yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3439
15 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

Po przybliżeniu nie widze chwastów ,jak w takim łanie ma dotrzeć ciecz do chastów ,szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Dokrzewiacze 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
20 minut temu, miwigos napisał:

Po przybliżeniu nie widze chwastów ,jak w takim łanie ma dotrzeć ciecz do chastów ,szkoda kasy

Ja tez nic nie widzę . Ale są tu czarodzieje co po takim zdjęciu dostrzeże chwasty , powie jakie są i jeszcze czym opryskac

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie przy 10 stopniach można modus CCC plus t1 czy czekać na wyższą temperaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
13 minut temu, masa24 napisał:

Ja tez nic nie widzę . Ale są tu czarodzieje co po takim zdjęciu dostrzeże chwasty , powie jakie są i jeszcze czym opryskac

to dawno nie byleś u okulisty, albo nie znasz chwastów..... właściciel zdjęcia sam potwierdził że dopiero będzie odchwaszczał oraz jakie ma środki...więc nie kop dalej tematu bo się ośmieszasz

 

34 minuty temu, miwigos napisał:

Po przybliżeniu nie widze chwastów ,jak w takim łanie ma dotrzeć ciecz do chastów ,szkoda kasy

a jak krople deszczu  docierają do powierzchni  ziemi w pszenicy?? może słyszałeś o grawitacji, w bardziej zaawansowanych fazach się skutecznie zabiegi wykonywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
21 minut temu, Andpol napisał:

Naturalne skracanie pszenicy.

IMG_20200408_175227.jpg

I jeszcze nawóz ekologiczny zapewnią... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie Lawina  bardzo ładna , poszła już I dawka N-300kg/ha saletry amonowej  i oprysk Axial Komplet Pack wczoraj.Narazie  wyglada obiecująco.Kilimanjaro i Linus u teścia też ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No jak się przybliży to coś tam widać ale nie jestem w stanie rozpoznać chwastów. A co do oprysku to nie oszukujmy się. W tym momencie nie będzie on zbytnio skuteczny. Ale jak to jakieś tobolki czy fiolki to mała szkodliwość jak to zostanie. Gorzej z przytulia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
4 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

U mnie Lawina  bardzo ładna , poszła już I dawka N-300kg/ha saletry amonowej  i oprysk Axial Komplet Pack wczoraj.Narazie  wyglada obiecująco.Kilimanjaro i Linus u teścia też ładne.

Dopiero n1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279
26 minut temu, masa24 napisał:

Dopiero n1?

co się dziwisz zanim ta kulwa koza do ciągnika dokuśtyka to trochę czasu schodzi ☺️

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Koza przypomnij jaka obsadę przyjmujesz do siewu , jaka masz klasę ziemi, jakie dawki azotu stosujesz bo pamietam ze chwaliłeś się kiedyś plonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Znam takich co nigdy się nie spiesza . Saletry na początek wegetacji nie bo za zimno, chwasty robione wiosna ale tez nie za szybko bo zimno , 2x200 saletry i po 8 w opowieściach kosza na 4 klasie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

tutaj co drugi bajki pisze wiec kulawa koza nie jest wyjątkiem 

a gdyby gimbaze odciąć od portalu na agrofoto by liczba użytkowników o 60 % spadła 

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

@KULAWA_KOZA : On gospodaruje na klasie 1 i 2 z tego co pamiętam. Wiec 8 ton jest do zebrania jak dopisza warunki pogodowe. Nawozenie,plodozmian  i ochrona swoją drogą musi być. 

Stosował ktoś wapno POLCALC na pole wiosną?

Mam zasianą pszenice, kołami nie chce rosnąc. Miernikiem mierzone i jest pH 5 - 5,5 . Jak spadnie deszcz to rozsiałbym 500kg wapna granulowanego POLCALC,  może by sie rozpuściło i coś pomogło?? Pole od niedawna jest moje i nie miałem możliwości aby rozsiac wapno.

Co o tym sądzicie?

Zazwyczaj stosuje z Morawicy wapno dolomitowe, srednio 5 t/ha , raz na 4-5 lat. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331

Pamiętam z poprzednich lat że koza sieje po 280kg na ha zbiera po 10 ton i sprzedaje po 1100 za tone xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenicy która teraz "nie rośnie" z powodu niskiego ph, w tym sezonie już raczej święte boże nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7
AdrianKasperkiewicz napisał:

Po optyskaniu pszenicy 

yara zboże 1.7l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha + optimus 0.5l/ha + stabilan 0.7l/ha +  1l/ha mirage+ duet star 1l/ha + 0.075l/ha karate zeon.

końcówki liści pożółkły i co teraz zrobić poczekać aż pszenica sama sie zregeneruje czy prysnąć ją asahi.

20200411_191739.jpg

Na drugi raz oddziel skracanie od fungi z zasilaniem i nic Ci nie zżółknie.Piszą o tym na tym forum od lat. Środki te wymagają odmiennych warunków atmosferycznych. Skracanie najlepiej przy słonecznej pogodzie, fungi i zasilanie tylko przy pochmurnej pogodzie lub wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Nie znam wapna, które działa od razu po rozsianiu, a nawet miesiąc albo pół roku. Podniesienie Ph od 1 punkt to minimum 3 lata od porządnego wapnowania. Ale w sumie zaraz zapewne poznam... 

@kabajo6 spokojnie, da się to zrobić tanmixem, tylko trzeba z głową, umiarkowanie. Tych końcówek za 2 tyg. nie będzie widać i zborze się pozbiera, a jak coś popada to szybciej nawet. Czasami trzeba polecieć zupą jak pole od bazy 15 km, nic tu nie jest proste. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Pisałem że stosowałem dolcorn w ostateczności i miał na celu zabezpieczyć doraznie Ca. Podniesienie ph tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Żadne zabiegi z wapnem nie pomogą w takiej pszenicy. Jedyna rada to ograniczyć nawożenie azotowe , dac odżywkę P+K plus troszkę kredy posypowo i ograniczyć inne zabiegi chemiczne. Żadne T2 i T3, bo to po prostu strata kasy. Taka pszenica może dać około 4t/ha z tym że paradoksalnie, im więcej wsypiemy azotu, tym niej z niej wyciągniemy. N2 i N3 jest wysoce niewskazane, maks 250kg saletrzaku wiosną, dobre T1 plus potem odżywka. Nic więcej jej nie pomoże. Ani kreda w większej dawce, ani wapnowanie.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj