yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

u mnie szło na pierwszy strzał 1l ccc + 0.5kg medaxu, na drugi strzał 0.3kg medaxu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

U mnie 1l CCC + etefon, na niektóre samo CCC. Różnica w stosunku do kontroli jest wyraźna, w tej chwili 5-7cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, bbb131 napisał:

I tu jest słowo klucz: nośnik substancji czynnej. To że np Moddus się miesza to nie znaczy że jego odpowiednik też.

ale wlasnie ostatnie kilka lat jade na modanie bo mi taki sprzedaje zamiennik ten sprzedawca srodków i po modanie bylo ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940

U mnie  po Trineksapak  etylu + ccc  to po wykłoszeniu może będzie do kolan😄 ale słomy mi nie trzeba  najbardziej szkoda że za dużo odrzuciła pędów . Ale kto mógł przewidzieć taką pogodę.🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
13 godzin temu, karban napisał:

W zeszłym roku robiłem fungicydem i za trzy dni Moddus i końcówki przypalone. Potem to zeszło na szczęście, ale nie chciałbym tego powtarzać. Trudno powiedzieć jaki to miało wpływ na plon.

ba no to czym regulowac by nie przypalało , bo trzeba regulacje robic bo zeby nie wyległo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
27 minut temu, yacenty napisał:

u mnie szło na pierwszy strzał 1l ccc + 0.5kg medaxu, na drugi strzał 0.3kg medaxu

Ostro poleciałeś mimo suszy. Ja przy t1 0.4 medax max i 500-550g ccc. A przy t2 0.25kg medax max.

Niska pszenica to wg was wada? Nie rozumiem, chyba że na słomie wam zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Patrzeć na prognozę pogody i nie walić skracania z fungi (zwłaszcza triazolami) w czasie przymrozków, w dodatku kiedy brak opadów i na polu popiół, czyli roślina ma mocny stres.

No i nie mylić poparzeń z uszkodzeniami mrozowymi, bo te występują czasem i bez zabiegów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Pany mam coś takiego w pszenicy Bohemi. Czy to czasem jakaś wczesna odmiana pszenicy czy jest to pszenżyto?

Pszenica Bohemia bez skracania w najgorszym miejscu zdjęcie może nie oddaje stanu ale jest ciemno zielona. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem że nie skróciłem pszenica wysoka 80-90 cm miejscami. Mam jeszcze medax czy jest sens go zastosować w pszenicy jest liść flagowy? Pszenica po zabiegu T2.

20200522_081906.jpg

20200522_083611.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
1 godzinę temu, drobny napisał:

w fazie liscia flagowego 0,5l Cerone wystarczy?

U mnie w fazie wyłaniania się flagowki poszło pół litra i efekt taki że pomiędzy flagowym a podflagowym jest 3 cm tylko. Pytanie czy flaga w pełni rozwinięta czy nabrzmiewa już kłos w pochwie, bo jeśli tak to ja bym więcej jak 0.4 nie dał, a potem ewentualnie po wyjściu całego kłosa z pochwy 0.25 i niech stoi sztywno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

U mnie  po Trineksapak  etylu + ccc  to po wykłoszeniu może będzie do kolan😄 ale słomy mi nie trzeba  najbardziej szkoda że za dużo odrzuciła pędów . Ale kto mógł przewidzieć taką pogodę.🙄

Słomy nie będzie i ziarna też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
piotrek19 napisał:

Będę dawał azoksystrobinę (Amistar) i tebukonazol (Orius). Na etykietach nic o tym nie ma. 

 

jakie dawki planujesz dac?


jutro jak planowałem jadę z t2+ CYPERKILL+ yara zboża 0.5l w pszenicy bo zapowiada się bez wietrzny i słoneczny dzień, a na deser mocznik siarczan magnezu i CYPERKILL na owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

U mnie po 0.5kg medaxu na r1 wszystkie są do kolan, euforia delawar desamo wszystkie w kolano 😅 przy 200 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, yacenty napisał:

u mnie szło na pierwszy strzał 1l ccc + 0.5kg medaxu, na drugi strzał 0.3kg medaxu

Czyli mimo największej suchoty od kilkunastu lat wielu zastosowało CCC, no ciekawi mnie efekt końcowy tego zabiegu, tylko napiszcie bez ściemy, ale w sumie i tak nie uwierzę xD

 Pójdę w żniwa do sąsiada bo on  nalał tego że ho ho to  zobaczę co tam mu się sypie na przyczepę i potwierdzę albo obalę mity.  

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

0,8l/ha CCC, 0,3l/ha Moddus i potem jeszcze 0,1l/ha Moddusa na flagę dawałem. Od 4 marca do dziś 70mm, wcześniej nie wiem bo nie miałem deszczomierza. Zdjęcia w galerii, wieczorem pójdę na obchód to aktualne zdjęcia porobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5
32 minuty temu, dzikiWschód napisał:

jakie dawki planujesz dac?

 

jutro jak planowałem jadę z t2+ CYPERKILL+ yara zboża 0.5l w pszenicy bo zapowiada się bez wietrzny i słoneczny dzień, a na deser mocznik siarczan magnezu i CYPERKILL na owies

 

Planuje po 125g w pszenżytach i pszenicy. Zboża mam bardzo zdrowe jak nigdy. Nad robakiem myślałem ale jak będę pryskał w dzień to nie chce pszczół potruć. Owsy może też odżywię jak się wyrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@ravoj ale w sumie i tak nie uwierzę .

To po co pisać ale czekam na potwierdzenie mitów, u mnie ccc pozostało w bańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

żarcik sytuacyjny, nie trzeba komentować Marianku. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, warchest napisał:

Pryskacie od wciornastka? Czy jaki inny robak teraz jest na pszenicy, bo u nas w okolicy kilka osób pryskalo właśnie pszenicę od wciornastka prawdopodobnie, i co jeszcze do tego zabiegu można dorzucić oprócz grzyba? 

Co to jest na pszenicy u mnie 

IMG_20200521_165032.jpg

Co do szkodników w zbożach to w ostatnich dniach na polach cały atlas. Skrzypionka, wciornastek, żółwinek zbożowy, mszyce. Duzo jest też lenia ogrodowego/marcowego, ale tego nie zwalczajcie, nie jest szkodliwy dla zbóż

15 godzin temu, Damian89x napisał:

Witam. U mnie pszenica zaczyna się wykłaszać, czy zabieg w postaci 10kg mocznika + 10kg siarczanu magnezu na 1ha nie spierdzieli mi roboty? Chciałbym ją zasilić ponieważ tu gdzie trafia się słaba ziemia (glina) jest blada jak d*pa eskimosa... Tydzień temu szedł zabieg w postaci Plonvit Opty 4kg/ha + Plonvit zboża 1L/ha, cztery dni temu T2 Falconem. Mocznik z siarczanem magnezu chciałbym zaaplikować w sobotę. Co Wy na to? 

Jak obawiasz się stosowania mocznika to pamiętaj że ważne jest stężenie (nie podałeś ilości wody więc nie wiadomo jakie będzie stężenie), dzień ciepły i pochmurny, ogrzana woda. Przy wyższych stężeniach dodaj opokera, adiuwant spowalniający wchłanianie nawozów, fungicydów i innych środków.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Czyli mimo największej suchoty od kilkunastu lat wielu zastosowało CCC, no ciekawi mnie efekt końcowy tego zabiegu, tylko napiszcie bez ściemy, ale w sumie i tak nie uwierzę xD

 Pójdę w żniwa do sąsiada bo on  nalał tego że ho ho to  zobaczę co tam mu się sypie na przyczepę i potwierdzę albo obalę mity.  

ale w czym masz problem? jakieś konkrety czy tylko po marudzić i sie wywyższyć, jaki to jesteś naj?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

U mnie też ta pszenica nędzna,rzadko jest. Niby ma po 3,4, ale nie wiem czy to ostatni raz jak tak rzadko sialem około 300szt/m. Jeszcze do niedawna wmiare to wyglądało a teraz to ani na pole niechce mi się iść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, drobny napisał:

I ja zrypałem z regulacją wilejki,przy T1 dałem tylko 0,3l moddusa później było sucho to odpuściłem 2 skracanie i tak jak kolego piszesz ostro poszła do góry i na dniach będzie się kłosić,w najlepszych miejscach już ma 100cm.Doradcie jest jeszcze sens dać moddus ??

ja trochę wcześniej dałem na jeden kawałek trineksapak i zamiast skrócić to... dokrzewiłem. Potem były chłody i brak deszczu, także u mnie lekko ponad tydzień temu dopiero poszła druga dawka moddusa, ale Spirella już ma 80 z kłosem będzie 90 miejscami nawet ciut więcej ;). Ale jak szczotka, gęsta. Na drugim kawałku mimo wcześniejszego skracania też częściowo dokrzewiło, ale widać że i skróciło o to 10cm (Ostroga). Także za wcześnie zabieg też nie jest wskazany. Dawka ma też dość małe znaczenie z obserwacji (może zbyt małe nawożenie dla lepszego efektu lub zbyt słabe gleby, do końca niewiem) , bo tam gdzie poszło 0,2-0,3 modusa to wcale niższe nie jest niż tam gdzie poszło 0,15), no ale wyczuwalnie sztywniejsze od kontroli- więc coś podziałało.

17 godzin temu, warchest napisał:

a u mnie bylo temu ze pomieszane regulacja i grzyb ? gdybym solo zrobil to by nie przypaliło ? czy czemu jak tyle lat stosowane i wszystko przypalilo lekko artist tez pszenice 

i przy regulacji i grzybie naraz nic nie przypaliło ci pszenicy ? bo ja dawałem modan to jest teoretycznie to samo co moddus tylko troche tanszy czyzby to była wina ze to poszedł modan a nie moddus ? 

ja wiem czy nazwa środka ma takie znaczenie- używałem orginalnego Moddusa, Prtotega, Windsara (ciech), w tym roku Cuadro- wszystko trineksapak i z obserwacji nie widzę różnicy. Każdy działa i żaden mi nic nie przypalił. Ale nigdy nie dawałem pełnych dawek z butelki, a 75% w przypadku oryginału, do nawet 50% w przypadku Cuadro z tego roku. Dawka zależy od wielu czynników, w tym roku od suszy. Reakcja rośliny również.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, yacenty napisał:

ale w czym masz problem? jakieś konkrety czy tylko po marudzić i sie wywyższyć, jaki to jesteś naj?

Poprostu nie umie stosować efektywnie i bezpiecznie ccc to i skaleczył się boleśnie pewnie.

1 godzinę temu, Mareg napisał:

U mnie po 0.5kg medaxu na r1 wszystkie są do kolan, euforia delawar desamo wszystkie w kolano 😅 przy 200 kg N

To chyba dość wysoka jak po skracaniu? Bo u mnie żyto do kolan po 0.6 medaxa

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ravoj napisał:

I u mnie to samo kropka w kropkę było, ale za to teraz cudo i powiem, że jest szansa na dobry polon w porównaniu do konkurencji, że tak powiem. 

polon zawsze jest dobry ;), tylko deczko radioaktywny i na dłuższą metę niebezpieczny...

ale rzeczywiście mimo końcówek jest to w tym roku najlepsza pszenica jaką mam (pomimo nieplanowanego dokrzewienia). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj