yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

rocknrollnik1    1276
3 godziny temu, isentor napisał:

Siew był 4 dekada września, odżywka poszła mniej więcej 10.10.

 

41 minut temu, ravoj napisał:

"Najczęściej wyrazu „dekada” używa się dla okresu 10 lat. Można jednak tego określenia używać również dla dziesięciu miesięcy, tygodni lub dni." 

4 dekada września - to 40 września, czyli 10 października - czego nie rozumiesz?  Siew i od razu odżywka, tu jest klucz. 

haha ,no właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
4 godziny temu, ravoj napisał:

"Najczęściej wyrazu „dekada” używa się dla okresu 10 lat. Można jednak tego określenia używać również dla dziesięciu miesięcy, tygodni lub dni." 

4 dekada września - to 40 września, czyli 10 października - czego nie rozumiesz?  Siew i od razu odżywka, tu jest klucz. 

Nie ma żadnej 4 dekady września bo we wrześniu jest tylko 30 dni. Pewnie chodziło o 4 kwartał czyli 4 tydzień września (chociaż kwartał odnosi się bardziej do części roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1286

Jeden kawałek u mnie idzie tylko saletra na wiosnę i CCC później i zero wjazdów. Chce coś sprawdzić.

Na inne nie wiem, bo jeszcze nie umiem przewidywać przyszłości. Zależy od stanu uprawy i pogody. 

 

 

 

 

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
2 godziny temu, lassie napisał:

Piszcie jaki zabieg fungicydowy pójdzie na T1 u was ? 

nie wiem , ale napewno cos mocnego. Track limero byl dawany w tamtym roku i w zniwa sporo czarnych pustych klosow.   Teraz albo dodam do track +limero protiokonazolu 100 g,  albo capalo  1,8-2 l  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

czarne puste kłosy to obstawiam głownia ,materiał siewny porażony lub niedokładnie zaprawione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
9 minut temu, lassie napisał:

czarne puste kłosy to obstawiam głownia ,materiał siewny porażony lub niedokładnie zaprawione 

Czarne kłosy to także te białe i puste, które trochę postoja na polu. Zapomniałem, jak się to nazywa, ale to choroba, która zwalcza się na T1

Już wiem , zgorzel podstawy i tu ważne jest zaprawianie plus płodozmian oraz T1 interwencyjne, albo fuzarioza kłosów. 

Niestety, stawianym na pierwsze i pewnie monokultura zbożowa.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ravoj napisał:

Jeden kawałek u mnie idzie tylko saletra na wiosnę i CCC później i zero wjazdów. Chce coś sprawdzić.

Na inne nie wiem, bo jeszcze nie umiem przewidywać przyszłości. Zależy od stanu uprawy i pogody. 

 

 

 

 

 

 

Czyli będziesz robił tak jak ja wcześniej robiłem. Na 3 klasie 4-5 ton realne a nakład taki że ze 200kg Polifoski na jesień, wiosną 300kg saletry w sumie i oprysk na chwasta. Prawdopodobnie w przyszłym roku jeszcze zrobię t1 i t2 bo mi zostały opryski a potem już tylko chwasty. Ciągle wycofują kolejne opryski, butelki coraz większe a jak jest litrowa butelka to dawkowanie 0,3 czy 0,4l/ha na przykład. To ja przy takim dawkowaniu to zużyję ją za 3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

podsuszka czyli zgorzel podstawy źdźbła to choroba wadliwego płodozmianu ,ja myślę dać mieszankę ventur300 + felexity na T1 bo capalo mi się już znudziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja będę stosował na T1 turbo pak+prochloraz, tak samo jak w tym sezonie, a na T2 Kier. Mogę polecić te środki. Ziarno było suche, dojrzałe a spód słomy i ostatni liść zielonkawy podczas koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

w tym roku pierwszy raz stosowałem capallo w dawce 1.6l i bylem zadowolony, na mojej pszenicy tez widziałem biale klosy ale w czerwcu jak klos byl na wierzchu to spadł konkretny grad i sporo kłosów uszkodził do tego deszcze deszcze deszcze i do końca nie wiem czy to wina słabego T1, T2 czy gradu i deszczu. w tym roku planuje powtórzyć capallo tez 1.6l chyba ze coś innego zaproponujecie bliżej wiosny przy nowych cennikach


Panowie a jak wirtuoz sprawdzil się w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

w tym roku pierwszy raz stosowałem capallo w dawce 1.6l i bylem zadowolony, na mojej pszenicy tez widziałem biale klosy ale w czerwcu jak klos byl na wierzchu to spadł konkretny grad i sporo kłosów uszkodził do tego deszcze deszcze deszcze i do końca nie wiem czy to wina słabego T1, T2 czy gradu i deszczu. w tym roku planuje powtórzyć capallo tez 1.6l chyba ze coś innego zaproponujecie bliżej wiosny przy nowych cennikach

 

Panowie a jak wirtuoz sprawdzil się w tym roku?

 

U nas w hrubieszowskim  nic się nie sprawdziło fuzarjoza  rządziła na całego  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

akurat czarne klosy byly na polach po rzepaku, material siewny kwalifikowany stosuje tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
9 godzin temu, lassie napisał:

Piszcie jaki zabieg fungicydowy pójdzie na T1 u was ? 

u mnie na część pójdzie Duett Star+Mirage bo mi zostało a na resztę dam pewnie Capalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Capalo będzie dostępne jeszcze w następnym roku ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
adrianooo1234 napisał:

Kiedy siejecie przewódki?

Przedwczoraj siałem ozimą 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj