem ponieważ ciągle wieje i czy jak rozsieje to jest możliwość aby zwiało nawóz na sąsiednie pola?

Jasne że zwieje . Sąsiad się tylko ucieszy . :ph34r:

sumek666    5085
3 godziny temu, pawelski napisał:

Zakupiłem capalo po 1115 netto 10 l.

Zamówione Ampol Merol

1200 brutto za 10 litrów 

630 zł brutto za 5 litrów 

Medax Max 500 zł za 3 kg

W Procamie 1178 zł brutto za 10 l Capalo

Agrest    26012

Pafnucy wytłumacz koledze bo chyba uwierzył😁

Siarczan magnezu caldena 31zł/25kg

metrax12    143

Od tego sezonu oprócz protiokonazolu solo, powinien być (przynajmniej w teorii) dostępny również boskalid. No i jest Revyflex od BASF (z metrafenonem z Capalo).

Romanzio    32

Duet Starr i Mirage też ponad 180 zł na hektar wychodzi..Duet Starr + Mirage też ponad 180 zł na ha wychodzi..

Kobek    93
7 godzin temu, Agrest napisał:

Duett Star 500zł/5l

Faxer 360/5l

Pszenica -40zl na 640brutto.

Jest fajnie😕

Gdzie takie ceny? 

Chodzi mi o  SOR.

Edytowano przez Kobek

Agrest    26012

Duett w siennie ale wyczyściłem magazyn, faxer w Maruszowie, też wszystko wziąłem. Ale będzie miał inny zamiennik w lepszej cenie.

Kobek    93

Tak myślałem, że jakieś te ceny znajome ale ten świat mały. 

Kobek    93

To wiem, bo nie było u nas jeszcze nowej dostawy tak jak napisałeś dopiero będzie. 

rocco0987    115
32 minuty temu, aro1975 napisał:

i cena zaporowa - 2000pln za pakiet na 10ha (15l + 5l)

błąd na 10 hektarów 10l +5l

warchest    253

dzis widzialem kilka opryskiwaczy na polach ze zbozami głównie pszenice ,mazowieckie wojewodztwo ? czyzby dawali juz 2 dawke azotu w postaci rsm ? czy od czego by mogli pryskac ? jak mysilcie ? 

slawek2209    161
43 minuty temu, rocco0987 napisał:

błąd na 10 hektarów 10l +5l

Ja słyszałem o cenie 2400 zł na 10 ha.Za 200 zł ha było by taniej niż BOOGIE.Dla zainteresowanych Capalo dostępne tylko w tym sezonie.Są ograniczone ilości.W modę mają wchodzić pakiety a wiecie jakie są one tanie 

Przemo1    0

Witam Mam do rozsiania saletrosan 26 (200kg/h) Elplon maxfos 8 20 30 (200kg/h))i yara bella extran 33,5 (200kg/h)W jakiej kolejności byście to wysieli na pszenice ozima Bellisa . Dodam że Chcem uzupełnic fosfor i potas bo cienko z tymi składnikami a na jesień Chcem rzepak siac. Pozdrawiam.

Mareg    66

Ja bym dal teraz saletrosan, później yara, npk po zniwach na ściern pod ścierniskowiec czy talerzowke

Uziu92    8009

ja chyba w tym roku na t1 zastosuje duet star + prochloraz po 0,8l. Powinno się w 130-140 zł zamknąć.

Bartek933    5405

Nie ma szans w tych pieniądzach, ok 160zł brutto

Aaa przepraszam, myślałem że 1l +0,8

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

misio3p    2182

Dokładnie, w zeszłym roku duett 0,8 + prochloraz 0,8 wychodził mi 144zł brutto/ha, bardziej z dawek kroić raczej bym nie próbował. W tym roku na T1 pszenicę polecę chyba mieszaniną track + corbel zastępując używaną przeze mnie od 2015 roku mieszaninę tilt/duett + prochloraz.

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj