yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
Papkin napisał:

Panowie jutro minie 2 tygodnie jak zasiałem ostatni kawałek pszenicy. Niestety nic jeszcze niema na wierzchu. Dzień po zasianiu zaczęły się dosyć intensywne deszcze i tak przez cały tydzień, temperatury też były dosyć niskie. Wzejdzie to jeszcze czy czeka mnie powtórny siew?

To ku.wa zobacz jak to wygląda w ziemii !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
ZELKOW napisał:

jak u was Panowie wyszła w tym roku konsupcja jakie parametry?

Wyrównanie od 88 do 90 gestość okolo 77-78 gluten 22-25 białko 11-12


plon plus minus 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie białko 15,5 gluten 34 gęstość 78,5. Jeszcze nie ważna, trzecią dawkę dałem dość szybko A na kłos z T3 dałem 4 l basfoliaru. Ciekawe czy to miało wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

te siane 9-11.10, u nas jakby to powiedzieć "kapkę" mokrzej

20201023_102157.jpg

20201023_102246.jpg

20201023_102558.jpg

20201023_102613.jpg

20201023_103708.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja siana 9.10 na "iłach", od następnego dnia przez tydzień spadło prawie 90 l/m deszczu, narazie nawet nie szpilkuje. Jeszcze 1,5 ha zostało do siewu, ale zaorane bezpośrednio przed deszczami i mokro jak diabli. Ten tydzień bez deszczu (dziś rano 0,5 mm), na kolejny niby też bez opadów, to może coś da radę z tym zrobić.. Na lżejszej ziemi wczoraj poszły herbicydy, pszenica w fazie 3 liścia, chwasty rosną jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Zapracowany napisał:

U mnie białko 15,5 gluten 34 gęstość 78,5. Jeszcze nie ważna, trzecią dawkę dałem dość szybko A na kłos z T3 dałem 4 l basfoliaru. Ciekawe czy to miało wpływ.

moja zamknęła się w 2 zabiegach przy tych parametrach bez jakichkolwiek odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

U mnie też mokro, to jest biała borowina i wystarczy godzinka wiatru i wydaje się, że pole suche. Zasiadłem wczoraj ostatni kawałek, bo wcześniej nie szło w pole wjechać takie błoto, talerzowka się zalepiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

ja wczoraj chciałem siać, 3 kroki po polu i taki efekt.
Pomyślałem, będę dziś walczył. Budzę się rano, a tu 4l na deszczomierzu, na polach woda znów stoi

20201023_104717.jpg

  • Confused 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, wczoraj miało nie padać więc pisze mieszanka dff 0.3 i chlorotoluron 2l, 10 min po oprysku działki 2 ha zaczęło mrzyć i tak do dziś rana, spadło w sumie 4mm, pszenica 5 liść więc i chwasty dosc wyrośnięte, zastanawiam się czy te środki zadzialaja na chwasty które już wzeszly przez korzeń czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj uważnie etykietę dff i ctu, odnośnie mechanizmu działania tychże substancji 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Ja też czekałem cały tydzień bo na polu kluski się lepiły, a ma agregat bierny i jak traktor się podkopuje to g... Nie robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Planuje opryskac pszenicy CTU + DFF. Pytanie co dodać na samosiewy rzepaku i w jakich dawkach zastosować te środki. Ostatnio w psznżycie dawałem 1.5 Lentipuru + 0.2 Legato i było ok ale było stanowisko po kukurydzy i mała presja chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Fakt, zapomniałem o snajperze, gapa. Dzięki. 

Będę łączył CTU z Flufenacetem i DFf w środku Mertil 600 to spokojnie 700 g CTU mi wystarczy na wyczyńca i kilka innych uciążliwych. W tych warunkach powinno obyć się bez poprawek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tyle mijaków że aż wstyd, ale jak się człowiek śpieszy... 

W którym roku kurzak zadziała bo się ze mną sprzeczają, że dopiero w drugim czy trzecim roku... Prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Potwierdzam w pierwszym i to konkretnie,ale też zależy jaki kurzak. Radze tez nie przesadzić z ilością, szczególnie jeżeli przyszłaby susza. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Kurczak jest bardzo agresywny na polu, ojciec sypie spod kur to max 1t na ha pod zboże. I tylko pod ozime, bo w jarych to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

wiele osób myli pojęcie lub też błędnie nazywa kurzak. Jedni mają na myśli same odchody a inni odchody i słoma. Także zawsze lepiej doprecyzować o co konkretnie nam chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

W domowej hodowli zawsze idzie trochę słomy ale niewiele. Na fermach to różnie, czasami słomy prawie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jeżdżę po kurczaki na fermę (kupuję takie odchowane) to przeważnie są tak brudne i jest tam taki syf, że klękaj narodzie, ścielą chyba tam tylko raz jak pisklęta im mają przywieźć. U siebie ścielenie co najmniej 2x dziennie a i tak jak wybiję wszystkie i wyrzucam to jest piękny ubity "dywan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Wujas dał w zeszłym roku pod pszenzyto, wiosna wystartował z dawka saletry 200kg/ha a jak zaczelo ciągnąć z kurzaka to 3x skracał i kolor miało aż granatowy, efekt pola w średniej kulturze ale przy Ok opadach dało mu 8.3 tony z ha.sam bobek bez słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj