yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

ravoj    1284

Logiczna logiczność,  o czym cały czas mówię, ale mało kto słucha. Azot bez wody a nawet na mokrą glebę jest niedostępny dla rośliny i nie wiem jak z tym argumentem można polemizować. 

Jest też dobra wiadomość!!!. Okazuje się, że  z RSM -u rozlanego na suchą glebę, który następnego dnia został przykryty 1 mm deszczu nie ma aż tak dużych strat przy zimnej pogodzie. A przyznam, że prawie się pogodziłem z jego stratą.  

Celowo w Wielką Sobotę zrobiłem pasek mijaka (zamknąłem jedną wylewkę na długości przejazdu). Nie było widać żadnej różnicy do teraz. Pierwszy porządny deszcz spadł dopiero po dwóch tygodniach a efekt dostarczenia azotu jest widoczny obecnie. Pszenica jest ciemnozielona o zdrowych liściach, skorzystała z tego  azotu gdzieś koło fazy drugiego kolanka dopiero, a ten pasek został wyraźnie jaśniejszy i fajnie się odróżnia. Próbowałem zrobić fotkę ale kiepsko widać, jednak oko ludzkie jest niezastąpione, więc zostaje Wam wierzyć na słowo albo nie. 

To była trzecia ostatnia dawka, żeby nie było. Dwie pierwsze poszły zdrowo w korzeń.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja jutro stosuje metsulfuron metylowy na fiolka, 30 g/ha, faza nie w pełni rozwiniętej podflagi. Zobaczymy co z tego będzie, nigdy nie robiłem zabiegu w tak późnej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
5 minut temu, msjaro napisał:

Ja jutro stosuje metsulfuron metylowy na fiolka, 30 g/ha, faza nie w pełni rozwiniętej podflagi. Zobaczymy co z tego będzie, nigdy nie robiłem zabiegu w tak późnej fazie

Mamy ten sam problem. Ja po wielu dylematach i konsultacjach postawiłem na tribenuron metylowy ok 35g/ha. Obawy są ale koledzy wyżej mnie uspokoili trochę bo też stosowali w takiej fazie i było ok. A nie ma to jak opinia praktyka a nie tylko teoretyka w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie za dużo te 35?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
Przed chwilą, yacenty napisał:

nie za dużo te 35?

Waham się albo 30 albo 35. Przy 30 pisze że fiołek jest średnio wrażliwy a bierze go dopiero przy 40g. Chociaż z drugiej strony jest już późno i moze te 30g wystarczy żeby go przytrzymać.. A ile u siebie dawałeś na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

25g, ale ja celowałem w chabra i mak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44

Panowie a co sądzicie o tym żeby dac trazera 0.8 i bukata0.4 na pszenicę ns t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
17 minut temu, SuperRolnik1 napisał:

Mamy ten sam problem. Ja po wielu dylematach i konsultacjach postawiłem na tribenuron metylowy ok 35g/ha. Obawy są ale koledzy wyżej mnie uspokoili trochę bo też stosowali w takiej fazie i było ok. A nie ma to jak opinia praktyka a nie tylko teoretyka w sklepie.

A czemu tribenuron a nie metsulfuron z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
10 minut temu, yacenty napisał:

25g, ale ja celowałem w chabra i mak

A jaką miałeś dokładnie fazę w pszenicy ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

flaga podflaga


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
17 minut temu, msjaro napisał:

A czemu tribenuron a nie metsulfuron z ciekawości?

Tribenuron na pewno ze względu na cenę. Na 2ha wychodzi ok 32zl więc bardzo tanio. Po axialu komplett pak nie zamierzałem pakować grubej kasy w poprawkę. A tak z ciekawości, ile wyszedł u Ciebie zabieg na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Yacenty a co to za poligon masz na polu? Chyba nie jestem w temacie, jakieś budynki przeorane czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Dlatego do Axial Komplet Pak na jarkę dorzuciłem takie środki, że tydzień bałem się o zboże. ale pogoda dopisała, pszenica zdrowa a chwasty znikają jeden po drugim.  Litr Chwastosu Trio z tym pakiem czyści konkretnie. Musiałem to zrobić bo siałem na ugorze od wieków. 

Taki sam poligon jak u Yacentego

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
28 minut temu, lukasz222 napisał:

Strobiluryny na T3 się nie nadają

Robiłem t2 dosyć wcześnie i chciałbym podtrzymać tym zabiegiem jesczse trochę liść flagowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

posiadam GRANSTAR ULTRA SX 50WG oraz galaper 200 ec i pytanie takie w jakich dawkach to połączyć na poprawkę chabra w pszenicy (zaczyna wychodzić flaga) aby było w miarę skutecznie i bezpiecznie dla pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
22 minuty temu, Romanzio napisał:

Robiłem t2 dosyć wcześnie i chciałbym podtrzymać tym zabiegiem jesczse trochę liść flagowy 

W zeszłym roku robiłem takie T2/T3 na części pól i słaby efekt. Strobiluryny nie na kłos

17 minut temu, reflex52 napisał:

posiadam GRANSTAR ULTRA SX 50WG oraz galaper 200 ec i pytanie takie w jakich dawkach to połączyć na poprawkę chabra w pszenicy (zaczyna wychodzić flaga) aby było w miarę skutecznie i bezpiecznie dla pszenicy

0.4 i 30g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

Jaka jest minimalna temperatura do zastosowania fenoxin? Po ostatnich opadach miotła goni jak szalona. Jutro ma być 15 st w dzień i 4 w nocy po niedzieli ma być już ciepłej. Czekać czy lecieć jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
12 minut temu, jimmy22 napisał:

Panowie pryskacie juz na skrzypionki?

Insektycyd poszedł 4.05 i na razie spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Panowie, w pszenicy na glinie odbiła przytulia, od spodu jest podeschnięta po wiosennej poprawce, wyżej jest zielona i ma max trzy okółki. Zostawić czy pryskać? Dodam że gdzie lżejsza ziemia przytuli brak. Doradca polecił Starane i mówi że do początku fazy kłoszenia można pryskać i nic się nie stanie. Z czterech ha ok. 1 ha do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
17 minut temu, 1993michal napisał:

Jaka jest minimalna temperatura do zastosowania fenoxin? Po ostatnich opadach miotła goni jak szalona. Jutro ma być 15 st w dzień i 4 w nocy po niedzieli ma być już ciepłej. Czekać czy lecieć jutro?

Fenoksakrop-P-etylu

 

Puma Uniwersal 069 EW

 

10-28

 

optymalny 

15-22

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
4 godziny temu, monstrer napisał:

Też daję takie T2 ale na etykiecie Azoksar jest 0,6 l + 0,8 tebu. Czy warto obniżać i tak już obniżoną dawkę.

Właśnie sprawdziłem cenę i Azoksar 5l kupowany w PAKOS 443 zł w grudniu 2019 r. 

Na miejscu kupiłem Afrodytę 1l po 79 zł. 24 kwietnia 2020 r.

Cenę podałem z sklepu "dla roślin" jest dostępny. Chyba 125g azosksystrobiny ) 125g tebu wydaje mi się dość ale nie jest drogo , można dołożyć jak w tykiecie.

@losktos zaleca na blogu zamiast tebu protio ale to inna kasa i nie ma w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Chodziłem wczoraj po pszenicach i przytula jakby po tych deszczach jakby zaczęła wiednac przy korzeniu, ale tak czy siak trzeba robić poprawkę. Pytanie tylko czy czekać do poniedziałku czy atakować jutro bo w nocy spadek do 2 stp zapowiadają po jutrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj