yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

piotrols    9

Czym najtaniej wyjdzie pozbycie się miotły gdy pszenica kończy krzewienie? Tolurex 2l wystarczy? Pszenica siana późno po buraku. Dwuliścienne mam załatwione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
34 minuty temu, ravoj napisał:

Jaki młody rolnik? z 1.5 ha swojego, pojebało Cie @masa24 czy co? Żebym miał po ojcu chociaż z 5 albo po teściu. Sąsiad miał 5, dobrał niby  w dzierżawę  3 i stówka wpadła. Ja w nogach nie śpię, gdybym mógł, dawno kasa byłaby na koncie.

A co do CCC zgadza się, w suszę lepiej nie dawać. Jak ledwo rośnie to po co skracać, logiczne nie. Masz łeb.

No mam łeb . Mi ojciec nie dał nic. Brałem młodego rolnika na starych zasadach nie miałem ani hektara żeby wpisać do wniosku. Od znajomego wpisałem dzierzawe 20 hektarów. Za pomoc kupiłem swoje pierwsze 16 ha z budynkami. Tylko ze za 100 000 pomocy dobrałem jeszcze 350 000 kredytu. Obecnie moja dziewczyna bez hektara ziemi dostała 150 000. Jak? Już ci nowie bo właśnie mam łeb. Nie siedzę i pier**le jak piz*a jak to zły jest świat i jak to obszarnicy są źli tylko mysle co mogę zrobić żeby mieć lepiej. Na papierze dobrała z kowru hektary z przetargów nieograniczonych na działkach których nikt nie chciał i które trzeba wyczyścić ale hektary do wniosku były. Teraz kupuje 9 hektarów za ta pomoc i wszystko pasuje . A ty siedzisz i narzekasz . Filozofujesz o jakiś chelatach i innych nieznaczących bzdetach. 60 tys z rmg czemu nie wezmiesz? Zamiast płakać poczytaj tematy na forum z przed paru lat i sam wpadniesz na to co zrobić żeby spełnić wszelkie warunki.

co do ccc w warunkach suszy skraca korzeń i to jest fakt. Tak samo jak faktem jest ze większość robi krzywdę zbożu ładując modus i ccc na pszenice która rokuje na 4 czy 5 ton. 
tak samo jak mocna regulacja potrafi wstrzymać słaby rzepak tak samo mocna regulacja na słaba pszenice potrafi zjeść plon. Ale co ja tam wiem 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
5 minut temu, piotrols napisał:

Czym najtaniej wyjdzie pozbycie się miotły gdy pszenica kończy krzewienie? Tolurex 2l wystarczy? Pszenica siana późno po buraku. Dwuliścienne mam załatwione. 

Raczek Puma, axial lub Attribut, na tolurex za późno i za sucho moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
15 minut temu, masa24 napisał:

No mam łeb . Mi ojciec nie dał nic. Brałem młodego rolnika na starych zasadach nie miałem ani hektara żeby wpisać do wniosku. Od znajomego wpisałem dzierzawe 20 hektarów. Za pomoc kupiłem swoje pierwsze 16 ha z budynkami. Tylko ze za 100 000 pomocy dobrałem jeszcze 350 000 kredytu. Obecnie moja dziewczyna bez hektara ziemi dostała 150 000. Jak? Już ci nowie bo właśnie mam łeb. Nie siedzę i pier**le jak piz*a jak to zły jest świat i jak to obszarnicy są źli tylko mysle co mogę zrobić żeby mieć lepiej. Na papierze dobrała z kowru hektary z przetargów nieograniczonych na działkach których nikt nie chciał i które trzeba wyczyścić ale hektary do wniosku były. Teraz kupuje 9 hektarów za ta pomoc i wszystko pasuje . A ty siedzisz i narzekasz . Filozofujesz o jakiś chelatach i innych nieznaczących bzdetach. 60 tys z rmg czemu nie wezmiesz? Zamiast płakać poczytaj tematy na forum z przed paru lat i sam wpadniesz na to co zrobić żeby spełnić wszelkie warunki.

co do ccc w warunkach suszy skraca korzeń i to jest fakt. Tak samo jak faktem jest ze większość robi krzywdę zbożu ładując modus i ccc na pszenice która rokuje na 4 czy 5 ton. 
tak samo jak mocna regulacja potrafi wstrzymać słaby rzepak tak samo mocna regulacja na słaba pszenice potrafi zjeść plon. Ale co ja tam wiem 

 

zmotywowałeś mnie

Edit: dzwoniłem, doczytałem,  - muszę mieć minimum 3 ha, zaczyna się kombinowanie - rozumiesz. Ja jestem praworządny i nie lubię kombinować, tak nauczył mnie ojciec. Niewiele osiągnął będąc praworządnym. Więcej tłumaczyć nie trzeba, ale spróbuję.

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
16 minut temu, ravoj napisał:

zmotywowałeś mnie

Edit: dzwoniłem, doczytałem,  - muszę mieć minimum 3 ha, zaczyna się kombinowanie - rozumiesz. Ja jestem praworządny i nie lubię kombinować, tak nauczył mnie ojciec. Niewiele osiągnął będąc praworządnym. Więcej tłumaczyć nie trzeba, ale spróbuję.

Masz 5 wiec jakie kombinowanie ?

Przejrzałem na szybko. Żadne 3 ha a hektar. W roku docelowym ma być 10 tys euro minimum i 20 % więcej  niż w wyjściowym. Trzeba by przeliczyć ile masz i co uprawiasz . Przy takich małych areałach pewnie trzeba będzie posiać słonecznik żeby podbić wartość so

I jak nie jesteś na krus tylko ZUS to 25 przychodów ma być z rolnictea

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Temat do ogarnięcia, jak skombinuję trochę gruntu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jest tutaj temat o restrukturyzacji małych gospodarstw. Wejdź w niego i pytaj do woli. Na prawdę prosty program. Szkoda nie wykorzystać takiej szansy. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, cieplym3 napisał:

W zeszlym roku wszystko stalo bez skracania

Jak mieliście normalna pogodę to zgodzę się że i bez skracania ustoi. W zeszłym roku pszenica po 160 kg azotu i skracana modusem poległa . Wystarczyła tylko jedna nawałnica kilkunasto minutowa. W okolicy stały tylko te które były skracane dwa razy lub te które prawie nie dostały azotu. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

No i wez tu utraf... Skrocisz za bardzo i susza- zle, nie skrocisz a w maju i czerwcu popada- zle, chyba najsensowniej chyba regulowac bez ccc, ponoc reszta wplywa pozytywnie na korzenie i transport wewnatrz roslin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na III KL 1 litr CCC i 0,4 medaxu ,lub 0,3 modusa nie może zaszkodzić ,bo narazie jest jeszcze wilgoć ,a nie opryskam ,to zacznie padać i polegnie ,lepiej stracić 0,5 tony przez niepotrzebną regulacje niż 1-2 tony przez wylegnięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Można dac 0.3 moddusa i poprawić tym samym  na flagę ewentualnie .

ja zrezygnowałem z ccc w tamtym toku i było dobrxe. Ten rok pokaze czy to sluszne

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja zrobiłem jeszcze lepiej bo tydzień temu w sobotę posiałem mocznik a w niedziele miał być deszcz. No to zrobił mnie w chu** , choć coś tam było ale wątpie , że mocznik sie rozpuścił ... Moje pytanie brzmi , w poniedziałek lecieć z herbicydem a czwartek/piątek grzyb+ mikro ? czy odwrotnie ?. 

 

Co do kombinowania , niestety teraz nic nie osiągniesz jak nie pokombinujesz ... Też małe gospodarstwo mamy ale jak uda się podzielić to ja wezmę MR i jeszcze ojca na restrukturyzacje załapię...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

witam, sąsiad chce skrócić pszenicę canopy z agrii czyli chlorek mepikwatu– 300 g/l i proheksadion wapnia – 50 g/l w dawce 0.9l razem z t1 pola raczej zadbane często obornik bydlecy i jakieś wapno, w tym roku poszło już N1 100kg mocznika i n2 200kg saletry, pytanie czy to dobry środek i ta dawka, oprysk ok wtorku środy jak będzie po ok 18stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
Przed chwilą, masa24 napisał:

Można dac 0.3 moddusa i poprawić tym samym  na flagę ewentualnie .

ja zrezygnowałem z ccc w tamtym toku i było dobrxe. Ten rok pokaze czy to sluszne

A ja dalem 0,5 ccc i 0,4 medaxa i było te 0,5 l CCC za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
12 minut temu, ThePerkins napisał:

Ja zrobiłem jeszcze lepiej bo tydzień temu w sobotę posiałem mocznik a w niedziele miał być deszcz. No to zrobił mnie w chu** , choć coś tam było ale wątpie , że mocznik sie rozpuścił ... Moje pytanie brzmi , w poniedziałek lecieć z herbicydem a czwartek/piątek grzyb+ mikro ? czy odwrotnie ?. 

 

Co do kombinowania , niestety teraz nic nie osiągniesz jak nie pokombinujesz ... Też małe gospodarstwo mamy ale jak uda się podzielić to ja wezmę MR i jeszcze ojca na restrukturyzacje załapię...

Dopasuj sobie to warunków. Jak bardziej będą pod T1 to zrób a jak bardziej pod herbicyd, to ogarnij chwasty, bo przeważnie od tego powinno się zaczynać. Jak łan szczelnie zakrywa międzyrzędzia to mniej strat środków przeznaczonych dla zboża a gorzej dla herbicydów.

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Też się zastanawiam czy dawać ten CCC w tym sezonie czy nie . Nakupiłem tego a teraz jakoś coraz bardziej jestem chętny lecieć bez tego , tylko moddus 0,3l i potem jak warunki będą to na flage 0,2l . A jeśli dawać to CCC to myślę nie więcej niż 0,7l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

we wtorek chce wjechać w pole z opryskiem tylko pytanie jakim, czy poprawka na miotle axial komplett bo mi snajper puścił miejscami na jesień czy jechać z t1+ mikro bo mimo suszy i mroźnej pogody pszenica ginie w oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

no tak fakt, pieknie ruszyła jakieś 2 tygodnie temu aż do tych przymrozkow, dziś wygląda jakby chowają się do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tak se myślę że zeszłego roku o tej porze  to też się nie chciało mi patrzeć na pszenice , tak wszystko nijak wyglądało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z1603    0

Pszenica medalistka dostała  wiosną 180N. Axial pak na chwasty, T1- turbo pak+unix  i tu mam pytanie. Czy 0.1 ccc +0.3  modus  połączone z T1 i 0.2 modusa  na dokłosie wystarczy, potencjał plonotwórczy  wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
dzikiWschód napisał:

witam, sąsiad chce skrócić pszenicę canopy z agrii czyli chlorek mepikwatu– 300 g/l i proheksadion wapnia – 50 g/l w dawce 0.9l razem z t1 pola raczej zadbane często obornik bydlecy i jakieś wapno, w tym roku poszło już N1 100kg mocznika i n2 200kg saletry, pytanie czy to dobry środek i ta dawka, oprysk ok wtorku środy jak będzie po ok 18stopni

Canopy to to samo co Medax Top. Środek dobry, w zeszłym roku też dałem 0,9 l na ha pszenicy i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Wiecie może gdzie dostanę Tocate Duo? Losktos - wiesz może czy mogę Tocate jakoś zrobić z dwóch środków? Bo nigdzie jej dostać nie mogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj