yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

lonoh    194
43 minuty temu, mraukot napisał:

No widzisz... "już" ma 2-3 liście, a kiedy ta Twoja jarka będzie tyle mieć ? w kwietniu ???

Większość oczekuje ze pszenica ozima bedzie w listopadzie jak dywan bo inaczej plonu nie bedzie😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

i wielu taką pszenicę już ma, aż by się chciało kosiarką samojezdną łan wyrównać 🤪

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
18 minut temu, ravoj napisał:

i wielu taką pszenicę już ma, aż by się chciało kosiarką samojezdną łan wyrównać 🤪

 

Mozna ja przystrzyc i w golfa pograć 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukson    16
4 godziny temu, ravoj napisał:

i wielu taką pszenicę już ma, aż by się chciało kosiarką samojezdną łan wyrównać 🤪

 

Jesienna regulacja😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

U mnie kiepsko się krzewi w tym roku, bardzo ciężka ziemia beton na polu i to chyba przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na razie nic nie rośnie, jutro pierwsze siewy 500 nasion. Euforia delawar kilimandżaro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Moje siane pół października już się krzewią początek listopada już szpilkują wszystkie rządki widać. Jutro będę próbował po późno koszonej kuku posiać 6h Comandora jeszcze tak późno nie siałem ale pogodę spoko nadają :)

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Moje pierwsze siane 10-15 października dopiero zaczynają się krzewić. Ci co we wrześniu siali to szczota i czuję że się przejadą jak w tamtym roku. Bez t0 sianko się zrobiło :)

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Xion napisał:

Moje pierwsze siane 10-15 października dopiero zaczynają się krzewić. Ci co we wrześniu siali to szczota i czuję że się przejadą jak w tamtym roku. Bez t0 sianko się zrobiło :)

ja siałem ok 25.09 i rośliny maja po 3 rozkrzewienia ale siedzi nisko i na dzis wygląda zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

U mnie tak samo. 3,4 rozkrzewienia i zdrowa póki co. Jedynie miejscami od między łokas żeruje😏 

Ci co siali we wrześniu gęsto mają spory problem z septoriozą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Kto póżno zasiał to gołębie stadami siadają. A moja po rzepaku po talerzówce siana placami tak wygląda zawalona chwastem. Co to za chwast przetacznik perski? W rzepaku go trochę było miejscami i nasiało się jego.

IMG_20201116_111917.jpg

IMG_20201119_133135.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1
Dnia 9.11.2020 o 10:34, yacenty napisał:

 

image.png

Witam.  Proszę o info gdzie mogę uzyskać takie historyczne dane pogodowe.  Za pomoc dziękuję.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jestem wpięty - razem ze swoją stacją pogodową do sieci weather undeground. Musisz sobie znaleźć jakąś stację pogodową która jest blisko ciebie i wtedy powinieneś miec dostęp do tego typu danych. Nie jestem pewien czy jest to dostępne dla kazdego czy tylko dla zarejestrowanych użytkowników tej platformy.

moja stacja jest dostępna pod adresem: https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWOJEWDZ56


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
21 minut temu, yacenty napisał:

jestem wpięty - razem ze swoją stacją pogodową do sieci weather undeground. Musisz sobie znaleźć jakąś stację pogodową która jest blisko ciebie i wtedy powinieneś miec dostęp do tego typu danych. Nie jestem pewien czy jest to dostępne dla kazdego czy tylko dla zarejestrowanych użytkowników tej platformy.

moja stacja jest dostępna pod adresem: https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWOJEWDZ56

Ile zapłaciłeś za stacje? Jaki model polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja mam półprofesjonalna stacje i cały system czujników dodatkowych. To już jest zestaw dla pasjonatów / świrków albo profesjonalistów. na dziś włożyłem w to koło 10tys PLN. 

Stacja to Davis Vantage Pro2 plus komputer z oprogramowaniem do analizy pogody. Sama goła stacja kosztuje coś koło 4-5tys.

Ale w maju szukałem i kupowaliśmy dla @griga prostą ale dość fajną stację od chińczyków, z opcją wysyłania danych na platformy pogodowe. To kosztowało coś w okolicach 500-600zł. Wiem że początkowo był zadowolony. Jak jest dziś to musiałby nam powiedzieć.

 

U mnie całość sle się do platform pogodowych plus mam swoja stronkę: https://boleslawice.info/pogoda/

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Dnia 18.11.2020 o 17:44, ENDRIUROL napisał:

pszenica szpilkuje odmiana Alexander.  ok niedzieli chcialem prysnac bizonem, czy beda jakies przeciwskazania? z czwartku na piatek moze bedzie 0 st. w niedziele moze 7 w najcieplejszym. zadnych przymrozow  przez tydzien

podpowiedzcie

Dnia 18.11.2020 o 17:44, ENDRIUROL napisał:

pszenica szpilkuje odmiana Alexander.  ok niedzieli chcialem prysnac bizonem, czy beda jakies przeciwskazania? z czwartku na piatek moze bedzie 0 st. w niedziele moze 7 w najcieplejszym. zadnych przymrozow  przez tydzien

podpowiedzcie

pszenica szpilkuje odmiana Alexander.  ok niedzieli chcialem prysnac bizonem, czy beda jakies przeciwskazania? z czwartku na piatek moze bedzie 0 st. w niedziele moze 7 w najcieplejszym. zadnych przymrozow  przez tydzien

podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

U Mnie jak na razie stacja ok nic się nei dzieje. Raz tylko po zaniku prądu miała jakieś ale do zalogowania się do routera i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

siać jeszcze ozimą ? nigdy tak późno nie siałem , dodam że ziemia to glina , czy już lepiej czekać na wiosnę i jarą ? Interesuje mnie zdanie praktyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj