yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

isentor    81

Pszenica T2: azoksystrobina 100g + epoksykonazol 100g + tiofanat metylu. Pozamiata taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

Panowie mam problem z miotłą zbożową w pszenicy . aktualnie zaczyna się kłosić . Czy mogę polecieć jeszcze Axialem , jesli tak to w jakiej fazie najlepiej- po wykloszeniu czy teraz w trakcie kloszenia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
48 minut temu, isentor napisał:

Pszenica T2: azoksystrobina 100g + epoksykonazol 100g + tiofanat metylu. Pozamiata taka mieszanka?

skąd bierzesz czysty epoksykonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@marluk Mały zapas Soprano 125SC został do wykorzystania a razem z tiofanatm w preparacie Durato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Robić dzisiaj T2, w nocy ma być 3° a jutro już 0°, czy czekać aż się ociepli? Fungicyd Kier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
kamil255 napisał:

Robić dzisiaj T2, w nocy ma być 3° a jutro już 0°, czy czekać aż się ociepli? Fungicyd Kier

Ja dzis robilem od 10 rano do 14. Było pochmurno i 14-15 stopni. W nocy a bardziej nad ranem ma byc +5. jutro podobna temp ale juz nad ranem nastepnego dnia +2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

U mnie wieje cały czas, jedyna szansa wieczorem i nie wiek czy pryskac cxy nirt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, kamil255 napisał:

Robić dzisiaj T2, w nocy ma być 3° a jutro już 0°, czy czekać aż się ociepli? Fungicyd Kier

Też chciałem w tym tygodniu robić t2 ale chyba się wstrzymam i zrobię po tych chłodach . Może w sobotę , ewentualnie w następnym tygodniu . Najwyżej wyjdzie  t2/t3

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Mam zamiar robić T2/T3 w pszenicy i pszenżycie ozimych. Będzie szedł Priaxor + tebu. Na T1 szło Capalo i na razie wszystko zdrowe. Kiedy to najlepiej wykonać? Rozumiem, że po wykłoszeniu ale od razu czy po kwitnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak juz robic to nie czekac do wieczora tylko pryskac od 10 rano. Oprysk bedzie mial czas na wchloniecie. Smiali sie ze mnie ze regulacja mi nie zadziala w pszenicy bo na drugi dzien nad ranem bylo -1 ale zabieg skonczylem robic po 14 godz i mial duzo czasu na wchloniecie i zadziałał bo mam na klinie kontrolke i pszenica na kontrolce jest znacznie wyzsza i z lekkimi chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Czekam pare dni jak się ociepli, jak wieje to i w środku dnia nic nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waaak    13

Witam, 

Mam pytanie, wychodzi mi septorioza, niewielka, ale zaczyna.

Myślę, nad 250g prochlorazu  z 125g tebukonazolu.

Pszenica jest w fazie 3 kolanka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W sobotę mam super okienko do zabiegów, praktycznie bez wiatru i od 8 pokazuje mi 10 stopni a od 19 pokazuje deszcz więc rano t2+yara zboża 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, niezlygagatek napisał:

Kier 0,8 czy Priaxor 0,8 na T2? pszenica linus

Priaxor

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Waaak napisał:

Witam, 

Mam pytanie, wychodzi mi septorioza, niewielka, ale zaczyna.

Myślę, nad 250g prochlorazu  z 125g tebukonazolu.

Pszenica jest w fazie 3 kolanka

Stronę wcześniej kolega podał tabelki z substancjami i ich skutecznością, zajrzyj tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Sluchajcie a bym chcial cos taniego poleciec w pszenzycie, zaczyna wypuszczac klosy. Problem jedyny to maczniak, innych nie zauwazylem. Czym tanim smignac?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waaak    13
42 minuty temu, Zapracowany napisał:

Stronę wcześniej kolega podał tabelki z substancjami i ich skutecznością, zajrzyj tam.

Patrzyłem tam, chciałbym znać opinie z praktyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3496
Przed chwilą, dzikiWschód napisał:

W sobotę mam super okienko do zabiegów, praktycznie bez wiatru i od 8 pokazuje mi 10 stopni a od 19 pokazuje deszcz więc rano t2+yara zboża 1l

U mnie ma padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Mogę zmieszać Starane 333 z Pumą(fluroksypyr + fenoksaprop)? Chcę zniszczyć owies głuchy i przytulię. Pszenica liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Ja tez co roku mialem problem z chabrem na wiosne po jesiennym oprysku.

W tym roku poszla taka mieszanka chlorotoluron2l+diflufenikan0,15l+tribenuron 10-15g+fluroksypyr 0,2l efekt super zero chwastow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1
5 godzin temu, marluk napisał:

skąd bierzesz czysty epoksykonazol?

agrolok ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj