yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

daizor    23

Zgadzam się pszenica jest już w stadium nadającym się do oprysku jednak te przebarwienia po mrozach mnie martwią.

Pytanie dodatkowe robił ktoś oprysk regulatorem w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

Poszło dziś 2 ha lancetem na próbę oby nie za wcześnie. Ewentualnie jeśli nie podziała przez niska temperature w nocy czym będę mógł to poprawić później 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, 1993michal napisał:

Poszło dziś 2 ha lancetem na próbę oby nie za wcześnie. Ewentualnie jeśli nie podziała przez niska temperature w nocy czym będę mógł to poprawić później 🤔

Podziała... Aby przez pierwszą noc bez przymrozku. Jak chcecie czekać na idealną pogodę to czekajcie do czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

napewno nie lancetem huzar axial mieszanka pumy z czymś na dwuliscienne


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0

Co będzie lepszym wyborem; dr green zboże czy może yara vita zboże ??

Połączyłbym to razem z siarczanem magnezu i mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
28 minut temu, 1993michal napisał:

Poszło dziś 2 ha lancetem na próbę oby nie za wcześnie. Ewentualnie jeśli nie podziała przez niska temperature w nocy czym będę mógł to poprawić później 🤔

 Od jednoliściennych   typu axsial  50 ec attribut 70 sc  jakaś puma  itd. i osobno od dwuliściennych typu starane 250ec   bo jak zostanie to przewżnie przytulja czepna. dwa oddzielne zabiegi  i koszt poprawki około  250 zł. . podaje tylko przykład. bo rozwiązań jest wiele.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

O której porze lepiej pryskać T1 z Medax max rano czy wieczorem?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podobno axial pak można stosować do drugiego kolanka praktykował to ktoś? mam awarie opryskiwacza części wysłali wczoraj ale pieron wie kiedy dojdą a fazy uciekają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

z braku czasu axial + fundamentum pryskałem w zeszłym roku praktycznie na flagę, skuteczność bardzo wysoka, brak  nie pożądanych efektów, fakt jesienią poszedł tylko glean żeby ograniczyć miotłę,

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Pisaliście o prochlorazie i Dr Green, więc dziś zrobiłem próbę. 

Na pierwszej fotce są tylko nawozy, pisze jak kolejno mieszałem: 

Dr Green zboża 2kg, Dr Green Quality 2kg + 4 kg siarczan mg. + 20 kg mocznik + 0.4 Asahi  (tym jechałem zboża, to miałem gotowca) 

IMG_20200407_200514_copy_1040x1386.jpg

Potem dałem Mirage 450 max dawkę 

IMG_20200407_200736_copy_1040x1386.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
szczypka napisał:

podobno axial pak można stosować do drugiego kolanka praktykował to ktoś? mam awarie opryskiwacza części wysłali wczoraj ale pieron wie kiedy dojdą a fazy uciekają 

tak napisane jest na etykiecie więc można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Potem na próbę dodałem dodatkowo Tilt Turbo ( końcówkę jeszcze mam) 

IMG_20200407_201042_copy_1040x1386.jpg

A na koniec Gwarant + tazer + moddus 

Efekt taki, że nic się nie zwiesiło ani wytrąciło, czy zaważyło. Piękna ładna konsystencja 

IMG_20200407_201221_copy_1040x1386.jpg

IMG_20200407_201308_copy_1040x780.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Toć woda po ogórkach, nie pomyl się i nie łyknij czasem.😁

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Niestety nie mam Medaxa do testów. 

Ale jak widać, można. 

Aha, ja używam deszczówki do oprysków, więc może to mieć jakieś znaczenie, bo kranówka  czy woda z rzeki jest mocno twarda i ma inne Ph. Ale wątpię żeby miało to jakieś większe znaczenie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Czyli po medaxie?

Ja robiłem oprysk axial komplett wczoraj, więc w sobotę pójdzie regulacja medax max + ccc, tylko nie wiem czy można mieszać stabilan 750sl z antywylegacz 725sl. 

A osobno jutro miała iść i chyba pójdzie t1: mirage + artea + tilt turbo( resztka) i myślę w jakich proporcjach to połączyć. Tiltu mam 0.6l, mirage ok 1.5 i artea 1l a pszenicy 1.5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co chcesz mieszać Stabilan i Antywylegacz skoro to to samo, tylko stabilan ma o 25g wiecej substancji czynnej w litrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
9 minut temu, sadownik12 napisał:

Po co chcesz mieszać Stabilan i Antywylegacz skoro to to samo, tylko stabilan ma o 25g wiecej substancji czynnej w litrze?

A nośnik nie jest inny? Nie zrobi sie jakiś syf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakiego syfu oczekujesz? :) Chyba, że chcesz wykorzystać resztki które zostały z innych zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
1 godzinę temu, Zidane105 napisał:

Co będzie lepszym wyborem; dr green zboże czy może yara vita zboże ??

Połączyłbym to razem z siarczanem magnezu i mocznikiem.

Przelicz sobie składniki i masz odpowiedź. W greenie masz 215 gram mikro  typowo pod zboża za 20zł. Policz ile ta ilość będzie kosztować w Yara Vita. 

Edit. 

Patrzyłem !!!! odpowiedź prosta -   w Yara  masz  azot plus magnez!!!!!  (nie wiem po co) i Ty chcesz łączyć z mocznikiem i siarczanem, bezsens.  Z mikro tylko miedź, mangan i cynk (gdzie żelazo, bor, molibden?) . Jak kosztuje 10zł za litr to ok, ale wg mnie za drogo  i bez sensu ten azot i magnez, który w moczniku i siarczanie kosztuje grosze w porównaniu z tym środkiem. 

qr**wa  to kosztuje 270zł za 10 litrów (16kg) - bezsens jak jedziesz mocznikiem i siarczanem. Po to są mikro w solo albo gotowe, już lepsze chelaty z ADOBA w solo. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 minutę temu, sadownik12 napisał:

A jakiego syfu oczekujesz? :) Chyba, że chcesz wykorzystać resztki które zostały z innych zabiegów.

Mam obawy bo widziałem kilka postów wcześniej co się stało po medaxie. Zresztą na resztę pytań pewnie i tak nikt nie odpowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

opryski przy takiej suszy są mało skuteczne, ale co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj