yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Andpol    949
13 minut temu, matek89121 napisał:

słaby rzepak po fasoli to zapewne przez środki pozostałe w glebie bo w obu przypadkach stosuje się comand 

No nie pomyślałem o tym masz rację dostał po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od dawna się mówiło, że pszenicę zawsze siać po ziemniakach. Ja mam w tym roku na jednym kawałku po facelii i gryce, które obie były przyorane a na drugim kawałku po ziemniakach i jęczmieniu jarym (po jęczmieniu był poplon pod pszenicę). Ta po facelii ładniejsza jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Jako przedplon stosuje łubin(co rok rotacja na kilku działkach, tak co 4 lata żeby był) I jestem zadowolony. Dla porównania  facelię w najbliższym roku zobaczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Pszenica jara tybalt siana 10 marca co jej może dolegać. Żółknie płacami. Nigdy nie miałem problemu na tym polu na jesień poszło wapno pod korzen 250 poli 6 i 200l rsm. 

IMG_20200501_135855.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
6 godzin temu, Rolnik200598 napisał:

Od dawna się mówiło, że pszenicę zawsze siać po ziemniakach. Ja mam w tym roku na jednym kawałku po facelii i gryce, które obie były przyorane a na drugim kawałku po ziemniakach i jęczmieniu jarym (po jęczmieniu był poplon pod pszenicę). Ta po facelii ładniejsza jest.

Z pszenicą po ziemniakach chodziło o to, że późno schodzą z pola i zostawiają czyste stanowisko, czyli jest dużo mniejsza presja chwastów. Poza tym obornik w pierwszej kolejności pod okopowe. Kiedyś były odmiany ziemniaków z dużą ilością części nadziemnej które potrafiły zagłuszyć perz. Ps z tym perzem to śp dziadek mi opowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Próbował ktoś połączenia modan z medax max?

Mam resztki modanu, więc nie wiem czy nawet było by 0.1l.na ha. Medax max dałbym 0.25kg na ha + modan na r2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
Napisano (edytowany)

czym poprawić wyczyńca/miotle bo axial przepościł? puma da rade? ogólnie bardzo mnie zawiódł axial w tym roku o ile dwuliścienne wykasował do zera to jednoliścienne średnio 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Pszenica jara tybalt siana 10 marca co jej może dolegać. Żółknie płacami. Nigdy nie miałem problemu na tym polu na jesień poszło wapno pod korzen 250 poli 6 i 200l rsm. 

IMG_20200501_135855.jpg

Pewnie przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interista    0
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Pszenica jara tybalt siana 10 marca co jej może dolegać. Żółknie płacami. Nigdy nie miałem problemu na tym polu na jesień poszło wapno pod korzen 250 poli 6 i 200l rsm. 

IMG_20200501_135855.jpg

Jeśli placami, to susza i/lub robak. To przewódka, więc przymrozki w tej fazie raczej jej tak nie szkodzą. Sprawdź korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Sucho nie jest bo to przy rzece dawnej łące tam zawsze wilgoć jest. Korzen wygladal normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Wapno podpala raz i sucho i skutki są w pszenicy nic więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Tak jakby stokłosa ale aż taka duża w obecnej chwili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Jak w dolinie rzeki to na pewno te -10 było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

tak taka duża, jeszcze 3 dni temu wgl nie było jej widać spadł deszcz i wyskoczyła z łanu czym to można poprawić ? było zjechane  axialem 3 tygodnie temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

@Tigon jeśli to nie jęczmień, bo słabo widzę, to będzie stokłosa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
5 minut temu, galan99 napisał:

Wapno podpala raz i sucho i skutki są w pszenicy nic więcej .

Wapno z jesieni podpala jare? Smiesznee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

nie mogę nigdzie znalść takiej stokłosy w necie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Wszystko zależy ile wapna jak przemieszane, czy miało na tyle wilgoci żeby się rozłożyć, ile azotu.

Ogólnie azot w reakcji z wapniem to wydzielający się amoniak, który wędruje do atmosfery uszkadzając po drodze system korzeni włośnikowych.

No ale tu mało prawdopodobne.

Nadal obstaję przy mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

słuchałem wczoraj webinarium na agrofoto i koleś mówił żeby dokarmiac dolistnie mikro + wapno? dobrze słyszałem? nigdy nie dodawałam tego do odżywek a dużo nie kosztuje, a może saletre wapniowa lepiej? A moze zastosować taki wynalazek, stosował ktoś? https://www.sklepfarmera.pl/wapnovit-turbo-intermag/?gclid=EAIaIQobChMI9v_--PSS6QIVlRsYCh09KQqHEAAYAiAAEgLbOfD_BwE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
Napisano (edytowany)

jest sens pryskać jak jest do 5 roślin na arze?

ogólnie dziwne bo najwięcej jest na najpóźniej sianych plantacjach i raczej to nie jest stokłosa żytnia pewnie jakaś inna bo liście ma gładkie , i zupełnie inny kłos, ogólnie dość dużo grzyba jest na tym czymś 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Teraz jest 5 a za rok będzie 25 w jednym miejscu a za następny jak nie opryskasz będzie już 125 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

a nie zaszkodzi jak pszenica dość sporo już ? i nie mam nic innego bo Atlantis wychodzi blisko 200 zł na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Co to za chwast?

 

IMG_20200501_162415[1].jpg

IMG_20200501_161718[1].jpg

Stokłosa ma takie wąsy ? Nigdy takiej nie widziałem .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj