yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

msjaro    95

Ja stosowałem CCC i modus (1l+0,2l) mimo suchego kwietnia, później jeszcze 0,2 na flagę. Niektórzy tutaj pisali, że CCC w tym roku to samobój dla uprawy, jest odwrotnie. Pszenica niska. Oczywiscie mogło być źle i mogłem zdusić uprawę. Ale śmieszy mnie jak niektórzy tu polecali nie stosować CCC, każdy ryzykuje sam, ryzyko nieraz się opłaca. A nieraz oczywiście nie. :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U mnie przy 196kgN 1l antywylegacz 725 + 0.27 Cuadro i przy T2 0.35 Cuadro i regulacja d*py nie urywa - pszenica  ma około 1m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, yacenty napisał:

w pewnej znanej gazeice mówil ze mozna dawac mocznik na kwitnący rzepak, spalili 180ha rzepaku :P - ups, poszlo

Na pewno??? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

temat sprzed 5 8 lat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
2 godziny temu, jajonasz napisał:

A skąd wiesz ile zbierzesz? Może bez ccc miałbyś dwie tony więcej 

Nie wiem, ale po pierwsze - mam niska pszenice. Po drugie ma od 9 do 12 pięter. Więc o to chodziło - miała być niska i nie zredukowała pięter. Mogło być inaczej. Tu nie chodzi o chwalenie, ja już tyle błędów takich robiłem że szkoda gadać, taki zawód. Wychodziło różnie, raz dałem CCC w 2018 i miałem 4,8 tony pszenicy (wcześniej jeszcze plaga ślimaków), na IIIB klasie.

 

Mi chodzi tylko o jedno - na tym forum jest masa ekspertów, którzy wszystko wiedzą, a co najgorsze cieszą się z błędów innych. Zamiast napisać trzymam kciuki żeby to CCC dobrze zadziałało i żebyś suszy nie miał to tu przeczytasz - CCC dales, jesteś debilem, zobaczysz jak Ci skróci kłos, masz chłopie po plonie.

Ja trzymam kciuki za to, żeby wszystkim sypało i żeby podejmowali trafne decyzje, chociaż to jest loteria. Rolnictwo to taki drobny hazard, raz Ci się jakaś decyzja opłaci, raz położy uprawę, raz załatwi Cię pogoda, a raz da Ci idealny rozkład opadów itp.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

U mnie przy 196kgN 1l antywylegacz 725 + 0.27 Cuadro i przy T2 0.35 Cuadro i regulacja d*py nie urywa - pszenica  ma około 1m...

za to u mnie przy 0,2l/ha cuadro na t1 i 0,1l/ha na t2 na jednym kawałku ma metr wysokości i nie powala, a na drugim ma 0,8 metra i sztywna, za na trzecim kawałku mimo braku antywylegacza drugiej dawki jest i usztywniona i ma około 0,7m (tak samo prowadzone kawałki i podobna żyzność oraz opady). Odmiany te same, żeby nie było. Za tym się nie trafi w tym roku.

2 godziny temu, msjaro napisał:

Nie wiem, ale po pierwsze - mam niska pszenice. Po drugie ma od 9 do 12 pięter. Więc o to chodziło - miała być niska i nie zredukowała pięter. Mogło być inaczej. Tu nie chodzi o chwalenie, ja już tyle błędów takich robiłem że szkoda gadać, taki zawód. Wychodziło różnie, raz dałem CCC w 2018 i miałem 4,8 tony pszenicy (wcześniej jeszcze plaga ślimaków), na IIIB klasie.

 

Mi chodzi tylko o jedno - na tym forum jest masa ekspertów, którzy wszystko wiedzą, a co najgorsze cieszą się z błędów innych. Zamiast napisać trzymam kciuki żeby to CCC dobrze zadziałało i żebyś suszy nie miał to tu przeczytasz - CCC dales, jesteś debilem, zobaczysz jak Ci skróci kłos, masz chłopie po plonie.

Ja trzymam kciuki za to, żeby wszystkim sypało i żeby podejmowali trafne decyzje, chociaż to jest loteria. Rolnictwo to taki drobny hazard, raz Ci się jakaś decyzja opłaci, raz położy uprawę, raz załatwi Cię pogoda, a raz da Ci idealny rozkład opadów itp.

 

 

Amen... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Wiem bo u mnie na jednym polu po samym skracaniu na T1 była bardzo niska. Tak samo po burakach przy późnym T1 dostała "tylko" i wyłącznie 0.4 Cuadro już bez Antywylegacza i niska jak nie wiem  co...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

@msjaro 👏 brawo w pełni się zgadzam. Wiele osób tu na forum zamiast pomóc to woli wyładować jakieś swoje frustracje chyba iw dodatku podnieść swoje ego atakując kogoś. 

Po to jest forum by się dzielić spostrzeżeniami a nie oceniać. Każdy ma inne pole , inne warunki, odmiany, warunki i fazy podczas wykonywania zabiegów. Komuś wyjdzie zastosowanie CCC innemu nie bo różnie bywa, jest wiele zmiennych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

niestety hejt jest i na naszym forum a szkoda bo wydaje mi się że jesteśmy tu po to żeby czegoś się dowiedzieć i w myśl zasady nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi, to niestety część osób to potwierdza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Jak myslicie wykonalem t3 osirisem i po 2 godzinach zaczelo padac okoolo 3 litry na m 2,zadziala cos ten oprysk zdazyl sie wchlonac?.A z innej beczki cos czuje ze pszenica bedzie po zniwach po 480 zl netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Macie w tym roku problem z owsem głuchym po zastosowaniu jesienią expert met + dff?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
msjaro napisał:

2 godziny temu, jajonasz napisał:

A skąd wiesz ile zbierzesz? Może bez ccc miałbyś dwie tony więcej 

Nie wiem, ale po pierwsze - mam niska pszenice. Po drugie ma od 9 do 12 pięter. Więc o to chodziło - miała być niska i nie zredukowała pięter. Mogło być inaczej. Tu nie chodzi o chwalenie, ja już tyle błędów takich robiłem że szkoda gadać, taki zawód. Wychodziło różnie, raz dałem CCC w 2018 i miałem 4,8 tony pszenicy (wcześniej jeszcze plaga ślimaków), na IIIB klasie.

 

Mi chodzi tylko o jedno - na tym forum jest masa ekspertów, którzy wszystko wiedzą, a co najgorsze cieszą się z błędów innych. Zamiast napisać trzymam kciuki żeby to CCC dobrze zadziałało i żebyś suszy nie miał to tu przeczytasz - CCC dales, jesteś debilem, zobaczysz jak Ci skróci kłos, masz chłopie po plonie.

Ja trzymam kciuki za to, żeby wszystkim sypało i żeby podejmowali trafne decyzje, chociaż to jest loteria. Rolnictwo to taki drobny hazard, raz Ci się jakaś decyzja opłaci, raz położy uprawę, raz załatwi Cię pogoda, a raz da Ci idealny rozkład opadów itp.

 

 

Bo wiesz normalni ludzie co chcą pomóc to żadko się udzielaja na forum bo nie mają na tylr czasu swoje obowiązki rodzinne i w gospodarstwie, a po za tym dużo jest takich co to wejdą w temat ochrona zbóż i pisze pytanie" czy skracać juz czy nie" żadnych dodatkowych informacji, zamiast przejżeć kilka-kilkanascie stron wstecz wypowiedzi rolników to by się dowiedział, ja pisałem na początku sezonu żeby ograniczać na słabych ziemiach regulatory bo jak nie spadnie konkretnie wody to kasa pójdzie w piach razem z plonem, i większość myśli że każdy siedzi na tym forum i czeka żeby tylko pomóc innym rolnikom w dylematach, ja u siebie przy prawdziwej suszy załatwiłem w zeszłym roku kilkadziesiąt ha zbóż i ostrzegałem innych żeby patrzyli co się dzieje u nich na polu i jakie są prognozy i co mam pisać tak codziennie żeby każdy to widział?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
17 minut temu, Fugeo napisał:

Macie w tym roku problem z owsem głuchym po zastosowaniu jesienią expert met + dff?

Te środki nie zwalczają owsa głuchego. U niektórych to i wiosenne zwalczanie nie pomogło na miotłę i owies, było tu wcześniej w co drugim poście.

A co tematów z ccc, to raczej pisali tu, w tym ja, że skraca korzenie a przy suszy to niewskazane.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
16 minut temu, Fugeo napisał:

Macie w tym roku problem z owsem głuchym po zastosowaniu jesienią expert met + dff?

 U mnie po Quelexie  na niektórych kawałkach przepuściło owies głuchy , miotłę wyczyściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Ja dzisiaj t3 kupiłem i czekam.na okno pogodowe. Ale z tego co prognozują to będę pryskał w nocy któregoś dnia tak samo pomidory trzeba będzie nocami lecieć bo w dzień nawet temp przeszkadzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

Ja dzisiaj t3 kupiłem i czekam.na okno pogodowe. Ale z tego co prognozują to będę pryskał w nocy któregoś dnia tak samo pomidory trzeba będzie nocami lecieć bo w dzień nawet temp przeszkadzają 

i lecisz jak pylniki na wierzchu? a jakim środkiem, bo mówią żeby nie miał za mocnego adiuwantu żeby nie zakleić jej 😂😂😂 też właśnie myśle nad T3 bo już będzie ze 3tyg po T2 a tu coraz pada, w większości pszenic kłos na wierzchu więc trzeba będzie poprawić może padać nie przestanie, jak tam u Ciebie dziś polało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3110

jutro będzie więcej w mediach chociaż dzisiaj już w necie można przeczytać o MCS (mezoskalowym układzie konwekcyjnym)
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-06-08/burze-gradowe-spustoszyly-podlasie-podkarpacie-i-lubelszczyzne-teraz-szaleja-na-mazowszu-filmy/
 w temacie o fasoli zdjęcie ... pszenicy czyli tutaj też pasuje
https://www.agrofoto.pl/forum/topic/47878-fasola/?do=findComment&comment=2941771
 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523
13 minut temu, ZELKOW napisał:

i lecisz jak pylniki na wierzchu? a jakim środkiem, bo mówią żeby nie miał za mocnego adiuwantu żeby nie zakleić jej 😂😂😂 też właśnie myśle nad T3 bo już będzie ze 3tyg po T2 a tu coraz pada, w większości pszenic kłos na wierzchu więc trzeba będzie poprawić może padać nie przestanie, jak tam u Ciebie dziś polało?

U mnie  jutro mija 4 tyg. Wymyśliłem sobie 0,8 tebukonazol + 0,7 prochloraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

to mączniak atakuje? tebukonazol to rozumiem na tą faze i w bardzo dobrej cenie ale na prochloraz to chyba za późno bo jedynie mączniaka przytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj