yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

galan99    7583

Ta pszenica siedzi nisko ziemi a inne rosną aż do chmur taka genetyka zapewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
44 minuty temu, galan99 napisał:

Ta pszenica siedzi nisko ziemi a inne rosną aż do chmur taka genetyka zapewne .

Ale to je*** zolkniecie

Może deszczu za duzo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
2 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

co poszło na wspomożenie?

Agravita Aktiv 48 + Agravita Mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro chce pryskać jeszcze pszenice, expert + CTU + tribenuron (toscana) 

Jakie dawki proponujecie? 

Dołożyć do tego deltametryne? 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

stosował ktoś expert met i legato w późniejszym terminie niż 3 liść? został mi jeden kawałek na który przez deszcze nie mogłem wcześniej wjechać ale w weekend może się uda i ciekawy jestem czy zadziała bo pszenica już w późniejszej fazie i chwasty też chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
2 godziny temu, MateuszStaczyk napisał:

Stosował ktoś Winnetou 40WG jesienią. Nie wiem czy lecieć samym axialem i na wiosnę tym Winnetou czy teraz w mieszaninie?

Jakoś raz doradca odradzał mi że słabo trzymie i na wiosne moze być poprawka ale gadka było o czymś innym i nie pytałem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
MateuszStaczyk napisał:

Stosował ktoś Winnetou 40WG jesienią. Nie wiem czy lecieć samym axialem i na wiosnę tym Winnetou czy teraz w mieszaninie?

Po cholerę teraz Axial ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rocco0987 napisał:

Jakoś raz doradca odradzał mi że słabo trzymie i na wiosne moze być poprawka ale gadka było o czymś innym i nie pytałem dokładnie.

W związku z listopadowym odchwaszczaniem jestem gotowy na to że wiosną będzie trzeba jeszcze prysnąć.

 

11 minut temu, mraukot napisał:

Po cholerę teraz Axial ???

A dlaczego nie? Można go jesienią stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
33 minuty temu, MateuszStaczyk napisał:

W związku z listopadowym odchwaszczaniem jestem gotowy na to że wiosną będzie trzeba jeszcze prysnąć.

 

A dlaczego nie? Można go jesienią stosować.

Ja pryskales pakiem jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Tak wszystko się zgadza ale na jesieni lepiej się sprawdzają substancje działające doglebowo i dolistnie lepsza skuteczność i nawet taniej pewnie wyjdzie niż axial pakk. U mnie w tym roku Bacara Trio poszła i jedynie błąd popełniłem w pszenżycie. Pryskałem na lekkich glebach przed zlewnymi deszczami z obawy że szybko tam nie wjadę i fazę rozwoju przegapię. 3 dni silnych opadów a za 2 tygodnie fito silne wyszło substancje pod korzeń wypłukało i zboże choruje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

po jakim czasie widać efekty tych jesiennych zabiegów? u mnie tydzień po śladu nie ma. chwastów więcej niż w dniu oprysku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

U mnie poszlo 0.35 expert met plus legato 180ml i toscana 5g na h prawie 3 tygodnie po zabiegu i coś tam troszkę widać ze chwasty stanęły. Zobaczymy na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
yacenty napisał:

po jakim czasie widać efekty tych jesiennych zabiegów? u mnie tydzień po śladu nie ma. chwastów więcej niż w dniu oprysku

u mnie po ctu i dff chwasty żółkły po ok 10 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no to czekam cierpliwie kolejny tydzień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
MateuszStaczyk napisał:

  11 minut temu, mraukot napisał: Po cholerę teraz Axial ??? A dlaczego nie? Można go jesienią stosować.

Można, tylko jest to preparat pobierany przez liście, nie ma żadnego działania doglebowego. Skąd pewność że całość np. miotły już wzeszła ?? W sytuacji gdy wegetacja nie ulegnie zatrzymaniu, chwasty mogą kiełkować w ciągu najbliższych tygodni, a nawet miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
31 minut temu, isentor napisał:

Nie widać po tych małych żeby żółkły?

nie, trzymają ładnie kolor


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
9 minut temu, yacenty napisał:

nie, trzymają ładnie kolor

Przy tych temperaturach może to potrwać lekko 14 dni. Aby tylko przyhamowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Zobaczymy na następny weekend.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yacenty napisał:

po jakim czasie widać efekty tych jesiennych zabiegów? u mnie tydzień po śladu nie ma. chwastów więcej niż w dniu oprysku

u mnie po expertmet (0,33kg/ha) + saper (diff, 0,12l/ha) siewki miotły i dwuliściennych zmarniały po jakiś 4-5 dniach, po 8-10 je wzięło kompletnie, z tym że temperatura na tydzień przed i tydzień po to tak +8 do +15 w dzień i +5 do +8 w nocy, pryskane około 2 tydzień października, wilgotna gleba ale brak rosy i opadów większych (3-4 dni po zabiegu)... ale nawet tam gdzie porosiło lekko po pryskaniu tam miotłę wygubiło ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj