yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

szwagier24    38

ja podobnie, jak to wygląda w praktyce przy temperaturach dobowych do 10 stopni w dzień, nocami 3-5 kiedy powinna zacząć wschodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

na tą chwilę jesteście zadowoleni z bacara trio?

Pryskalem przed tymi deszczami i wyczyściło wszystko tylko środek wpłukało w ziemię i jakieś takie dziwne przebarwienia na pszenicy się zrobiły i tak jak by ją wstrzymało we wzroście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie jeśli na N1 podam 250kg saletrosanu to czy jest sens dodać siarczan magnezu do zabiegów T1 i T2? zostało mi kilka worków siarczanu i tak się zastanawiam czy kupić saletrę i dolistnie siarczan czy saletrosan i odpuścić siarczanu dolistnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Policz sobie w jaki plon celujesz.

Tona pszenicy potrzebuje około 4kg czystej siarki, z tym z uważaj bo często podają ilość SO2 albo SO3, wtedy trzeba to podzielić przez 0.5 albo 0.4

Czyl idąc na 8ton pszenicy powinieneć podać 32kg S, czyli odpowiednio 64kg SO2 albo 80kg SO3.

Saletrosan 26 zawiera 13% S. Tak więc 250kg saletrosanu 26 daje 32.5kg siarki, czyli praktycznie nawożenie S masz załatwione


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I`m back ;)

54 minuty temu, caseihc napisał:

Pryskalem przed tymi deszczami i wyczyściło wszystko tylko środek wpłukało w ziemię i jakieś takie dziwne przebarwienia na pszenicy się zrobiły i tak jak by ją wstrzymało we wzroście.

Przebarwieniami się nie martw, metrybuzyna potrafi ograniczać krzewienie, a dff wybielać liście, zazwyczaj regeneracja trwa dość szybko, choć tej jesieni wegetacja jest powolna i trwa to dłużej niż np rok temu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

witam goscia ze starej gwardii, swego czasu duzo mi pomogles jak zaczynalem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29
20 minut temu, milanreal1 napisał:

I`m back ;)

Przebarwieniami się nie martw, metrybuzyna potrafi ograniczać krzewienie, a dff wybielać liście, zazwyczaj regeneracja trwa dość szybko, choć tej jesieni wegetacja jest powolna i trwa to dłużej niż np rok temu.

No właśnie siałem we wrześniu dość rzadko bo myślałem że sie fajnie pokrzewi a tu d*pa wstrzymało ją i nie rośnie na liściach były białe przebarwienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli typowe po herbicydach z inhibiitorem karotenoidów.

To pszenica więc spokojnie, jak nie jesienią to wiosną nadrobi. Chyba że masz np Arkadię której rozwój bardziej mi przypomina żyto niż pszenicę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

To ja zeszły rok pryskalem, jedna działka miała 3 liście i na tej żadnych przebarwień czy zachamowania wzrostu nie było widać. A na innych działkach gdzie już się krzewiła to już przebarwienia były. W tym roku dzisiaj opryskalem, faza 3 liści. Expert, Dff, Tribenuron. Jak będzie dalej zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12
7 godzin temu, dzikiWschód napisał:

osobiście problemu jeszcze z nim nie miałem ale wiosna sasiad za miedza przesiewał połowę działki pszenicy a teraz na jesien znowu pszenica i juz 2 razy pryskał profilaktycznie

u mnie do tej pory też był spokój, ale co w tym roku się wyrabia to masakra. czym najskuteczniej się przed nim bronić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
10 godzin temu, yacenty napisał:

Policz sobie w jaki plon celujesz.

Tona pszenicy potrzebuje około 4kg czystej siarki, z tym z uważaj bo często podają ilość SO2 albo SO3, wtedy trzeba to pomnożyć przez 0.5 albo 0.4

Czyl idąc na 8ton pszenicy powinieneć podać 32kg S, czyli odpowiednio 64kg SO2 albo 80kg SO3.

Saletrosan 26 zawiera 13% S. Tak więc 250kg saletrosanu 26 daje 32.5kg siarki, czyli praktycznie nawożenie S masz załatwione

Jacek a jak ma się sprawa z siarczanem magnezu z Tarnobrzegu, Nawóz zawiera: 21% magnezu (MgO) całkowitego (16% rozpuszczalnego w wodzie), 30% siarki (SO3rozpuszczalnej w wodzie, czyli te 30% jest dostępne w całości dla roslin czy tak jak w saletrosanie z 32% dostepne jest tylko 13%?

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak samo jak w saletrosanie - masz podane w S03 (trójtlenek siarki) a nie S (Siarki).

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Które z tych substancji będą na pewno wycofane a które to projekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Też pragnę powitać użytkownika milanreal1 A jak jest z innymi zbożami na zapotrzebowanie w siarkę jęczmień oz,pszenzyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w tym roku widze znowu u wielu osób przebarwiwnia na zołto w zbożach. przewaznie stare liscie i czubki tych starych lisci. objawia sie to na polach u ludzi ktorzy wiem ze wapnowali. Sam tez wczoraj rozsiewalem wapno dobromor po wierzchu po pszenicy. Czy to moze byc objaw nadmiaru wody?? Zachwiane stosunki powietrzno wodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Brak pobierania fosforu przez panujące warunki.Najbardziej odczuwa to jęczmień ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale co jest złego w obecnych warunkach?

średnia temperatura 6.5 stopnia za ostatni tydzień, w nocy temperatury dodatnie, w dzień przekracza 10.
Mokro, więc powolutku sobie rośnie.

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Mam to na każdej działce w monokulturze.  I przybywa tego. Odczyn mam uregulowany. Npk wszędzie dane w ilości ultra dap 180-200kg, sól potasowa 150 -200kg. 

Skłaniam się ku tezie że to sprawa grzybów z rozkladającej się słomy . Częściowo jako potwierdzenie mam fakt że na jednej działce pole w połowie po pszenicy, druga połowa po zlikwidowanej porzeczce. Ta po porzeczce piękna zielona lepiej się krzewi. Po pszenicy pasy żołknących roślin.

Najgorsze miejsca wyglądają tak

20201115_102049.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

jeśli te pasy ... jeśli w śladach kół lepsza a podsycha na pasach luźniejszej gleby a pole nie kwaśne to może być też niedobór manganu czy innego mikro wyczerpanego w poprzednim sezonie.
oczywiście bez szczegółowych badań gleby nie można jednoznacznie wyrokować ale niedostatek składników... niedożywienie to z automatu większa wrażliwość na choroby plus zasoby takowych w resztkach pożniwnych.

Monokultura jest możliwa do uzyskania normalnych plonów ale wymaga większej wiedzy i kosztów, zabiegów aby opanować niekorzystne zjawiska wynikające z braku zmianowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Mam pole co już 3 rok posiałem pszenżyto i 1 rok co cięta była słoma i co zauważyłem że strasznie łokaś podjadł i podjada dalej mimo oprysku mospilanem przebarwień na pszenżyta,pszenicy oprócz jeczmienia nie mam,Zaprawiane kinto plus + primus B nasiona 1 odsiew a i siew w terminie 19 wrzesień a i pryskane na mszycę +mangan,cynk,miedź w chelatach

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Panowie warto teraz dać na pszenicę magnez ? Czy czekać na wiosnę

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj