yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz222    2883
29 minut temu, rocco0987 napisał:

Panowie z innej beczki, co polecicie do wymycia opryskiwacza po środkach, na qq środka chwastobójczego tak mi nasprzedawał lokalny sklep że zrobiło się masło na beczce i nic nie chce tego ruszyć. Miałem dwa środki niby do płukania opryskiwaczy, lałem bor, lałem ludwika, lałem kwas fosforowy i nic nie chce tego rozpuścić. Boje się że zacznie się rozpuszczać jak pojade jesienią w rzepak i załatwie go na cacy, chociaż jak myłem filtry umazałem tym kawałek murka i leje deszcze już dwa miesiące i jak był biały nalot tak dalej jest więc nie wiem czy to jest wogóle rozpuszczalne.

Próbowałeś to ruszyć myjką ciśnieniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
20 minut temu, lukasz222 napisał:

Próbowałeś to ruszyć myjką ciśnieniową?

Kup rozpuszczalnik nitro i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uliser    0

Czy to prawda, że po wprowadzeniu nowej matrycy vat o której tak trąbi tvp, zmienia się stawka z 8% na 23% na nawozy i środki ochrony roślin ?. Ktoś co wie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Raz czyściłem nitrem kierunkowskazy od c 330 bo sie ubrudziły farbą to plastik i guma schodziły płatami i kierunkowskazy były do wyrzucenia. Można spróbować octem, ale skoro kwas fosforowy nie pomógł to ocet chyba też nie ruszy tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
SawekBraczyk napisał:

To ja siałem 300/320szt, i też powiem że rzadkie to się wydaje i bardzo i sam nie wiem bo po sąsiedzku to wszyscy gęsto ze zwiększoną normą wysiewają i może ja też będę. Kłosy jak liczyłem to w najsłabszych placach około 500 a tak to jest te 700/800. W żniwa zobaczymy co i jak. 

Posiałbyś 450 ziaren/m, to miałbyś grubo ponad 1000 kłosów na metrze i cyk, plon 12t. 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
2 godziny temu, mraukot napisał:

Posiałbyś 450 ziaren/m, to miałbyś grubo ponad 1000 kłosów na metrze i cyk, plon 12t. 😒

Wątpię. Siałem i 400szt i plon był 7t/ha, następnego roku 340 i plon już 7,4t. A też się wydawało mi że jak takie rzadkie to plonu nie będzie, a jak w tym roku będzie to zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
10 godzin temu, lukasz222 napisał:

Próbowałeś to ruszyć myjką ciśnieniową?

myjka oderwie ale nie wszędzie jestem w stanie wymanewrować lancą żeby wyczyścić, poza tym zostaje jeszcze kwestia nalotu w przewodach i rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202
10 godzin temu, lukasz222 napisał:

Próbowałeś to ruszyć myjką ciśnieniową?

dimer i myjka, jak nie ruszy to chyba nic nie ruszy

ewentualnie zostaje gorąca woda

przyszło mi też do głowy, że ciepła woda plus dimer i pobełtać to w opryskiwaczu  pompą z pół godziny, może trochę ruszy.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Przy dużej normie wysiewu strach patrzeć później na to ziarno, sam poślad. 250szt/m2 jest optymalnie a przy wczesnym siewie można zejść delikatnie poniżej. Ja już się przekonałem do rzadkich siewów, widać różnice na ich korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapominacie ze pole polu nie równe. Jeśli znamy swoje pola, mamy odpowiednie pH. Dobrze dobrane nawozy to śmiało można siac 260 nasion. ALe czytają tutaj też osoby które nie nigdy nie zrobiły badań na pH, nie znają zasobności. Naczytają się później i tak zasieje, później będzie pisać że licha pszenica i porażka. Także u jednego sprawdza się to a u drugiego co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ziemia lipa, to choćby wysiał 600 ziaren, to jeszcze większe .ujnia będzie. Poza tym, nie ma jakiejś sztywnej normy wysiewu ! Na to składa się wiele czynników, jak chociażby klasa gleby, przedplon, nawożenie, termin siewu, odmiana.. W moich warunkach mogę posiać np.25 września Artista w obsadzie max. 250szt, ale mogę też posiać np. Ostrogę 10 listopada w ilości 450 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Głębokość siewu, warunki pod czas siewu. Ja tak zawsze przyjmuje by tak celować w te 700/800 kłosów to jest okej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
2 godziny temu, rocco0987 napisał:

myjka oderwie ale nie wszędzie jestem w stanie wymanewrować lancą żeby wyczyścić, poza tym zostaje jeszcze kwestia nalotu w przewodach i rozdzielaczu.

Nalej ciepłej wody z np dimerem do opryskiwacza, przepuść to przez cały układ i zostaw na kilka godzin. Choć jak masz myjkę na gorącą wodę to próbowałbym tym ruszyć chociaż trochę, węże i wszelakie zawory zawsze mają ciśnienie to powinno być łatwiej to usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja stosowałem jakies środki do mycia opryskiwacza, nazwy nie pamietam, dawało się tego 100ml na 100l wody, więc pół litra na 500l wody. Srodek był żółtozielony i taki jakby fluoroscencyjny. Płykałem z 15 minut opryskiwacz, później przez dysze wylałem. Bardzo ładnie umyło.

Nastepnie wlałem odżywki i tymi odzywkami też wypłkałem opryskiwacz i z tym pojechałem w pszenice - nic jej nie było.

U mnie najgorsze spustoszenie zawsze robią herbicydy w proszku. Obecnie po każdej chemii w proszku mycie opryskiwacza srodkiem do mycia opryskiwaczy i płukanie dużą ilością wody i mimo to czasem na filterkach zostaje jakiś osad


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Siałem sąsiadowi w tamtym roku pszenice, to kazał sobie ustawić siewnik na maksa. Wyszło prawie 450 kg/ha, a on się pyta czy się nie da więcej. Ziarno kupuje młynkowane, nie daje polifoski przed sianiem, ani później. Wapna też nie stosuje. Co roku roundap na ściernie, a chwasty i tak rosną. Ale to jest rolnik starej daty. Mój ojciec też mi mówi że siejemy za rzadko np tym roku Artist 130kg oraz Linus czy Kilimandżaro 150 kg na ha, ale było sucho i nie szło doprawić gleby, stąd nie wszystkie ziarna wzeszły. Gdyby wschodu były idealne to by wystarczyło 110-120 kg wysiać.

Linus i Kilimandżaro przetrzymały wiatry i deszcze, natomiast Artist zaczyna sie kłaśc, ale nie były skracane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
14 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Ten środek to był Pesticlean z Intermagu, tez go używam

nie, to nie był pesticlean, coś innego, pesticlean uzywałem wiosną i teraz mam na stanie, ale to było coś kupione z agrii


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Kurcze 450kg to już chore tyle siać, ja od początku swojej kariery to jeszcze powyżej 200kg nie siałem. Jak jeszcze nie liczyłem szt/m to zawsze tych 180kg się trzymałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Na jednej działce pojawiają się białe kłosy dojrzewanie? Czy fuzarium 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
2 minuty temu, matek89121 napisał:

fuzarioza

Dużo to się rozlezie po polu czy tylko to co jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

przy tej pogodzie to raczej wszystkie plantacje są porażone tylko kwestia kiedy będzie widoczne dla oka , a skoro masz już widoczne ślady dla oka to będzie  tego więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj