yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Tomek90    2312

Jaki opryskiwacz taka praca belki to czy ciagany czy zawieszany nie ma nic do rzeczy.

• Like 3

masa24    2352

Może jak jedziesz nowym ciągnikiem , eleganckim johnem to tak. I dodatkowo masz zawieszany opryskiwacz za 100 000

jak jedziesz Ursusem z wyrobionymi cięglami to na dziurach będziesz walił belka o ziemie

kuba1998s    0

Witam

Wczoraj popadało, ale dzisiaj w polu już sucho czy jest sens jechać z mocznikiem na pszenicę? 

bamberek22

kamil255    305

Ja bym jechał, nie wiadomo kiedy będzie kolejny deszcz. U mnie spadło wczoraj prawie 14mm i sam dzisiaj dorzucę jeszcze na pszenice jakieś 20kg N

kuba1998s    0
3 minuty temu, Mich9 napisał:

Gdzie to tacy uczciwi ludzie mieszkają, że tak pada.

Malopolskie ale w polu dalej pustynia

9 minut temu, kamil255 napisał:

Ja bym jechał, nie wiadomo kiedy będzie kolejny deszcz. U mnie spadło wczoraj prawie 14mm i sam dzisiaj dorzucę jeszcze na pszenice jakieś 20kg N

Tylko czy na suchą ziemię to coś w ogóle da? 

bamberek22

kamil255    305

Płn podkarpackie, mieszkam w takim miejscu, że zawsze mnie deszcz omija a tym razem w końcu popadało i trochę nadrobiło braki ale to to wciąż za mało

kuba1998s napisał:

3 minuty temu, Mich9 napisał:

Gdzie to tacy uczciwi ludzie mieszkają, że tak pada.

Malopolskie ale w polu dalej pustynia

9 minut temu, kamil255 napisał:

Tylko czy na suchą ziemię to coś w ogóle da? 

Ja druga dawkę podałem na suchą ziemię bo nic nie wskazywało że popada wczoraj, pare dni minęło zanim ten azot się rozpuścił, straty na pewno jakieś wystąpiły i dlatego dzisiaj rzucę delikatnie jeszcze azotu

cieplym3    72

Centrum 0,5 litra, jakby mi 14 spadlo to bym skakal z radosci bo chyba do maja tyle nie bedzie, katastrofa sie robi

galan99    7694

Tak samo Zamojskie 12 litrów przemaczało do 6 cm ziemię a była sucha wiec jest dobrze tylko zimne noce .

Daro20    523

Na radarach wczoraj było widać że małopolska, Podkarpacie i południową Lubelszczyzna dostaną trochę deszczu. U mnie północ lubelskiego i nic nie padało. Początkiem marca rozsiane po 200kg saletry 34 i na dniach jak się trochę ociepli zrobię T1 i na razie będzie to wszystko. Nie ma sensu też regulować bo w taką suszę to będzie strzał w kolano. Pogoda sama już skróciła.

Wysiane dziś jako N2 200 kg saletry. 

Zabieg na chwasty Lancetem robiłem w zeszła sobotę. Jak myślicie chwasty będą miały jeszcze możliwość pobrania tego azotu czy raczej już nie powinny ?? 

galan99    7694

Zbliża się największa susza od ponad 100 lat? Tak niskiej wilgotności gleby w kwietniu jeszcze nie było .

Polskę w 2020 r. może nawiedzić historyczna susza. Warunki atmosferyczne są niepokojące. Tegoroczny sezon zimowy był najcieplejszy od początku prowadzenia pomiarów meteorologicznych w Polsce. Brak opadów ma ogromny wpływ na poziom wilgotności gleb, a co za tym idzie, na proces wegetacji roślin, co w konsekwencji może doprowadzić do zwiększenia kosztów produkcji żywności. Jakie mogą być inne skutki nadchodzącej suszy?

Andpol    991

Ubezpieczałem na jesieni ale chyba błąd popełniłem bo skromnie i od suszy stawki już podnieść nie mogłem a do tego od 25% płacić mają lepiej niech suszy nie będzie bo ja odszkodowania nie chce tylko normalne plony?

Romanzio    32

U mnie w marcu 12mm i to do 10. A później może 2mm śniegu i całe padanie.. Pszenica się żółta robi od tego zimna A tak ładnie wyglądała jeszcze miesiąc temu 

Tomek90    2312
8 godzin temu, masa24 napisał:

Może jak jedziesz nowym ciągnikiem , eleganckim johnem to tak. I dodatkowo masz zawieszany opryskiwacz za 100 000

jak jedziesz Ursusem z wyrobionymi cięglami to na dziurach będziesz walił belka o ziemie

To trzeba poprawić te ciegła jak w tym problem.

marluk    355
3 godziny temu, MateuszImiołek napisał:

Wysiane dziś jako N2 200 kg saletry. 

Zabieg na chwasty Lancetem robiłem w zeszła sobotę. Jak myślicie chwasty będą miały jeszcze możliwość pobrania tego azotu czy raczej już nie powinny ?? 

Ja bym się bardziej martwił czy popada coś na tą saletrę teraz a nie czy chwasty coś pobiorą.

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj