yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

ansu    356

Pełnia krzewienia po ruszeniu wegetacji mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią

Edytowano przez ansu

galan99    2693
40 minut temu, ansu napisał:

Pełnia krzewienia po ruszeniu wegetacji mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią

Powiedz ile cieczy stosujesz na 1 ha danego stężenia ... mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią ... 

Mam zamiar dać w pełni krzewienia 200 l na 1 ha ale na każde 100 l wody + mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią ...

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    356

250l/ha to jest 50kg mocznika, 12,5kg siarczanu magnezu + np (1kg siarczanu miedzi + +-0,2 kg kwasku) 

Roztwór mocznika trzeba zrobić wcześniej by się ogrzał przynajmniej powyżej zera i stosować w pochmurny  dzień na suche rośliny 

• Like 1

galan99    2693
13 minut temu, ansu napisał:

250l/ha to jest 50kg mocznika, 12,5kg siarczanu magnezu + np (1kg siarczanu miedzi + +-0,2 kg kwasku) 

Roztwór mocznika trzeba zrobić wcześniej by się ogrzał przynajmniej powyżej zera i stosować w pochmurny  dzień na suche rośliny 

Jakie stosujesz dysze bo ja do rsm .

ansu    356

Drobnokropliste 0,3 płaskostrumieniowe, tu chodzi o pokrycie roślin 

galan99    2693
9 minut temu, ansu napisał:

Drobnokropliste 0,3 płaskostrumieniowe, tu chodzi o pokrycie roślin 

Mam zamiar zastosować  w dwóch dawkach wlać na 1 ha 100 kg mocznika z siarczanem magnezu .

radix071    24
dzikiWschód napisał:

radix071 napisał:

Ja sialem różne i przy tak niskich opadach wrócę do grochu pastewnego z seradela. 150kg grochu to jakieś 120zl i 20kg seradeli 80zl. Za 200zl hektar obsiany roślinami wiążącymi azot a i gleba super żyzna.

A czy siales ta mieszanke w plonie glonym powiedzmy poczatkiem kwietnia i do zaorania po 15 lipca, żeby zwiększyć ilość masy zielonej w glebie i dopiero pszenica na jesień?

Tylko po zniwach takie sieje. Chyba że sądzę porzeczki to sieje groch na ziarno a potem groch z seradela po zbiorze.

marian7k    55
Dnia 15.01.2020 o 10:33, Andpol napisał:

A co na samą miotłę polecacie? Na dwuliścienne mam kupione fundamentin więc chciałbym już tylko na miotłę coś sprawdzonego?

Też planuje fundamentum 700 ze względu na przytulię i cenę oprysku, mam małą presję miotły ale jest problem z owsem głuchym który przy takiej zimie czuje się jak "PAN"

Co dorzucić na owies tanio i skutecznie?

ansu    356

Fenoxin to w ogóle działa na owies? Opryskałem jarą na owies głuchy to średnio to zadziałało.

jahooo    2154

jak mam problemy z owsem głuchym to nie bawię się w jesienne pryskanie plus Axial na wiosnę bo drogo wychodzi, już lepiej axial komplet wiosną. W ozimych zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale w jarych w mojej okolicy to plaga.

Andpol    205
1 godzinę temu, jahooo napisał:

jak mam problemy z owsem głuchym to nie bawię się w jesienne pryskanie plus Axial na wiosnę bo drogo wychodzi, już lepiej axial komplet wiosną. W ozimych zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale w jarych w mojej okolicy to plaga.

Jaką dawkę dajesz axial komplet żeby dobrze chwasty spaliło?

jahooo    2154

Taką, jak podaja w ulotce zalecaną. Opakowanie jest bodajże na 2ha i tak stosuję, bez kombinacji.

Edytowano przez jahooo

pieter1991    92

Ja 4 paczki axialu daje na 10 ha, tylko dodaje 0.5l/ha Galapera czy innego zamiennika Starane bo mam problemy z przytulią i jest czysto

jahooo    2154

To zależy, jakie masz chwasty na polu. U jednego wystarczy, u innego nie

yacenty    2089

macie juz cenniki na wiosenne herbicydy w pszenicy?

co i jak teraz warto kupić w opcji minimum optimum i maksimum?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Agrest    10287

Co na poprawkę na chabra?

2l tolurexu i 0,2 dff spłynęło jak po kaczce. 

yacenty    2089

Czym się pryska pszenice wiosną i kiedy? Pytam w kontekście tego mojego cuda, które siałem 30.11. Póki co tam nic nie ma, więc zabieg na pewno musi być lekko opóźniony od takiego klasycznego.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Jak sądzicie, czy sezon 2021 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?

Najważniejsze miejsca w temacie:
      Najlepsze odmiany pszenicy jarej w sezonie 2020
      Jaką ochronę fungicydową zastosować na zabieg T1 w zbożach ozimych?

• Przez Piterc330
      Yamato plus moddus plus odżywki, można mieszać?
    • Przez Piterc330
      Czy mogę zmieszać yamato, moddusa i odżywkę?
    • Przez Piterc330
      Można mieszać fungicyd Yamato z moddusem i odżywkami? 
    • Przez Piterc330
      Czy można mieszać yamato z modusem start i do tego mikroelementy? Czy lepiej osobno

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj