yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

yacenty    3883

u mnie po zniwach było spoko, ale jak teraz pojechałem stalerzować przed orką to się przeraziłem, zamiast talerzować do domu, opryskiwacz i wio, czekam teraz 2 tygodnie i bedziemy orac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dlatego pisałem że na ściernie po żniwach żeby zwalczyć dobrze chwasty trzeba stosować  na 1 ha 6 lub 7 litry + zakwaszona woda .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dlatego pisałem że na ściernie po żniwach żeby zwalczyć dobrze chwasty trzeba stosować  na 1 ha 6 lub 7 litry + zakwaszona woda .

2 litry 1.5kg siarczan amonu 110l wody. 7 litry to lepiej talerzować 2 razy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

jaką obsade proponowalibyscie dla arkadi sianej w monokulturze  na 4 kl w terminie optymalnym? zalecają 360-390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

2 litry 1.5kg siarczan amonu 110l wody. 7 litry to lepiej talerzować 2 razy. 

Pierwsze objawy działania środka, czyli żółknięcie i więdnięcie, są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

 

Chwasty wrażliwe np.:
 

- w dawce 2 l/ha (chwasty w fazie dosiewki) np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa

biała, pokrzywa zwyczajna, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.

- w dawce 3-5 l/ha np.: bodziszek drobny, bratek polny, jasnota purpurowa, mak polny, maruna

bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, perz właściwy, przetacznik polny, przymiotno

kanadyjskie, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, starzec zwyczajny,

stokłosa miękka, szarłat szorstki, tobołki polne, wiechlina roczna.

- w dawce 5-6,25 l/ha np.: bylica pospolita, czyściec błotny, krwawnik pospolity, mlecz polny,

mniszek pospolity, szczaw polny, szczaw zwyczajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Padł rzepak wysokości 20cm, pierwsze objawy żółknięcia na pewno szybciej jak tydzień. Także ta teoria z etykiety ma się nijak do praktyki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Panowie pomocy. Dzisiaj byłem uprawiać pod pszenicę ozima... I w jednym miejscu. Plac 10x15 mam perz.. Niestety roundup nie pomógł lub ojciec źle dopryskal I zostało koło. W sobotę chce siać pszenicę, a tam po agregacie korzenie perzu jak diabli. Macie jakąś metodę żeby się pozbyć perzu w pszenicy? 

 

 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29
6 godzin temu, bizonbs napisał:

Panowie pomocy. Dzisiaj byłem uprawiać pod pszenicę ozima... I w jednym miejscu. Plac 10x15 mam perz.. Niestety roundup nie pomógł lub ojciec źle dopryskal I zostało koło. W sobotę chce siać pszenicę, a tam po agregacie korzenie perzu jak diabli. Macie jakąś metodę żeby się pozbyć perzu w pszenicy? 

 

 

Jest metoda kultywator i brony ściągnąć na kupę i wywieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Na wiosnę oprysk Attribut wstrzyma rozwój perzu, po żniwach dasz poprawkę glifosatem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

U mnie w zeszłym roku w niedzielę przyjechał koleś na kontrolę z drugiej strony Polski. Łaził po polach robił zdjęcia liczył obsadę roślin. Pytam się go po co liczy obsadę na rzepaku? Powiedział że to kontrola w związku z płatnością suszowa, a to już był wrzesień i nowe zasiewy. Więc czasem te ich kontrolę nijak się mają do rzeczywistości. Chyba że pokiełbasił pola i myślał że to poplon😋

Edytowano przez piotrols
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
16 godzin temu, yacenty napisał:

mały? duży?  w czym?

duży zrobiłem chwastox z glifo, mały to chlopyralid

W pszenicy, od kiedy sieje buraki to pokazuje mi się na polach... Chyba na kombajnie przyjechał od kogos...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to wiosna trzeba pryskać. ja u siebie próbuje wyczyścić na sciernisku. jestem w trakcie i dam znać na wiosnę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
10 godzin temu, bizonbs napisał:

Panowie pomocy. Dzisiaj byłem uprawiać pod pszenicę ozima... I w jednym miejscu. Plac 10x15 mam perz.. Niestety roundup nie pomógł lub ojciec źle dopryskal I zostało koło. W sobotę chce siać pszenicę, a tam po agregacie korzenie perzu jak diabli. Macie jakąś metodę żeby się pozbyć perzu w pszenicy? 

 

 

Ja zakupiłem atributa też mam perz.jesienia prysne od dwuliściennych a wiosną PERZ będę atakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mi wykonać zabieg odchwaszczania po 25 października czyli równo miesiąc po zasiewie pszenicy. Jak myślicie bedzie to skuteczne? Obecnie widać mikroskopijne chwasty bo po zasiewie dowaliło deszczu co nie miara a teraz ma być pogoda. Wiem że późno ale wcześniej nie dam rady. Obecnie Patras siedzi w ziemi ( tydzien po siewach). Na dniach wyjdzie bo już nie wiele brakuje. Gleba fajnie spulchniona ale presja chwastów będzie...

Screenshot_20201002-092349_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

Pasuje mi wykonać zabieg odchwaszczania po 25 października czyli równo miesiąc po zasiewie pszenicy. Jak myślicie bedzie to skuteczne? Obecnie widać mikroskopijne chwasty bo po zasiewie dowaliło deszczu co nie miara a teraz ma być pogoda. Wiem że późno ale wcześniej nie dam rady. Obecnie Patras siedzi w ziemi ( tydzien po siewach). Na dniach wyjdzie bo już nie wiele brakuje. Gleba fajnie spulchniona ale presja chwastów będzie...

Screenshot_20201002-092349_Gallery.jpg

Zależy czym i jakie będą wtedy warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mecha napisał:

Zależy czym i jakie będą wtedy warunki.

Czym to nie wiem. Zastanawiam się. Coś ktoś poleci na późne odchwaszczanie? Zakładam że za te 3 tygodnie chwaściki będą mieć dość dużą fazę rozwojową bo wilgoci pod dostatkiem... a co do warunków czas pokaże ale jak patrze wstępnie to w dzień 14 15 stopni a w nocy 6-8 wiec jak bedzie te 5 w nocy minimum to wjadę. Jak poniżej trzeba będzie czekać do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Zobacz pontos + Legato 500sc. Ja chce tym opryskać teraz jesienią. W sobotę będę siać więc byle by była pogoda za te 3 - 4 tygodnie jak pokażą się pierwsze siejki chwastu i do dzieła. 

4 godziny temu, Mostowiak napisał:

Ja zakupiłem atributa też mam perz.jesienia prysne od dwuliściennych a wiosną PERZ będę atakować

Czym będziesz na jesień pryskać?? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, jahooo napisał:

Na wiosnę oprysk Attribut wstrzyma rozwój perzu, po żniwach dasz poprawkę glifosatem.

Jest coś jeszcze oprócz atributa na perz ? Był chyba jeszcze apyros ? Czy już go wycofali ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
32 minuty temu, robercikj100 napisał:

Jest coś jeszcze oprócz atributa na perz ? Był chyba jeszcze apyros ? Czy już go wycofali ?

Wycofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
21 godzin temu, luki08 napisał:

jaką obsade proponowalibyscie dla arkadi sianej w monokulturze  na 4 kl w terminie optymalnym? zalecają 360-390

W zeszłym roku 28 września siałem 170kg na hektar kwalifikatem. W tym roku swoim ziarnem ,coś po 20 września 160kg. 

Mam pole po kukurydzy na kiszonkę, raczej dosyć czyste, zobaczę jak skoszę. Zastanawiam się nad siewem pszenicy bezorkowo. Do dyspozycji agregat talerzowy i siewnik niestety redlicowy. Wilgoci w ziemi teraz nie brakuje.

Chciałbym to zrobić jak najgłębiej samym agregatem (Grano shark talerzowy) pod to npk. Później siew grano z siewnikiem na redlicach. Siew nieco gęstszy 180-190kg na ha.

Robił ktoś tak? Siewnik nie będzie się zapychał resztkami badyli? 

 

 

Edytowano przez Papkin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

W zeszłym roku też siałem około 150kg kwalifikatem tylko że mtz był 37g a w tym roku swoje ziarno mam o 10 g cięższe więc automatycznie więcej wysieje. Chodzi mi o konkretną obsadę na m2, ile wy siejecie? w zaleceniach 360-390 szt na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

skoro zalecają 360 390 i wiesz że masz slabsze stanowisko to siej mniej czyli 360

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ile teraz posiać juliusa na ciężkiej glinie. pln-zach wlkp wiec termin optymalny jest do 5.10. Zalecają do 300-320 ziaren na metr tylko u mnie zawsze jest cos za rzadko i później muszę na wiosnę bujać saletrą po 250-300kg żeby jeszcze rozkrzewiła się a z tego co poczytałem to najlepiej jak na jesien się rozkrzewi. Plony zbieram po około 8t/ha ale może mógłbym coś więcej nazbierać lub podobnie ale bez mojego strasu wiosennego :D wysiać 350ziaren? stosuje ktoś jakiś azot na jesien pod korzeń na ciężkich glebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj