yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

W nasiennictwie i 40 ha. plantacje są ręcznie selekcjonowane, jeśli pojawią się obce rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 5544332211 napisał:

Macie pomysł jak zwalczyć samosiewy żyta w pszenicy  ? po poplonie strasznie dużo tego zostało 

Się na gruberka siało co? Tak nowocześnie   :P to teraz po staroświecku trzeba wycinać.  xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

żyto zawsze będzie w następnej uprawie , ściernisko z tależowane żyto odrosło glifosat ,głeboka orka wiosną i tak po 4-5 żyt na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Ile wytrzyma ziarno pszenicy nie powschodzone od suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja dzisiaj nawóz rozrzuciłem i uprawilem. Trochę mrzyć zaczęło ale to nic. Będzie siane. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
3 godziny temu, mraukot napisał:

W nasiennictwie i 40 ha. plantacje są ręcznie selekcjonowane, jeśli pojawią się obce rośliny

oj żeby tak było zawsze i u wszystkich to bylo by dobrze.
Raz pszenicę kwalifikat rozpoznałem jako mieszankę co najmniej dwu odmian po różnicy wysokości ok 20% wyższych roślin o kłos a dwa już razy kapustę niby Amager miałem główki od wczesnej do późnego Langedijkera , no oczywiście i Amagera co nieco było ale też jawnie przekrzyżowany m. in i z rzepakiem którego też kilka form pośrednich z kapustą glowiastą się znalazło.
Od tamtej pory nie sadzę kapusty

Piszecie - jutro siew (?)

no ja wejść piechotą w pole weszlem, gorzej było z wyjściem a przecież jeszcze nie orane :D

jak tak dalej pójdzie to po fasolach które w tym roku wyszly relatywnie późno na wiosnę będę musiał coś kombinowac bo jutro jeszcze ma dolać a jarych zbóż to ja nie lubię, oj nie lubię bo plonuje to o jakieś 30% mniej przy tych samych nakładach albo trzeba relatywnie zwiększyć nakłady chociaż rekordowe plony pszenicy to chyba tylko na odmianach ozimych?

wcześniej było o pleśni śniegowej
a no leci reklama/"news"  w neonie (takim ruchomym tekście na pasku) u góry strony af i ... zaraz zobaczę po ile toto można kupić

5 godzin temu, Robroy napisał:

No gleanu teraz za bardzo się już nie kupi. Sam myśle czym go zamienić, u siebie dawałem go z boxerem i begato. Z tego co trochę czytałem to można dać zamiast gleanu dac tribenuron metylowy ale w ogóle nie wiem czy w tym roku nie poleci sam boxer+legato.

rzepak jest bardzo wrażliwy na MCPA i to nawet  wiosną jeszcze tuż przed kwitnieniem
gdy samosiewy to zamiast np Golda na 2 4 D daję jakiegoś Chwastoxa albo i samego Extra dolewam do czego tam daję.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak głęboko orzecie pod pszenicę ozimą. Właśnie zgłęboszowałem pole, a w pługu pierwszy raz mam lemiesze z dłutami. Nigdy nie było głębosza i zawsze zwykłe lemiesze. Głebosz 1 zębny i idzie na ukos w rozstawie bodajże 1.3m może mniej. Jak orałem pod rzepak na 27cm z początku to martwica się nie wyorywała. Wiem, że orka siewna to 18-22cm, ale czy ten 1 raz jest sens głębiej przeorać? Na następny rok planuje głęboszować na godzinę 3, a w tym roku było na 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
8 godzin temu, bizonbs napisał:

Ja dzisiaj nawóz rozrzuciłem i uprawilem. Trochę mrzyć zaczęło ale to nic. Będzie siane. 

To nie pada wcale tylko mży i to zaczęło dopiero u nas nalane woda na polach stoi i pada dalej nikt wcześniej nie wiedzie jak po niedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Rozstaw trochę spory w tym glęboszu skoro 1,3m. U mnie 80 cm i jak zrobię na 35cm to pozniej orze pod zboże 15- 20 cm maxymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

FUNDAMENTUM 700WG .

Wychodzi ciekawie na ochronę i samosiewy rzepaku zwalcza cena 150 gram 252 zł a 300 gram cena 480 zł .

Na 1 ha 25 gram .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29
14 godzin temu, Sean napisał:

Się na gruberka siało co? Tak nowocześnie   :P to teraz po staroświecku trzeba wycinać.  xD

Nie mam nawet grubera człowieku , łatwo jest oceniać innych nawet ich nie znając . Talerzowanie , orka 30 cm i uprawa przedsiewna żyto dalej jest 

1 minutę temu, galan99 napisał:

FUNDAMENTUM 700WG .

Wychodzi ciekawie na ochronę i samosiewy rzepaku zwalcza cena 150 gram 252 zł a 300 gram cena 480 zł .

Na 1 ha 25 gram .

Nie polecam słabe to jest 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

W sumie to nie mam pojęcia pryskałem rok temu mustangiem to fajnie zadziałał a ten  fundamentum w tym roku to lipa oprysk w kwietniu a chwasty na początku czerwca zaczeły dopiero porządnie zamierać  . W tym roku zdecyduje się prawdopodobnie na pume 1.1l /ha i 0.2 l sekatora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
15 minut temu, galan99 napisał:

FUNDAMENTUM 700WG .

Wychodzi ciekawie na ochronę i samosiewy rzepaku zwalcza cena 150 gram 252 zł a 300 gram cena 480 zł .

Na 1 ha 25 gram .

Od 2 sezonów stosuje i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Ja w tym roku 2 razy talerzowałem pszenżyto i tak jeszcze masa pośladu w kłosach nie skiełkowała. Przyorałem to i wsiałem pszenicę, ale liczę się z masą samosiewów.

Z żytem też trzeba było co najmniej dwa razy uprawę zrobić. Teraz już tylko sierp po wykłoszeniu jak areał i gęstość do ogarnięcia.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Kuźwa jutro dwa tyg jak posiano pełno placów i dróg nie powschodzonych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, alfa napisał:

Ile wytrzyma ziarno pszenicy nie powschodzone od suszy 

Zobacz jak to ziarno wygląda? Jak w suchej ziemi leży to nic mu nie będzie choć nie wiem jak długo a jak skiełkowało i uschło to nie ciekawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
29 minut temu, Andpol napisał:

Zobacz jak to ziarno wygląda? Jak w suchej ziemi leży to nic mu nie będzie choć nie wiem jak długo a jak skiełkowało i uschło to nie ciekawie?

A gdzie ta susza ja na pole nie wjadę przez tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
4 minuty temu, Cezar81 napisał:

A gdzie ta susza ja na pole nie wjadę przez tydzień

Podlasie mazury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Nie każdy ma bagno na polu jak my i nic jeszcze nie posiane a alfa napisał że ma susze to poco by kłamał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
17 minut temu, galan99 napisał:

Jak piachy to nie ma bagna - to nie wszędzie pada nadal susza .

U mnie nie piach poprostu przeszedł agregat do rozbicia grud znów agregat i od siewu nie padało i jest jak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
2 minuty temu, galan99 napisał:

Pszenica siana 26 września już kiełkuje .

 

20201001_124323.jpg

Widać jak mokro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj