yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Nowy81    69

Wie ktoś co Chemirol poleca na T1 w tym sezonie? W tamtym roku jednym z składników było propico, corbel, kier, atropos., corbel , cendo.

epoxy i propica już chyba nie mają. Musze podjechać na zwiad...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
17 minut temu, Nowy81 napisał:

Wie ktoś co Chemirol poleca na T1 w tym sezonie? W tamtym roku jednym z składników było propico, corbel, kier, atropos., corbel , cendo.

epoxy i propica już chyba nie mają. Musze podjechać na zwiad...

 

T1 ceando 0,8-1,0 lub antropos 0,9 +ambrossio 0,35 + kendo 0,1 lub corbel 0,3 . inna opcja to kier 0,8-1,0 +kendo 0,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dziękuję czyli w zamian propico, tebu polecają.

Lub Tabgo Star jakby mieli i antropos bym zrobił.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

T1 

Fenpropimof 380g + krezoksym metylowy 100g + epoksykonazol 100g+ trinsepakt etylu 100g +  chlorek chloromekwatu 600g 

 

jak myślicie takie połączenie na pszenice, presja chorób dość duża. 

Edytowano przez Kacperb10
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
2 godziny temu, Kacperb10 napisał:

T1 

Fenpropimof 380g + krezoksym metylowy 100g + epoksykonazol 100g+ trinsepakt etylu 100g +  chlorek chloromekwatu 600g 

 

jak myślicie takie połączenie na pszenice, presja chorób dość duża. 

Daj 2 l capallo albo 1.25 wirtuoza za 21 dni i tak trzeba lecieć z kolejnym srodkiem. Na taką babę jak wspomniał galan 99 chyba szkoda kasy. Ja dawałem co roku 1.6 capallo w tym zobaczę albo wirtuoz chyba że capallo będzie w dobrej cenie ze starych zapasów. 

Dnia 29.02.2020 o 00:15, AdrianKasperkiewicz napisał:

Czy zastosowanie capalo na T1 w pszenicy w dawce 1.3- 1.35 litra na hektar będzie wystarczające, czy lepiej zwiększyć dawke. Pszenica siana po grochu.

Daj 1.5 l po grochu powinno być spokój na dłuższy czas.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

W roku poprzednim 2019 miał jeden w pszenicy mączniaka aż biało po zastosowaniu 2 l na 1 ha capallo wyczyściło bardzo ładnie , wiec przy mniejszej presji 1,5 l jest wystarczające capallo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

witam planuję podać ok 110kg N na pszenicę ostroge, czy 0.9l środka canopy czyli chlorek mepikwatu – 300 g/l i proheksadion wapnia – 50 g/l będzie odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też proszę o poradę bo w kwesti sor jestem początkujący, zawsze byli doradcy po których dość sporo środków zostało bo zawsze liczyli w bankach 5l. A wiec mam sporo mam faxera i chciałem go dać z mocznikiem 30kg i opti ph 0.4l na T1 oraz medaxmax 0.3kg Na T2 mam Afrodytę i do tego również opti ph 0.4l i mocznik 20kg. Pszenica jest niska i nie wymaga mocnego skracania.

Czy te opryski dobrze dobrałem? Proszę o pomoc.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

To zależy od ziemi i opadów, jak to 4b to przy takim nawożeniu i normalnych opadach to nie trzeba skracać. Jak 1 klasa to coś trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Chyba że dopisze że po grochu i z 50 ton obornika poszło . Bo na podobne pytanie 120 kg azotu , odpisałem że beż żadnych antywylegaczy  .Dopiero było doprecyzowane z tym przedplonem i obornikiem.A więc nie prawdą było te 120 N . Tylko dziwne że się pytał o 120 ,a prawde mówiąc było tego N zdecydowanie więcej.

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Ja się nauczyłem, że na pszenicę czy pszenżyto przy moim nawożeniu czyli 170N daję na pierwsze kolanko połowę zalecanej dawki moddusa i to z pominięciem 5 klasy a drugą część to tylko jak nie ma suszy. Jak jest za dużo to tylko zaszkodzi w suchym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawożenie to 200 polifoski 6 jesienią, teraz poszło okolo 70N druga dawka będzie 55N stanowisko po rzepaku. Klasa to 3a z ph średnio 5.5 wiec pogłuwnie poszło 300 kg wapna w granuli i 500kg na jesieni pod korzeń.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
mysza103 napisał:

Chyba że dopisze że po grochu i z 50 ton obornika poszło . Bo na podobne pytanie 120 kg azotu , odpisałem że beż żadnych antywylegaczy  .Dopiero było doprecyzowane z tym przedplonem i obornikiem.A więc nie prawdą było te 120 N . Tylko dziwne że się pytał o 120 ,a prawde mówiąc było tego N zdecydowanie więcej.

pole 4b, obornika 2 lata temu, przedplon pszenica i zebrana słoma. Na jesień 250kg poli6 a teraz 2x po 150kg saletry + mocznik 1 raz dolistnie jak pogoda pozwoli więc liczę właśnie ok 110kgN, w zeszłym roku nie skracalem bo sucho było a potem w maju pszenica wystrzeliła że kombajn nie przerabial i przy podobnym nawożeniu wystala do końca w 90% i plonie ok 5t ale w tym roku chciałbym skrócić dla spokoju i mniejszej ilości słomy więc pytanie czy 0.9 ewentualnie 1l będzie odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mocznik dolistnie odpuść , 150 kg saletry x 2 to mało.

zalezy jakie pH ale dałbym 2x 250 saletry a zobaczysz duza roznice

skracanie 0.3 moddus na pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie lepsza niż Capalo, ale cenowo kosmos. Też nad tym myślałem, ale odpadła ta opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pszenice jarą harende tak za kilka dni siac jak da rade czy jeszcze za wczesnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To pierwszy raz zbierzesz przynajmniej 5 ton . Przed siewem 150 kg mocznika, 250 kg saletry koniec krzewienia. Siew 500 roslin na m2

i nie pożałujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

W tamtym roku siałem 6 marca-plon ok 7 ton. Jak ktoś sieje jęczmień jary to też radziłbym wczesny siew. Im wcześniej tym lepiej ogólnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj