yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Jasio88    75

Mam posiana pszenicę w kukurydzisku, połowa października ewidentnie coś jej brakuje żółte liście miejscami przebarwienia fioletowe dostał 29.02 200kg/ha saletrosanu i 4 dni później poprawiłem 100kg saletrosanu wcześniej wrzucałem zdjęcia rozkrzewiania, obok mam wąsatke to wygląda pięknie tyle że siana w grochu tego samego dnia. Czym ratować ma nieuregulowane pH bo to dzierżawa, czym ją postawić na nogi micznik dolistnie+ surczan? jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Mam w tej chwili z rozkrzewienia popołudniu będę w polu to zrobię inne

IMG_20200319_091048_5.jpg

Edytowano przez Jasio88
nie dodane foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

 

 

48 minut temu, Jasio88 napisał:

Mam posiana pszenicę w kukurydzisku, połowa października ewidentnie coś jej brakuje żółte liście miejscami przebarwienia fioletowe dostał 29.02 200kg/ha saletrosanu i 4 dni później poprawiłem 100kg saletrosanu wcześniej wrzucałem zdjęcia rozkrzewiania, obok mam wąsatke to wygląda pięknie tyle że siana w grochu tego samego dnia. Czym ratować ma nieuregulowane pH bo to dzierżawa, czym ją postawić na nogi micznik dolistnie+ surczan? jakieś inne propozycje?

Może oprysk po qq jeszcze trzyma? U sąsiada jest podobnie na nawrotach i zakładkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Pierwszy raz pszenica w kuku, nie mam odniesienia Ipanema+mocarz stosowałem, ale ewidentnie coś ją boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Panowie, czy każdy środek BASF powinien mieć kod QR do sprawdzania, czy to oryginalny produkt? Jeśli tak, to gdzie? Mam Duetta i chciałem go sprawdzić tak z ciekawości i za cholerę nie mogę znaleźć tego kodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
3 godziny temu, jahooo napisał:

korzystałem z dlaroslin.pl i sklepfarmera.pl to mogę polecić, ceny w normie

Nie wiem jakie środki kupujesz ale z mojej analizy Pakos jest tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Z mojej analizy wynika, że głównie kupuję tam, gdzie mogę dostać środki, których poszukuję. Więc kupuję w różnych sklepach, także stacjonarnie (i zazwyczaj taniej niż w necie).

Z interenetowych zazwyczaj zamawiam to, czego nie ma na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
2 godziny temu, msjaro napisał:

Panowie, czy każdy środek BASF powinien mieć kod QR do sprawdzania, czy to oryginalny produkt? Jeśli tak, to gdzie? Mam Duetta i chciałem go sprawdzić tak z ciekawości i za cholerę nie mogę znaleźć tego kodu

Kody QR mają produkty będące objęta ich akcja bonusowa, tz zbierasz punkty i coś tam dostajesz.  

Też mam duetta to popatrzę na mojego jak wygląda 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
3 godziny temu, Andpol napisał:

Wody i ciepła trzeba na wszystko to dopiero będzie rosło

Dokładnie tak ale to co widać w prognozach to około 15 kwietnia noce zimne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
7 godzin temu, jahooo napisał:

korzystałem z dlaroslin.pl i sklepfarmera.pl to mogę polecić, ceny w normie

no i ChemirolPiekary.  

Nigdy nie zdarzyło mi się kupić wszystkiego w jednym sklepie. Zawsze czegoś brak, albo drożej albo inne, ale w tych trzech kupuje najczęściej. No jeszcze mogę RolnikSzuka.com polecić, też szybko sprawnie wysyłają. 

37 minut temu, gonzo2019 napisał:

Samo ccc 750 w ilości 1,2l  utrzyma mi hondie, arkadię przy nawożeniu 150 N? 

Ja będzie suchy maj to tak. Jak mokry - zapomnij.  No zależy jaka gleba jeszcze, ale jak ma dobre warunki i nie żałujesz nawozów, dobre Ph, to leży. 

6 godzin temu, Jasio88 napisał:

Mam w tej chwili z rozkrzewienia popołudniu będę w polu to zrobię inne

IMG_20200319_091048_5.jpg

Ja tu tragedii nie widzę. 

Osobiście po ociepleniu (może w weekend) jadę 15kg/ha mocznika +4kg siarczanu, 330g mikro (głównie żelazo, miedź, cynk) Fosfor i potas po 1 kg  - wszystko na aminokwasach + 0,5 asahi. Ma to na celu stymulowanie roślin po stresie ( dwa tygodnie mrozów w nocy) Tobie mogę polecić to samo. 

Kilka dni po tym zabiegu skracanie plus drugi T1. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
34 minuty temu, miwigos napisał:

Na miedż za póżno chyba że małe ilości

dlaczego na miedź za późno?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo2019    4
2 godziny temu, ravoj napisał:

Ja będzie suchy maj to tak. Jak mokry - zapomnij.  No zależy jaka gleba jeszcze, ale jak ma dobre warunki i nie żałujesz nawozów, dobre Ph, to leży. 

No właśnie zapowiada się sucho, na pewno cały kwiecień a maj nie wiadomo.. A jakbym poprawił na flagowy czymś jeśli zacznie padać w maju? Jakimś medaxem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja jadę Euforię 1,3 CCC + 0,2 Ciasto. Sporo septoriozy i rdzy na starszych liściach, za tydzień powalczymy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
Przed chwilą, losktos napisał:

dlaczego na miedź za późno?

Do końca krzewienia mnie uczyli,póżniej toksyczna się robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to zależy od dawek. W BBCH 31 jest jeszcze w miarę bezpiecznie, później już gorzej. Co nie zmienia faktu ze najlepszym terminem dla Cu jest podanie do końca krzewienia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, msjaro napisał:

Ja jadę Euforię 1,3 CCC + 0,2 Ciasto. Sporo septoriozy i rdzy na starszych liściach, za tydzień powalczymy. :)

U mnie euforia też dużo rdzy i jakiś grzybów. Np hondia lepiej wygląda po zimie. Zobaczymy za miesiąc jak bd wyglądać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Tam gdzie kupowałem Euforię mówili, że trzeba mocno pilnować właśnie chorób liści, bo podatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
51 minut temu, losktos napisał:

to zależy od dawek. W BBCH 31 jest jeszcze w miarę bezpiecznie, później już gorzej. Co nie zmienia faktu ze najlepszym terminem dla Cu jest podanie do końca krzewienia

I taki właśnie jest plan. :)

Jasio, słabe te zdjęcia, przyjrzyj się liściom z bliska i sprawdź podstawę, węzeł krzewienia i korzenie. No faktycznie coś jej dolega i podejrzewam choroby grzybowe, no jesień i zima mokra i ciepła, wiosna też, przymrozki im nie przeszkadzają, ale z tych zdjęć nic nie da się wywnioskować, nie ma tam na liściach czarnych kropek, septorii?  mączniaka nie ma? chociaż mączniak tak liści nie suszy raczej. Jak dolne liście uschły i nie ma grzyba, to może być fitotoksyczność po środkach ochrony, ale trzeba się przyjrzeć. 

18 minut temu, Kędzior89 napisał:

losktos czyli mikroelementy najlepiej podawać do końca fazy krzewienia

To jest najważniejszy czas (krzewienie), ale można podawać w fazie strzelenia w źdźbło i na liść flagowy. Oczywiście już nie w takiej ilości jak na początku.  Jak się zaniedbało krzewienie, to na flagę nic już nie pomoże. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj