yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

lonoh    194
2 godziny temu, alfa napisał:

Pisiory podniosły vat na nasienie i oprysk z 8 na 23 % 

Dokup sobie tego nasienia bo chyba Tobie klepki brakuje

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15
3 godziny temu, alfa napisał:

Pisiory podniosły vat na nasienie i oprysk z 8 na 23 % vat 

Chyba szambo mózg Ci zalało, że takie bzdury wypisujesz :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Pisać kiedy żniwa będziecie robić jak jęczmień ozimy sypie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
45 minut temu, s17 napisał:

Chyba szambo mózg Ci zalało, że takie bzdury wypisujesz :(

Zobaczymy po wyborach 

47 minut temu, galan99 napisał:

Pisać kiedy żniwa będziecie robić jak jęczmień ozimy sypie .

Mokry wczoraj zacząłem wtorek jak będzie pogoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Pisać kiedy żniwa będziecie robić jak jęczmień ozimy sypie .

Sandra 7,6 z kwalifikatu.Kosmos swojak 7,3 nawożenie i ochrona na takim samym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mogę się założyć o 3 Zł.. jak pszenica będzie po 600 zł w żniwa, to znajdą sie tutaj delikwenci,którzy napiszą że to przez to " że już po wyborach "   ;)))

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Teraz to będzie Holding dyktował cenę zobaczymy jak będzie w Zamościu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

jest jeszcze sens wykonać T4 w pszenicy? duża presja septoriozy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
13 minut temu, Macius napisał:

jest jeszcze sens wykonać T4 w pszenicy? duża presja septoriozy

nie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Ty alfa i omega  ! chyba na twoje nasienie !  nie  bądż  sługusem szambelana bo razem z nim popłyniesz  Wisłą  !

dajecie się podpuścić, chodzi o nasienie knurów do inseminacji, a nie o nasienie roślin, choć z drugiej strony... głodnemu chleb na myśli ;)

EDIT: Z linkowanego artykułu o vat wynika że stanieje np. sól potasowa bez oświadczeń, ale "muchozole" na skrzypionki i mszyce zdrożeją, choć z drugiej strony taki muchozol używany nierolniczo np w spreju przez nierolnika może być droższy od muchozola w popitce w litrowym baniaku..., a co z granullkami dla gryzoni coraz częściej rozsypywanymi rozsiewaczem po polach (to nierolnicze czy rolnicze wykorzystanie?), albo rozłożenie pasztetu w foliówkach dla myszek w budynku inwentarskim? Nie wiem jak to interpretować...

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie martw się nie tylko Ty,   oni sami nie wiedza i każda podległa instytucja będzie interpretować przepisu na swój sposób 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Mam takie szybkie pytanie, może nie związane z tematem, ale trudno. Czy do kontroli PiORiN muszę mieć paragony i faktury za środki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
5 minut temu, Qwerty8530 napisał:

Mam takie szybkie pytanie, może nie związane z tematem, ale trudno. Czy do kontroli PiORiN muszę mieć paragony i faktury za środki ? 

jak nie jesteś na vacie to nie  , z reszta nawet jeśli byś był to nie maja prawa wymagać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Co kostrzewa ma w sobie szkodliwego że na skupach niebardzo chcą kupować z nią ziarno? Nigdy jej na polu nie mialem ale w tym roku na 1ha wyskoczylo mi na nowym polu tego duzo i zastanawiam się co z tym zrobić.  Opryskać jakimś reglone i jest szansa że kombajn ją wydmucha?szczerze nie widziałem dojżałych nasion kostrzewy . Pszenica oczywiście paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

 kostrzewa jest podobna do zboża bardziej do owsa szczupła podłużna kombajn tego nie odwieje bardziej na czyszczalni .

 

To masz problem teraz z tym chwastem ciężka walka z tym chwastem .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Nie będzie się nadawać na siew tym bardziej i na skup tez nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

na skupach doliczają do zanieczyszczeń nieużytkowych obojętnych (nieszkodliwych) co przekłada się na cenę a gdy powyżej określonych progów z automatu mogą nie przyjąć. Oczywiście mniej szkodliwe jest to od przytulii i musi być tej domieszki dużo ale wartości paszowej nawet toto nie ma bo nasiona życicy, stokłosy perzu czy kostrzewy raczej trujące w paszowej nie są ale i pożyteczne też nie bo to praktycznie sama plewa. To że można na czyszczalniach oddzielić zboże od tych traw to i tak przy dostatku na rynku zbóż w urodzaj nikomu nie chce się bawić, kosztów generować jeśli może nakupić czystego towaru więcej niż trzeba.

Wystarczy ustawić się w pozycji kupującego tzn co ja bym zrobił mając do wyboru.... ? jedynym argumentem abym kupił to bardzo tanio.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A coś typu reglone  mogło by spalić tą kostrzewe  i perz ? wiadomo zanim zielsko po kombajnie odbije to juz trzeba orać na sianie a raczej 2 rok planuję zboże posiać  bo duża presja chwastu i soi tam nie posieję a do rzepaku to też jakoś nie mam przekonania bo pole jeszcze nie odchamione,  QQ odpada bo nie mam sprzętu do niej a i pole w przy samym lesie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 5.07.2020 o 22:04, matek89121 napisał:

jak nie jesteś na vacie to nie  , z reszta nawet jeśli byś był to nie maja prawa wymagać

A to ciekawe? Jak się uprą? Co prawda miałem kilka kontroli ale kończyło się na 200 kg ziemniaków do badania ale przy grubszej sprawie np. Wytruciu pasieki to podejrzewam że trzeba bybbyło przedstawić tym bardziej jeżeli sprawa trafiła by do sądu. Dlatego teŻ srodki nie wskazane kupuje na paragon ale używam z głową i tak żeby nikomu biedy nie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja opryskałem ponad tydzień temu i nie widzę żeby to coś dało .Trafiają się białe kłosy i septorioza plew.Może coś lepszego by pomogło tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj