yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

msjaro    33

Jak kupilem ostatnio przez internet w AGROTEX i to nawet w dobrej cenie

slawek2209    134

Duett Star przecież nie jest wycofany.Dostępnośc powinna byc w każdej hurtowni jeśli rozpocznie się sezon

eddi87    8

Panowie od kiedy w tym roku nawozy azotowe można stosować?

Wiadomość z agroFakt.pl

galan99    1157
Przed chwilą, eddi87 napisał:

Panowie od kiedy w tym roku nawozy azotowe można stosować?

Już można stosować od 15 lutego 2020 r .

eddi87    8

Dzięki za odpowiedź, a ruszacie już w pszenicę? Bo pogoda ma być sprzyjająca. I czy np saltrosan stosuje się wcześniej niż np. saletre amonową? Pytam gdyż saletrosanu na N1 nigdy nie stosowałem a ze względu na długą jesień i łagodną zimę pszenica gęsta i dobrze rozkrzewiona wic pomyślałem o tym nawozie.

jahooo    1363

Bumper nie jest wycofany ? 

galan99    1157
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Bumper nie jest wycofany ? 

Jest .

Andpol    37
Napisano (edytowany)

Co się stanie jak nie zaprawię pszenicy jarej na siew?

Dnia 13.02.2020 o 13:01, Pawelek998 napisał:

Panowie stosował ktoś Fundamentum 700WG ? Jakie efekty ?

Stosowałem i dobre efekty były.

Edytowano przez Andpol

Mareg    47

Pszenica będzie nie zaprawiona i nie będzie czerwona.

To forum schodzi na psy, coraz bardziej durne pytania i brak osób dysktujacych na temat i z wiedzą. Te podziały tematów w większości się do tego przyczyniły. 

Pietrov00    4
Napisano (edytowany)

Niedługo będą pytania: czy jak nie zatankuje ciągnika a nie ma w nim paliwa to czy mogę jechać orac, talerzowac etc.? 

Edytowano przez Pietrov00

Andpol    37
Napisano (edytowany)

Muszę dosiać tak z 9 arów bo to dzierżawa i nie chcę na to ani siewnika wyciągać ani betoniarki a chodzi mi dokładnie o choroby? Ozima pszenicę zawsze sieję.

Edytowano przez Andpol

SawekBraczyk    45

Kup może tego Funabena czy jakoś tak , pomieszaj na sucho i posiej te 9 ara . 

Mareg    47

Kup Systive, inaczej to nie ma sensu no i zapraw w zaprawiarce a nie w betoniarce. Betoniarki są do betonu 

• Haha 1

dzikiWschód    74
Pietrov00 napisał:

Niedługo będą pytania: czy jak nie zatankuje ciągnika a nie ma w nim paliwa to czy mogę jechać orac, talerzowac etc.? 

Co macie taki ból dupy z tymi pytaniami, każdy kiedyś zaczynał od głupich pytań i nie każdy jak wy urodzili się z doświadczeniem 30letnim w rolnictwie. po prostu omijajcie takie komentarze i nie znizajcie się do poziomu w jakim nigdy nie byliscie

Andpol    37

Zaprawę mam Gizmo a zaprawiarki nie mam i chyba jednak zaprawię w betoniarce chyba że uda mi się kupić jarkę już zaprawioną?

jahooo    1363
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Andpol napisał:

Muszę dosiać tak z 9 arów bo to dzierżawa i nie chcę na to ani siewnika wyciągać ani betoniarki a chodzi mi dokładnie o choroby? Ozima pszenicę zawsze sieję.

Takie pierdołki zaprawiam na sucho w siewniku, bo nie ma nawet sensu wyciągać całego koromysła do zaprawiania. A jak posiejesz dawkę większą o 10% to możesz nie zaprawiać. Ja przed siewem jarej pszenicy daję 200-250 kg polifoski i około 150 kg mocznika pod agregat i bardzo często siew bez zaprawiania lub na sucho

Edytowano przez jahooo

wiesiek63zmc    995

Widziałem wczoraj człowieka z RSM  i nie dziwiło mnie to że rozlewa tylko jak dał rade się przebić przez pole jak jest rzadko  i gumiaki topią się w czasie spaceru

dzikiWschód    74

u mnie w okolicy cisza, rozmawiałem z sąsiadami pod kościołem to nikt nie planuję wejścia w pole wcześniej jak ostatnie dni lutego w zależności od opadow

galan99    1157

Zeszłym roku siałem Azot po pszenicach przed 15 marca wcześniej padało nie można było  ale na chwilę obecną jest bardziej sucho jak rok temu jest plan koło 20 lutego aby tylko nie wiało  .

mraukot    213

W okolicy pierwsze azoty na rzepaki poszły w zeszłą sobotę, na ostatnim przymrozku 😉 Wczoraj też kilku we wsi ganiało po rzepakach z rozsiewaczami, ale większość jeszcze nie ruszyła. W planach na jutro jest saletrosan, ale na ilastej ziemii wierzch lepi się strasznie, a i wiatr ma wiać b.silny 😠

• Like 1

Miran    5

Ile dni po zastosowaniu kizerytu mogę wjeżdżać z saletrą?

mraukot    213

Napewno jest gdzieś to napisane na workach z kizerytem.

• Like 1
  • Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Kto z was uprawiał u siebie pszenicę o nazwie bombona ,ile wysiewaliście kg/h i jak plonowała?
    • Przez MarcinSp10
      Witam pszenica dostala u mnie 12 marca saletrosanu. Malo bo jest mocno gesta i ladnie rozkrzewiona. Teraz pytanie. Musze opryskac na chwasty bo pare przetrwalo od oprysku jesienią, chcem tez 2 dawke sypnąc lepiej rsm czy nawoz , i na grzyba cos by sie sprawdzonego przydalo .  Od niedzieli piekna pogoda ma byc i tak caly tydzien to bym zaczol dzialac juz. Teraz fajnie by bylo jakby ktos powiedzial co w jakiej kolejnosci i czym robic. Jestem mlody dopiero sie ucze i potrzebuje porad.
      Pozdrawiam
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Potrzebuję dobry oprysk do pszenicy, który dobrze zadziała na przytulię czepną i tzw. mietłe. W tamtym roku stosowałem huzar i nie zadziałał. Jakieś propozycje. 
    • Przez piotermf3095
      Witam żółknie pszenica co może być rzyczyna. Siana we wrześniu z centrali. Od jakiś 2tyg.

• Przez sajmon8526
      Witam kolegów.Jesienią posiałem pszenice ozima Rotax.Z racji tego że ruszył już ten prawie wiosenny sezon  walki o plony zwracam się do kolegów o porady dotyczące tej dokładnie odmiany.Czytałem wasze posty ale postanowiłem  napisać nowy odnośnie uprawy tylko tej odmiany.Więc wasze doświadczenie będzie mi bardzo pomocne oraz innym i zapewne dzięki nim uda nam się nie popełnić za dużo błędów w walce o plon  Napiszcie proszę jak wyglądała wasza agrotechnika, plan nawożenia,ochrona, oraz skracanie tej odmiany które z tego co wyczytałem jest  problematyczne w tej pszenicy.Kiedy najlepiej ta pszenice skracać aby nie zrobić krzywdy kłosowi  jakimi środkami i w jakich dawkach ?skracanie robić  w fazie 1 kolanka  czy też dużo wcześniej?Jak to wyglądało w waszych doświadczeniach ? Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj