yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

warchest    158

znaczy sie u mnie bywało czasem ze i 3 raz po tym pszenzyto szlo po 2 razy pszenica , lub jare zboze jakies jak wymarzło 

ale niestety i taki plodozmian stosuje prawdopodobnie zly bo pszenzyto pszenzyto kukurydza na ziarno kukurydza na ziarno i pszenzyto spowrotem ,

ale kukurydza przynajmniej sie udaje a rzepak to ujowa roslina bo a to slabo powschodzi bo susza skorupa sie zrobi i wgl 

Piotrek1986    2
18 minut temu, SawekBraczyk napisał:

U mnie też są miejsca że dziury od mysz , ale tylko liście obgryzione . Ja obstawiam tego Łokasia Garbatka .

Ok. Dzięki.  Wszysto wskazuje na to ze to łokoś garbatek. Zdjecia jakie znalazlem w necie idealnie pasuja do wygladu plantacji w miejscach uszkodzonych. Poza tym pierwsze takie akcje zaczęły sie wlasnie 3 lub 4 lata temu na jednej dzialce gdzie od jednej miedzy od strony sadu wzdłuż calej dzialki pojawily sie uszkodzenia ( wtedy myslalem ze może sąsiadowi glifosat powialo) . Poza tym znajomy próbował przesiać takie miejsca efekt taki ze zboże kielkowalo i po osiagnieciu 3 4 lisci zasychalo ponownie. Całą  sytuację  uspił tamten rok gdzie problem nie występował wcale. Niestety w tym roku straty na dzień dzisiejszy na moich plantacjach to okolo 15%. 

isentor    0

Łokaś garbatek żeruje w późno w nocy, więc tylko wtedy jest sens pryskania

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    158

to ja tak w rzepaku mam pusty plac przy miedzy takim ciągiem idzie , tez by moglo byc od tego ?

jahooo    1354
Napisano (edytowany)

Nie wiem, czy zeruje w kapustnych

Edytowano przez jahooo

Gerard123    0

Panowie czym porządnie polecieć z T1?Capalo wycofane czy można jeszcze kupić?

kamilc017    131
11 godzin temu, warchest napisał:

to ja tak w rzepaku mam pusty plac przy miedzy takim ciągiem idzie , tez by moglo byc od tego ?

Jak od miedzy to prędzej ślimaki.

yacenty    1211
3 godziny temu, Gerard123 napisał:

Panowie czym porządnie polecieć z T1?Capalo wycofane czy można jeszcze kupić?

na cenniku dużej dystrybucji jest, więc powinno chyba jeszcze w tym roku być

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Nowy81    52
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, isentor napisał:

Łokaś garbatek żeruje w późno w nocy, więc tylko wtedy jest sens pryskania

Nie tylko wtedy...

Edytowano przez Nowy81

galan99    1126

Capalo jest jeszcze do 2025 roku , tak ma rejestrację .

Gerard123    0

Ok,czyli na T1 iść w Capalo czy jest coś jeszcze skuteczniejszego?Co polecacie?

Torus    2

Z powodu bardzo dużej ilości rozkrzewień od 6 aż do 8 a czasami 9 będę opóźniał N1, i co myślicie aby zastosować mocznik w ilości 200-250kg tak w połowie marca/koniec marca?

radek5314    69
5 minut temu, kamilc017 napisał:

boogie

ile cenowo wychodzi boogie? ja robilen fenpropimorf 0,5l prochloraz 0,7l, propikonazol 0,4l lacznie ok 130zl ha czy to dobre rozwiazanie w tym roku mysle o yamato lub duet star dac na t1

SawekBraczyk    45
Napisano (edytowany)

Te 230zł to za Boogie czy jak ??? 
Mocznik dolistnie opłaca się dawać bo się zastanawiam i zastanawiam i nie wiem czy więcej dosypać w granuli czy bawić się w to ? Nigdy mocznika nie stosowałem dolistnie więc no nie wiem jak to wygląda w praktyce .

Edytowano przez SawekBraczyk

michal_xs    19

Tak ale gdy zejdziesz do dawki 1l na ha wychodzi 180 zl. A 1l na ha ponoć tez dobrze działa. Mocznik tylko z siarczanem magnezu. Ja stosuje 2 razy w pszenicy raz na krzewienie a późnej na liść flagowy (jal jest wilgoć w glebie) 

michal_xs    19

Może głupie pytanie ale jutro ma być ładna pogoda i w końcu bez wiatru i myślę rozsiac siarczan magnezu na pszenicę ale od soboty znów jakieś wichury i czy go jakims cudem nie wywieje? 

dzikiWschód    74
michal_xs napisał:

Może głupie pytanie ale jutro ma być ładna pogoda i w końcu bez wiatru i myślę rozsiac siarczan magnezu na pszenicę ale od soboty znów jakieś wichury i czy go jakims cudem nie wywieje? 

Nie wywieje, siej spokojnie

Mareg    44

Jak wichury to ja bym nie ryzykowal,  może wywiac do somsiada i będzie miał ładniejsze 😅

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PaweLisowicz
      Witam. Potrzebuję dobry oprysk do pszenicy, który dobrze zadziała na przytulię czepną i tzw. mietłe. W tamtym roku stosowałem huzar i nie zadziałał. Jakieś propozycje. 
    • Przez piotermf3095
      Witam żółknie pszenica co może być rzyczyna. Siana we wrześniu z centrali. Od jakiś 2tyg.

• Przez tomek15h
      Kto z was uprawiał u siebie pszenicę o nazwie bombona ,ile wysiewaliście kg/h i jak plonowała?
    • Przez sajmon8526
      Witam kolegów.Jesienią posiałem pszenice ozima Rotax.Z racji tego że ruszył już ten prawie wiosenny sezon  walki o plony zwracam się do kolegów o porady dotyczące tej dokładnie odmiany.Czytałem wasze posty ale postanowiłem  napisać nowy odnośnie uprawy tylko tej odmiany.Więc wasze doświadczenie będzie mi bardzo pomocne oraz innym i zapewne dzięki nim uda nam się nie popełnić za dużo błędów w walce o plon  Napiszcie proszę jak wyglądała wasza agrotechnika, plan nawożenia,ochrona, oraz skracanie tej odmiany które z tego co wyczytałem jest  problematyczne w tej pszenicy.Kiedy najlepiej ta pszenice skracać aby nie zrobić krzywdy kłosowi  jakimi środkami i w jakich dawkach ?skracanie robić  w fazie 1 kolanka  czy też dużo wcześniej?Jak to wyglądało w waszych doświadczeniach ? Pozdrawiam
    • Przez Dawid1156
      Witam, orientuje się ktoś może jakie środki i w jakich proporcjach są w areapak netan T1+T2 od agroloku? Albo jakie substancje aktywne. cena dosyć atrakcyjna tylko pytanie co tam jest.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj