yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Xion    86

Jak będzie ph lepiej będzie pobierała roślina to co ma w glebie. Bardziej efektywne będzie nawożenie a rodzaj wapna to twój wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

pszenica szpilkuje odmiana Alexander.  ok niedzieli chcialem prysnac bizonem, czy beda jakies przeciwskazania? z czwartku na piatek moze bedzie 0 st. w niedziele moze 7 w najcieplejszym. zadnych przymrozow  przez tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, lonoh napisał:

Mialem w tym roku Matthusa sianego pod koniec stycznia, plon +-  bo jeszcze nie sprzedane 6 ton,takze nie ma czym sie podniecać. Kolega sial Tybalta w marcu niby wygladal super a wyszla srednia 5,5 tonu 

Znajomi jeszcze sieją, duże przedsiębiorstwo też sieje, zobaczymy kiedy to powychodzi i jak dalej będzie rosło.

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Siałem Tybalta - możesz siać nawet w styczniu, dobry czas to koniec lutego- pierwsza dekada marca, aby tylko dało się wjechac w pole

Jarą pszenicę nawet w styczniu trzeba siać z większą obsadą, bo ona bardzo słabo sie krzewi, 2-3 rozkrzewienia to już sukces.

Okej, dzięki za podpowiedź.

1 godzinę temu, yacenty napisał:

rok temu poszło 30.11 - było bardzo dobrze, ale obsada 700

Jacek tylko dobrze wiemy że tamten rok był całkiem inny, zobacz chociażby na opady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

każdy jest inny :P

ten listopad jest bardzo dobry dla zbóż - poki co 8.2 stopnia średnia temperatura


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Tybalt również mogę śmiało polecić. Tylko on troszkę dłużej stoi na polu niż reszta. Przynajmniej u mnie tak bylo. Sam go zasialem tylko ze względu na to że chłopaki tutaj z forum go polecali i nie żałuję 

Edytowano przez PanPawel
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
koniu napisał:

Jakoś nie widzi mi się siew pszenicy prawie w grudniu... Ta siana 10 października ma ledwo 2-3 liście. Nigdy nie siałem pszenicy jarej i myśle zaryzykować.

znajomy za płotem sial pszenice tylko nie wiem jaka odmiana 25.10 dzis patrzylem to dopiero drugi lisc nieśmiało się pokazuje ale wątpię żeby jeszcze w tym roku pokazal się 3 lisc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, lonoh napisał:

Najlepsza jara bedzie gorsza od późno sianej zimowki 

Tu sie nie zgodze. Dawno temu jeden jedyny raz mialem jara zamiast jeczmienia i sypnela 9t/ha, zimowka 7,5. Pogoda wyjatkowo przypasowala, zasiana jak tylko dalo sie wjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

To znaczy kiedy? Bo wjechać można by i w styczniu. Co w sumie nie musiałoby być złe. Wszak przewódki się ludziom udają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
9 minut temu, jacek1296 napisał:

Tu sie nie zgodze. Dawno temu jeden jedyny raz mialem jara zamiast jeczmienia i sypnela 9t/ha, zimowka 7,5. Pogoda wyjatkowo przypasowala, zasiana jak tylko dalo sie wjechac.

Obsada jaka była danej pszenicy ?  że dała 9 ton . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Zebym to pamietal. 12-13lat temu.

Wtedy jeszcze byly zimy i snieg. Siew byl w marcu.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Dwa lata temu jarą Harendę  zasiałem testowo 9 listopada. Dała około 300kg mniej od ozimej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak będzie obsada pszenicy 600 na 1/m to plon będzie do 8 ton ale jak bywa że jest plon 4 tony to obsada licha bardzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

4 lata temu sialem Arabelle  w polowie listopada ok 300kg sypala podobnie jak ozima ok 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
yacenty napisał:

rok temu poszło 30.11 - było bardzo dobrze, ale obsada 700

jarej czy ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

A jak z nawożeniem azotem? Co sypiecie, w jakich dawkach i w jakich fazach?

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
10 minut temu, ZELKOW napisał:

jarej czy ozimej?

ozimej

i rozsiewaczem do nawozu pod talerzówkę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ja przy jarej jeśli to będzie siew wiosenny wczesny to daje 60-70% pod zasiew azotu a reszte pogłównie wzgledem pogody


yacenty napisał:

10 minut temu, ZELKOW napisał:

jarej czy ozimej?

ozimej

i rozsiewaczem do nawozu pod talerzówkę

to przy 700obsadzie ile wysiałeś kg ziarna ? drobne czy grube było? i jaka pierwsza dawka na wiosne N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja daje pod korzeń 200-250 poli i 150 saletrzaku a potem około 150-200 saletry w zależności jak plantacja wygląda i od opadów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
3 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

pszenica szpilkuje odmiana Alexander.  ok niedzieli chcialem prysnac bizonem, czy beda jakies przeciwskazania? z czwartku na piatek moze bedzie 0 st. w niedziele moze 7 w najcieplejszym. zadnych przymrozow  przez tydzien

Ja dzisiaj pryskałem jeszcze ,bo była lux pogoda,a myślałem,że już nie opryskam.Jak nie będzie przymrozków w nocy,ja bym jeszcze pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
7 minut temu, ZELKOW napisał:

ja przy jarej jeśli to będzie siew wiosenny wczesny to daje 60-70% pod zasiew azotu a reszte pogłównie wzgledem pogody

 

to przy 700obsadzie ile wysiałeś kg ziarna ? drobne czy grube było? i jaka pierwsza dawka na wiosne N ?

 

210-220, drobne było w zeszłym roku.

Azot normalnie jak na zwykła - 50kg w saletrze i 100kg w rsmie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
koniu napisał:

Jakoś nie widzi mi się siew pszenicy prawie w grudniu... Ta siana 10 października ma ledwo 2-3 liście. Nigdy nie siałem pszenicy jarej i myśle zaryzykować.

No widzisz... "już" ma 2-3 liście, a kiedy ta Twoja jarka będzie tyle mieć ? w kwietniu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj