yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

masa24    2344

Wyglada mi to na dtr. Tutaj chyba dobra dawka epoksykonazolu jest najlepszym wyborem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
29 minut temu, losktos napisał:

@asus921 azoksystrobina z tebukonazolem to typowy zabieg T2 lub T2/T3. Azoksystrobina zabezpieczy rośliny, tebukonazol w miarę wyczyści. Tebukonazol to głównie lek na rdze i choroby kłosa. Prochloraz z fenpropidyną jest bardziej czyszczącą opcją. Fenpropidyna powinna załatwić mączniaka, prochloraz to podstawa i septorioza. Po tym zabiegu dobrze byłoby poprawić czymś za jakiś czas. Jeżeli nie masz dużo mączniaka i nie jest bardzo porażona podstawa to wybieraj tazer z tebukonazolem. Jeżeli jest dużo infekcji to prochloraz z fenpropidyną i podczas kłoszenia drugi zabieg np tebukonazolem. Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać i oczywiście od warunków i oczekiwań

Tak sobie czytam i duzo opini, ze prochloraz raczej na podstawe zdzbla, a nie zalatwi wlasnie septoriozy na lisciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

losktos dobrze pisze, po świętach dawałem na pszenicę turbo pack z syngenty, teraz widzę że pojawia się od dołu mączniak, moje pytanie co teraz dać? coś tylko na mączniaka a później na kłos, czy coś co wytrzyma do żniw, tylko czy nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

@grzeskw75 Powoli zbliża się termin T2, także wszystko zależy od tego jak masz zaplanowaną ochronę. Jeżeli chcesz jechać T2/T3 to jeśli nie ma dużo tego mączniaka to się wstrzymaj.

@LUBandrzej zwykły pyretroid. Żadnych innych wynalazków

1 godzinę temu, luki08 napisał:

ponowie pytanie ,losktos ty jestes znawca co bys radził?

Nie wszystko to DTR-ka, musiałbyś zrobić więcej zdjęć żeby dokładnie ocenić. Na pierwszy rzut oka widać jeszcze uszkodzenia po przymrozkach, bo przebarwienia masz głównie na końcówkach. Patrz na pogodę. Jeżeli popadało u Ciebie lub będą obfite rosy, i będzie ciepło to warto zabezpieczyć rośliny

53 minuty temu, asus921 napisał:

Tak sobie czytam i duzo opini, ze prochloraz raczej na podstawe zdzbla, a nie zalatwi wlasnie septoriozy na lisciach.

Prochloraz działa również na septorioze

Edytowano przez losktos
  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

U mnie jedna pszenica taka, a druga taka.

Ochrona identyczna - różnica tylko w tym, że jedna po poplonie ścierniskowym.

20200501_162758.jpg

20200501_162048.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33

U mnie po poplonie tragedia , w piątek poleciałem dopiero z N2 , może po deszczu się ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@losktos Jesteś człowiekiem znającym się na rzeczy. Mam na T2 Arteę kupioną. Zostało mi trochę prochlorazu (Mirage) z T1. Można zrobić taką mieszankę- 0,5l/ha Artea i 0,5l/ha Mirage? Na T1 poszło 0,8l/ha Mirage i 0,8l/ha Tilt Turbo. T3 nie planuję robić, pszenica 150kg czystego N, po poplonach ale ja się na fungi średnio znam, w tym roku pierwszy raz pryskam i dlatego pytam. Chciałem kupić coś a'la Tazer czy Tebu ale w lokalnych sklepach nigdzie nie ma a zamawiać specjalnie jedną litrową butelkę to bez sensu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
5 minut temu, jahooo napisał:

Która jest która ??

Pierwsze zdjęcie po poplonie ścierniskowym


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
4 minuty temu, LUBandrzej napisał:

Ale to lepiej jakiś Proteus czy jakiś słabszy na Skrzypionke? 

Wystarczy pyretroid np. cyperkil za 10zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Czyli dobrze myślałem - po poplonie susza na polu bardziej doskwiera ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
4 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

@losktos Jesteś człowiekiem znającym się na rzeczy. Mam na T2 Arteę kupioną. Zostało mi trochę prochlorazu (Mirage) z T1. Można zrobić taką mieszankę- 0,5l/ha Artea i 0,5l/ha Mirage? Na T1 poszło 0,8l/ha Mirage i 0,8l/ha Tilt Turbo. T3 nie planuję robić, pszenica 150kg czystego N, po poplonach ale ja się na fungi średnio znam, w tym roku pierwszy raz pryskam i dlatego pytam. Chciałem kupić coś a'la Tazer czy Tebu ale w lokalnych sklepach nigdzie nie ma a zamawiać specjalnie jedną litrową butelkę to bez sensu chyba.

Decyzja należy do Ciebie ale ja bym wolał zostawić sobie ten Mirage na kolejne T1, a mimo wszystko zdobyć tego Tazera czy Tebu, ewentualnie coś powierzchniowego. Gwarantu już nie dostaniesz ale jakiś folpet czy mankozeb można szukać. Co do samego zabiegu Artea i Mirage - coś podziała, rewelacji nie będzie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
2 godziny temu, yacenty napisał:

poprawka w pszenicy na chwasty, jest już flaga

chaber i mak.

czym?

Fluroksypyr chyba za późno co ? Bo on chyba do drugiego kolanka.

Pomyśl o fundanentum 

Ja mam to na poprawkę przytulii którą muszę zrobić a mam już 3-4 kolanko W pszenicy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

fluroksypyrem czy tribenuronem mozna jechać późno. Nawet w BBCH 37 nic się nie dzieje

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Losktos to reasumując co byś polecił na t2 w pszenicy w cenie 170-200 zł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483
Napisano (edytowany)

to samo pytanie ale max 150 zł?, gdzie nie gdzie mączniak został , t1 duett + prochloraz po 0,75

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie kiedy należy zrobić zabieg t2, nie planuję t3. W momencie wychodzenia liścia flagowego czy już w pełni rozwiniętym lisciu flagowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Metronom. 
polecam ta odmianę na słabsze ph

w porównaniu do hondii wyglada klasę lepiej

0909B7F4-93E7-420D-B2CF-B9E085651695.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
55 minut temu, losktos napisał:

fluroksypyrem czy tribenuronem mozna jechać późno. Nawet w BBCH 37 nic się nie dzieje

A mustangiem też można do flagowego pryskać ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Falcon na t2 w pszenżycie może być? Na t1 był andros i domnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj