yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9205

U mnie RSM rozlewają - na małym ciśnieniu sobie ciurka, strumyczek, a nie mgiełka

wtedy zakłada się węże i leje bezpośrednio na glebę, nie na rośliny

albo kołpaki do RSM i wtedy wygląda to tak, jak poniżej, wiatr nie znosi, nie ma pylenia a wysokość rozlewania nie ma takiego znaczenia

RSMdyszeTomJohn.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
no ale tu był kołpak do rsm ale ciśnienie dałem za wysokie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
4 godziny temu, Jacek123 napisał:

I niektóry flagowy poskręcany

IMG_20200601_134616.jpg

Dowiadywałem się dziś u pani w sklepie z SOR mówi że nie pierwszy raz się z czymś takim spotyka jak jest zimno. Mówi że się rozwinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Panowie takie pytanie 

Syrius EW

Topsin SC

Karate CS  

Kloejnosc wlewania tipsi, karate, Syrius? Czy najpierw fungi wg kolejności a potem karate? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
luki08 napisał:

Panowie takie pytanie 

Syrius EW

Topsin SC

Karate CS  

Kloejnosc wlewania tipsi, karate, Syrius? Czy najpierw fungi wg kolejności a potem karate? 

najpierw SC potem CS i na koniec EW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19
45 minut temu, RolnikTivi napisał:

Dowiadywałem się dziś u pani w sklepie z SOR mówi że nie pierwszy raz się z czymś takim spotyka jak jest zimno. Mówi że się rozwinie 

też tak mam ciekawe co może być przyczyną na innej odmianie obok tego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Co polecacie na mączniaka z górnej półki w pszenicy przed kloszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FwtsDsgdg    1
13 minut temu, kodzi napisał:

Co polecacie na mączniaka z górnej półki w pszenicy przed kloszeniem.

Morfoliny,metrafenon,spiroksamina.Te  substancje czynne dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie muszę na jednej działce poprawić skrzypionke, kłos już praktycznie wyszedł w całości z pochwy, zabieg t2 był robiony 2 tygodnie temu. Zastanawiam się co mógłbym dorzucić do opryskiwacza żeby nie lecieć samym cyperkillem, mocznik i siarczan był podany 3 dni przed t2, może jakaś odżywkę, jest sens coś teraz dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
1 godzinę temu, jahooo napisał:

U mnie RSM rozlewają - na małym ciśnieniu sobie ciurka, strumyczek, a nie mgiełka

wtedy zakłada się węże i leje bezpośrednio na glebę, nie na rośliny

albo kołpaki do RSM i wtedy wygląda to tak, jak poniżej, wiatr nie znosi, nie ma pylenia a wysokość rozlewania nie ma takiego znaczenia

RSMdyszeTomJohn.jpg

u mnie niestety pokusiło mnie zeby lecieć na niebieskich i przy 240l wyszło ponad 5bar, za rok będzie inaczej bo dam grube kryzy zeby jechać na ciśnieniu 2.5


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Człowiek się uczy na błędach, jak widać, a wystarczyło wolniej jeździć

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FwtsDsgdg    1
24 minuty temu, kodzi napisał:

Co polecacie na mączniaka z górnej półki w pszenicy przed kloszeniem.

Na te fazy wydaje się najlepszy Priaxor. Boogie i Delaro raczej na t-1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

pytałem już wcześnie o te białko i jeśli jakiś deszcz będzie u mnie zapowiadany to rozsieje saletre koło 80-100kg/ha ale jesli małe opady pod koniec tyg to raczej mocznik rozpuszcze z siarczanem polece tylko ile max mozna dac w fazie kłoszenia? 15kh/100l?czy 10kg/100l? pytam wczesniej żebym mógł szybko zareagować. płn-zach wlkp niby popadało i u nas ale tutaj zawsze najgorzej z opadami mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
8 minut temu, jahooo napisał:

Człowiek się uczy na błędach, jak widać, a wystarczyło wolniej jeździć

6 to już za wolno, za rok bede lał 10km, przy 8-10 ta belka duzo lepiej idzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

@yacenty tylko że ciśnienie będzie miało raczej wpływ na ewentualne poparzenia, ale nie na zebrę w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

no tak tak, chodziło mi tylko o to, że na wolniejszy przejazd mona było zmniejszyć doraźnie ciśnienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
5 minut temu, FwtsDsgdg napisał:

Na te fazy wydaje się najlepszy Priaxor. Boogie i Delaro raczej na t-1.

Z czego Priaxor ma fluksopyroksad który działa na mączniaka wyniszczająco ale bez szału i piraklostrobinę która działa raczej zapobiegawczo. Za to Delaro ma trifloksystrobinę a Boogie ma spiroksaminę która mączniaka zwalcza skutecznie, i oba środki mają protiokonazol który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi chorobami od podstawy, przez liście po fuzariozy kłosów. Nie patrz na foldery reklamowe i programy ochrony tylko na skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Jeśli nadają zimno to szukaj jakiejś morfoliny i z czymś pomieszaj. Najlepsze rozwiązanie w tym kierunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FwtsDsgdg    1
16 minut temu, lukasz222 napisał:

Z czego Priaxor ma fluksopyroksad który działa na mączniaka wyniszczająco ale bez szału i piraklostrobinę która działa raczej zapobiegawczo. Za to Delaro ma trifloksystrobinę a Boogie ma spiroksaminę która mączniaka zwalcza skutecznie, i oba środki mają protiokonazol który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi chorobami od podstawy, przez liście po fuzariozy kłosów. Nie patrz na foldery reklamowe i programy ochrony tylko na skład

Powiem tyle hektar wiedzy i tyle.Jeżeli sdhi zadziała gorzej od strobiluruny to znaczy że rolnicy przepłacają i taka ascra xpro jest bez sensu😃.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
2 godziny temu, yacenty napisał:

co to znaczy?

To znaczy że to napewno nie jest wina pracy belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ale ten maczniak pewnie siedzi na dole wiec oprysk tak czy siak ma zabezpieczyc gore bo zaden rozpylacz nie pokryje dolu rosliny w tej fazie, ja tez bym stawial na priaxora bo jednak ma substancje adelwatne do terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

To znaczy że to napewno nie jest wina pracy belki.

a czego jest to wina?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj