yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

yacenty    3883

wróbel też nie jest szkodnikiem jak jest go 3 na hektar, ale jak wpada 300 to zjedzą pszenicę tak samo i kuropatwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To jeszcze wam dzikich gołębi grzywaczy brakuje. Te dopiero mają przemiał. Wiecznie głodne spasione kloce. Groch wyjedzą, jak nie ma grochu niszczą pszenicę. U mnie już zjednoczyło się stado około 200szt.

Kuropatwy praktycznie wyginęły. Od kilku lat brak polowań i dopiero w tym roku da się zaobserwować ze 3 małe stada w okolicy. Może ze 30-40sztuk w sumie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
2 godziny temu, yacenty napisał:

wróbel też nie jest szkodnikiem jak jest go 3 na hektar, ale jak wpada 300 to zjedzą pszenicę tak samo i kuropatwa

Wróbli o dziwo jest bardzo mało, być może to mazurki? Można je pomylić, oskarżyć niewinnego, biednego wróbelka, a wandal mazurek będzie rozrabiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

może i masz racje - ja się super na ptaszkach nie znam, a może też i kwestia regionu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcesz owsa gluchego czy stokłos się pozbyć to wiosną jak wszysko zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
12 minut temu, Zapracowany napisał:

Jak chcesz owsa gluchego czy stokłos się pozbyć to wiosną jak wszysko zejdzie.

perz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

perz jak ruszy wiosną, teraz mu niewiele zrobisz

musi mieć z 10cm wysokości

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jaka dawka bierze perz ? I do jakiej fazy pszenicy można pryskać ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak myślicie zmiana substancji na działce na której stosowałem expert met i dff na pontos z dff będzie wystarczająca czy szukać czegoś innego?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
17 minut temu, robercikj100 napisał:

Jaka dawka bierze perz ? I do jakiej fazy pszenicy można pryskać ?

dawka 60g z tego co pamiętam wstrzymuje rozwój perzu, zatrzymuje jego wzrost, potem po żniwach dobicie glifosatem

na pełną likwidację trzeba 100g w dawce solo bez innych herbicydów i dodatków

Attribut wyklucza później rzepak w tym samym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
3 godziny temu, jahooo napisał:

dawka 60g z tego co pamiętam wstrzymuje rozwój perzu, zatrzymuje jego wzrost, potem po żniwach dobicie glifosatem

na pełną likwidację trzeba 100g w dawce solo bez innych herbicydów i dodatków

Attribut wyklucza później rzepak w tym samym roku

Czyli na jesień od dwuliściennych prysnąć a na wiosnę 100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Jakie robicie nawożenie pod korzeń teraz? 

 

Ja chce zrobić kombinacje:

150kg Tarnogranu

150kg Saletrzaku

100kg Superfosfatu. 

 

Da radę? Oczywiście wiosną później azotu ze 150N czystego w 3 dawkach. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
6 godzin temu, Mostowiak napisał:

Czyli na jesień od dwuliściennych prysnąć a na wiosnę 100g

Ja bym na wiosnę dał 60g a znicszczył perz po zniwach. sam tak robię, nawet zamierzam na 2 działkach na wiosnę

Attribut niestety działa równiez na zboże, jak dasz pełna dawkę 100g, to niech ci nie przyjdzie do głowy tej pszenicy skracać, bo wróble będą kucać, żeby sobie podziobać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Panowie jakie macie plany na nawożenie ? Myślę właśnie żeby zrobić teraz zakupy nawozów i oprysku bo coś mam przeczucie że jak pójdą zaliczki to cena może poszybować w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Jaka w miarę niedroga a dobra zaprawa do pszenicy i pszenżyta? Stosujecie odzywki do nasion daje to jakiś efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mi znajomy w zeszłym roku przywiózł dość ciekawy nawóz, wychodzi 13zł za litr a daje się go 2.5l na tone czyli powiedzmy 3zł na 100kg nasion.

Ma dużo fosforu i potasu, widać było na samym starcie które paski posiane z nawozem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Ja w tym roku dodawałem Primus b z intermagu, za 5l niecałe 70 zł. Na 100kg ziarna 0.2 preparatu i 0.8 wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ja daję Certicor (może nie jest tani) plus Primus , już trzeci rok, nie mam zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Certicor nie jest tani ? 😄 przecież to jedna z najtańszych zapraw na rynku !!! w dodatku nie działająca na pleśń śniegową, więc .uj warta w oziminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj