yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Zdumiewające jest to, ile "wynalazków" niektórzy leją i sypią w te opryskiwacze... 😋 Dzisiaj opryskany Artist, 1,1l/ha Proline Max, 1l. CCC 750 i 0,25 Cuadro. Nic więcej. Teraz rośliny najbardziej potrzebują wody i azotu (który notabene potrzebuje wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
6 minut temu, mraukot napisał:

Zdumiewające jest to, ile "wynalazków" niektórzy leją i sypią w te opryskiwacze... 😋 Dzisiaj opryskany Artist, 1,1l/ha Proline Max, 1l. CCC 750 i 0,25 Cuadro. Nic więcej. Teraz rośliny najbardziej potrzebują wody i azotu (który notabene potrzebuje wody)

nic tak nie czyści jak aktywna piana...czy to opryskiwacz czy to portfel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Zboża Zboża - fazy rozwojowe wg skali BBCH 0  Kiełkowanie 00 Suchy ziarniak 01 Początek pęcznienia,  ziarniak miękki typowej wielkości 03 Koniec pęcznienia, ziarniak napęczniały 05 Korzeń zarodkowy wydostaje się z  ziarniaka 06 Korzeń zarodkowy wzrasta, widoczne włośniki i korzenie boczne 07 Pochewka liściowa (koleoptyl) wydostaje się z ziarniaka 09 Pochewka liściowa (koleoptyl) przebija się na powierzchnie gleby ( pękanie gleby) 1  Rozwój liści 10 Szpilkowanie: z pochewki liściowej (koleoptyla) wydobywa się 1. liść 11 Faza 1.liścia 12 Faza 2. liścia 13 Faza 3. liścia 19 Faza 9. lub więcej liści 2  Krzewienie 20 Brak rozkrzewień 21 Początek krzewienia: widoczny pierwszy pęd boczny 22 Widoczne 2 rozkrzewienia 23 Widoczne 3 rozkrzewienia 29 Koniec krzewienia: wytworzona maksymalna liczba rozkrzewień 3 Strzelanie w źdźbło lub wzrost pędu na długość 30 Początek wzrostu źdźbła: węzeł krzewienia podnosi się, pierwsze międzywęźle zaczyna się wydłużać, szczyt kwiatostanu co najmniej 1 cm nad węzłem krzewienia 31 Pierwsze kolanko co najmniej 1 cm nad węzłem krzewienia 32 Drugie kolanko co najmniej 2 cm nad pierwszym 33 Trzecie kolanko co najmniej 2 cm nad drugim 37 Widoczny liść flagowy, ale jeszcze nie rozwinięty, kłos zaczyna pęcznieć 39 Faza liścia flagowego: liść flagowy całkowicie rozwinięty, widoczny języczek liściowy (ligula) ostatniego liścia 4 Grubienie pochwy liściowej liścia flagowego (rozwój kłosa w pochwie liściowej) 41 Początek nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego, wczesny rozwój kłosa/ wiechy 43 Widoczna nabrzmiała pochwa liściowa liścia flagowego 45 Koniec nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego, późny rozwój kłosa/ wiechy 47 Otwiera się pochwa liściowa liścia flagowego 49 Widoczne pierwsze ości 5 Kłoszenie 51 Początek kłoszenia :szczyt kłosa/ wiechy wylania się z pochwy, widoczny  pierwszy kłosek 52 Odsłania się 20% kłosa/ wiechy 53 Odsłania się 30% kłosa/ wiechy 54 Odsłania ssie 40% kłosa/ wiechy 55 Odsłania się 50% kłosa/ wiechy 56 Odsłania się 60% kłosa/ wiechy 57 Odsłania się 70% kłosa/ wiechy 58 Odsłania się 80% kłosa/ wiechy 59 Koniec kłoszenia: wszystkie kłoski wydobywają się z pochwy, całkowicie widoczny kłos/ wiecha 6 Kwitnienie 61 Początek kwitnienia: widoczne pierwsze pylniki 65 Pełnia kwitnienia: wykształconych 50% pylników 69 Koniec kwitnienia: wszystkie kłoski zakończyły kwitnienie, widoczne zaschnięte pylniki 7 Rozwój ziarniaków 71 Dojrzałość wodna: pierwsze ziarniaki wodniste, osiągnęły polowe typowej wielkości 73 Początek dojrzałości mlecznej ziarniaków 75 Pełna dojrzałość mleczna ziarniaków 77 Dojrzałość późno-mleczna ziarniaków 8 Dojrzewanie 83 Początek dojrzałości woskowej ziarniaków 85 Dojrzałość woskowa miękka: ziarniaki łatwo rozcierają się miedzy palcami 87 Dojrzałość woskowa twarda: ziarniaki łatwo złamać paznokciem 89 Dojrzałość pełna: ziarniaki twarde, trudne do podzielenia paznokciem 9 Zamieranie 92 Dojrzałość martwa: ziarniaki bardzo twarde, nie można  wbić w nie paznokcia 93 Ziarniaki luźno ułożone w kłosie, mogą się osypać 97 Roślina Wiednie i zamiera 99 Zebrane ziarno, okres spoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278
1 godzinę temu, losktos napisał:

 

BBCH 31 - pierwsze kolanko (pierścień w przeciętym źdźble) 1 cm od węzła krzewienia

 

Co  szkoła to inne odległości. Według mnie BBCH 31 jest od momentu, kiedy najniższy ciemny pierścień jest 1 cm od węzła krzewienia i więcej i trwa do  oderwania się drugiego ciemnego pierścienia nad nim na odległość do 2 cm (pomiędzy 1 a 2) 

Im wcześniej się skraca tym lepiej - o ile są warunki  oczywista oczywistość. 

Tu tak obrazowo 

Ale Tobie @losktos chyba też o to chodziło. 

regulacja-wzrostu-zboz-2018_0.pdf

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Gerard123 napisał:

Ok dzięki,jakbyście powiedzieli jeszcze,że piana w opryskiwaczu podczas mieszania Capalo,mikro oraz płynnego siarczanu to normalne,to spałbym spokojnie :D.

co za mikro dales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
2 godziny temu, Agrest napisał:

Nie wiem, mam to tylko w sadach i tam idzie glifo.

A swoją drogą to chyba słabe zboże jak jest miejsce dla wiosnówki?

 

Ogólnie rodzina kapustne to pewnie wszystko co zwalczy rzepak to i ją zwalczy.

Racja. Pojawia się na słabszych piaszczystych miejscach gdzie zboze szału nie robi a u mnie w przewadze 6 klasa to i sa takie. Dziekuje za pomoc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Brak wody i zimno, wczoraj poszedł atribut i od grzyba w dzień bo przecie już miało być w nocy +4 a jest -1 przy łąkach -2 i ch.j z tego będzie wszystkiego. Wczoraj ludzie na potęgę robili bo myśleli że okno pogodowe trafia a tu masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, Mecha napisał:

Zastanawiam się z czego zrobiła mi się maź we filtrze samoczyszczacym od rozdzielacza, ostatni zabieg jaki robiłem to axial komplett i chyba winetou dałem na końcu. Możliwe że to ten środek? 

Dodam, że przy mieszaniu ładnie się rozpuścił

20200408_185432.jpg

 

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Mecha napisał:

Ponawiam pytanie

Zostało coś w maszynie z poprzednich zabiegów może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
9 godzin temu, taux napisał:

Zero o użytych fungicydach, więc jaka presja chorób została zażegnana ??? Bo z wypowiedzi to mizerny azot podany, jakieś makro micro i regulacja bez szczegółów... ale po co ten post...

Kolego pisałem co będę dawał na t1 wcześniej więc się nie powtarzałem jak chcesz to mogę Ci powtórzyć a ten azot to mi nie potrzebny bo dostał 450l rsm 32 ten w oprysku to tylko mały dodatek dla lepszej przyczepności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

@Mecha Winnetou powinno iść pierwsze potem axial, ale czy od złej kolejności się to zrobiło, to wątpię 

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Damianek20 napisał:

Brak wody i zimno, wczoraj poszedł atribut i od grzyba w dzień bo przecie już miało być w nocy +4 a jest -1 przy łąkach -2 i ch.j z tego będzie wszystkiego. Wczoraj ludzie na potęgę robili bo myśleli że okno pogodowe trafia a tu masz.

w poniedziałek miało być +2 nocą ,pryskane Lancerem rankiem we wtorek 0 , dzisiejsza noc u mnie + 2 przy gruncie szron woda przymarznięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
11 minut temu, jajonasz napisał:

@Mecha Winnetou powinno iść pierwsze potem axial, ale czy od złej kolejności się to zrobiło, to wątpię 

I taką mam nadzieję że to nie ten środek. Pozostaje tylko patrzeć co się dzieje z chwastami. Ale pytam poprostu czy ktoś tak miał.

 

Jak dajecie r1 z t1 i sa triazole to schodzicie z dawki regulatora?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ile dni po skracaniu nie może być ujemnej temperatury bo na każdej pogodzie w internecie , telewizji nie ma u mnie mrozu a tu ku*** codziennie mróz wskazuje termometr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
47 minut temu, Mecha napisał:

Jak dajecie r1 z t1 i sa triazole to schodzicie z dawki regulatora?

Można, a nawet jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Panowie szybkie pytanie. Został mi Lentipur z jesieni bo nie wyrobiłem się z opryskiem. co mogę dorzucić aby rozszerzyć spectrum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
40 minut temu, Miran napisał:

Ile dni po skracaniu nie może być ujemnej temperatury bo na każdej pogodzie w internecie , telewizji nie ma u mnie mrozu a tu ku*** codziennie mróz wskazuje termometr...

To zależy jakiej substancji chcesz do regulacji użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jako że termin ciśnie zaraz podaje n2 w postaci 250l rsm 32, a potem t1 z regulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Wczoraj poszło skracanie, chyba ciut za wcześnie, ale warunki idealne. Za tydzień to wiać ma i przymrozki, w życiu bym nie skrócił . Odchwaszczanie robiłem na 4 dni przed tymi mrozami co były, chwasty już mocno pokręcone. Część osób tutaj pisała, że kasa w bloto, a tu jednak strzał w dziesiątkę, bo teraz w tych krótkich okienkach pogodowych wstrzelić chwasty+T1 nie jest latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
15 minut temu, taux napisał:

To zależy jakiej substancji chcesz do regulacji użyć.

Ma iść 100g/ha trineksapaku etylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Mecha napisał:

11 minut temu, jajonasz napisał:

@Mecha Winnetou powinno iść pierwsze potem axial, ale czy od złej kolejności się to zrobiło, to wątpię 

I taką mam nadzieję że to nie ten środek. Pozostaje tylko patrzeć co się dzieje z chwastami. Ale pytam poprostu czy ktoś tak miał.

 

Jak dajecie r1 z t1 i sa triazole to schodzicie z dawki regulatora?

 

a czy koledze zatykało końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
21 minut temu, rolniczek098 napisał:

Panowie szybkie pytanie. Został mi Lentipur z jesieni bo nie wyrobiłem się z opryskiem. co mogę dorzucić aby rozszerzyć spectrum ?

Helm Tribi 75 WG stosuję razem z lentipurem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
7 minut temu, STANK napisał:

a czy koledze zatykało końcówki

Szczerze to na jesieni zauważyłem, że przy małych ciśnieniach pulsuje ciecz, ale nie pamiętam dokładnie przy którym zabiegu. Ostatni na jesień to expert met. Wszystkie końcówki pryskały. Maź była we filtrze rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Ja wcześniej dałem 1 litr CCC jak kolanko było ok 0.5 cm od węzła ciekawe czy coś pomoze. Bo od grzyba chyba pójdzie się walić zabieg. O atribucie to nie wspomnieć ponad 200 zł poszło się jebać i perzu nie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Mecha napisał:

7 minut temu, STANK napisał:

a czy koledze zatykało końcówki

Szczerze to na jesieni zauważyłem, że przy małych ciśnieniach pulsuje ciecz, ale nie pamiętam dokładnie przy którym zabiegu. Ostatni na jesień to expert met. Wszystkie końcówki pryskały. Maź była we filtrze rozdzielacza.

po proszkowych środkach typu miedzian lub inne jakieś może takie coś się w filtrze zebrać ,kolega wiosną do filtra nie zaglądał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj