yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Panowie owies siany 16 marca przedsiewnie 200kg macznika zaczyna przysychac od braku wody ale na środę czwartek mówią spore opady. Planuję dać 100 kg saletry dać lepiej przed planowanym deszczem czy lepiej po? Gleba lekka klasy 4a-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Witam. W piątek robiłem grzybówke, zabieg skończony około godziny 20, jutro chciałbym zrobić poprawkę na dwuliścienne. Czy taki odstęp między zabiegami wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Pszenice nawet nie skrócone wszystkie. Na górkach już się góra robi żółta. T1 poszedł 8 kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Jak zżera to na przykład: elatus, priaxor, adexar, secardo, boogie.

4 godziny temu, XTRO napisał:

Pszenice nawet nie skrócone wszystkie. Na górkach już się góra robi żółta. T1 poszedł 8 kwietnia 

U mnie te 11 litrów deszczu z soboty robi robotę.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

No właśnie gdzie tak lało ? 

Ponoć maj ma być łaskawy pod względem opadów dla lubelskiego i ma nie być upałów, zacząć padać ma od czwartku już. A od czerwca upały. Zobaczymy czy się im to sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
20 minut temu, taux napisał:

Jak zżera to na przykład: elatus, priaxor, adexar, secardo, boogie.

U mnie te 11 litrów deszczu z soboty robi robotę.

Dzieki. A jak mozna bylo pryskac propikonazolem to dawal rade na septorioze?

Edytowano przez jasiuhonda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Lało?? Zwykły deszcz w dwóch podejściach, prognozy na koniec tygodnia 15-18 litów, południe.

Wg mnie propikonazol to 2/5, gdzie epoksynazol 4/5, oczywiście skuteczność stosowania solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
31 minut temu, taux napisał:

Lało?? Zwykły deszcz w dwóch podejściach, prognozy na koniec tygodnia 15-18 litów, południe.

Wg mnie propikonazol to 2/5, gdzie epoksynazol 4/5, oczywiście skuteczność stosowania solo.

Człowieku teraz 15-18 mm to ulewa . Każdy by przyjął taki opad w ciemno.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędzior89    12
panowie z opryskiem T1 ( duett star +prolochraz ) w jakich temperaturach można pryskac i czy lepiej rano czy wievzorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

@Kędzior89 wg mnie  temperatura aplikacji powyżej 12 stopni, po zabiegu też chwile powinna być taka.

46 minut temu, jasiuhonda napisał:

A jakby do tego dorzucić prochloraz i fenpropidyne? Pytam bo mam to w domu.

To kiedyś byłby klasyczny zestaw na T1, na T2 nie stosowałbym.

27 minut temu, robercikj100 napisał:

Człowieku teraz 15-18 mm to ulewa . Każdy by przyjął taki opad w ciemno.

To są prognozy na koniec tego tygodnia, ale na razie się u mnie prognozy sprawdzają- zapowiadali 12 spadło 11.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
13 godzin temu, magtom36 napisał:

W jakiej fazie macie swoje pszenicę Ozime? Czy dokarmianie je teraz?

Dokarmić można ją głównie wodą, na odżywki i inne środki w większości kraju na razie jest za sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie panowie już niedługo szarańcza z Afryki doleci do Europy. Deszcz tu nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
4 godziny temu, taux napisał:

Lało?? Zwykły deszcz w dwóch podejściach, prognozy na koniec tygodnia 15-18 litów, południe.

Wg mnie propikonazol to 2/5, gdzie epoksynazol 4/5, oczywiście skuteczność stosowania solo.

Chciałbym mieć taki "zwykły deszcz".U mnie już ponad 50 dni nic.Masakra

 

1 godzinę temu, Kędzior89 napisał:

a co polecacie na T2

Ja lecę Priaxorem.Jak będzie oczywiście co,bo jak te deszcze ominą to raczej niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Ja dziś rano zrobiłem t2 na jęczmieniu, teraz wieje to siedzimy w domu, wieczorem wyjazd w pszenice.
W połowie pszenicy robie drugą regulację na obniżonej dawce regulatora, w połowie nie robię wcale.
na dziś mamy oszałamiające 66l opadu od 1 stycznia.
2019 był słaby, ale na dziś jesteśmy -20l względem 2019 roku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekz95    1

Witam, czy można jeszcze opryskać pszenicę i pszenżyto środkiem rexade+esteron? Obawiam się, że już jest trochę za późno, czy taki zabieg nie zniszczy zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, Torus napisał:

Dorzuć. Capalo działa zarówno interwencyjnie jak i zapobiegawczo a jest już dość późno,więc zapewne coś już tam siedzi w roślince .Nie osłabia, to często stosowane połączenie

Jest dosyć późno ale u mnie dopiero pierwsze kolanko 1.5 cm nad węzłem krzwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj