yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Acodin    13
12 minut temu, SuperRolnik1 napisał:

Gdzie dostanę protiokonazol solo? Ktoś z Was kupował? W jakiej cenie litr? Jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jakie dać proporcje w połączeniu z priaxorem? Zabieg t2

Ktoś wcześniej pisał 900zł za 5l nazwa Praktis 250g/l, Agrosieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Czym grozi zastosowanie ccc w późniejszych fazach niż bbch 31? Jakieś artykuły o tym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

I ostatecznie wybór padł na Priaxor. 

 

No cacy 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
6 godzin temu, Fugeo napisał:

Corbel 0,5 l/ha + Propico 0,5 l/ha może być? Do tego chcę dorzucić np. moddusa w dawce 0,4 l/h

Termin stosowania propikonazolu upłynął 19 marca ... Należy o tym pamiętać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ewidencję nie wpisać i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja dzisiaj też przywiozłem część fungi i na pszenice mam wszystko i na pierwszy zabieg w życie, zostało mi dowieźć t2 na rzepak i koniec. Czekam warunków i lecę z t1 w rzepaku i zaraz po nim w zbożach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

U mnie w monokulturze na kws emil, również z racji wykorzystania pozostałości na t1 leci: 0.4 tilt turbo + 0.8 prochloraz+ 0.6 artea.

No i nie wiem czy nie przesadzę jak dam 1l 725sl antywylegacz + 0.4 medax max do t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Mecha napisał:

U mnie w monokulturze na kws emil, również z racji wykorzystania pozostałości na t1 leci: 0.4 tilt turbo + 0.8 prochloraz+ 0.6 artea.

No i nie wiem czy nie przesadzę jak dam 1l 725sl antywylegacz + 0.4 medax max do t1

Wydaje mi się że tego CCC za dużo. Lepiej by wyszedł solo medax bo jest bezpieczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja daję 0,8l Tilta, 0,8l Mirage, 1l Antywylegacza i 0,3l Moddusa, do tego 1,5-2l Plonvitu i 0,2l Tytanitu. Znajomy, który jest moim doradcą i ma jakieś doświadczenie mówi, że taka zupa nie zaszkodzi.

Ja Arteę na T2 dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
13 minut temu, Marcinnnnn napisał:

Wydaje mi się że tego CCC za dużo. Lepiej by wyszedł solo medax bo jest bezpieczniejszy.

Zależy w jakiej fazie. Niby mógłbym dać 0.5 kg solo, ale pszenicy mam tyle w tym roku, że akurat tak mi pasuje żeby ewentualnie już nie kupować i mieć na 2 regulację na flagę.

 

9 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Ja daję 0,8l Tilta, 0,8l Mirage, 1l Antywylegacza i 0,3l Moddusa, do tego 1,5-2l Plonvitu i 0,2l Tytanitu. Znajomy, który jest moim doradcą i ma jakieś doświadczenie mówi, że taka zupa nie zaszkodzi.

Ja Arteę na T2 dam.

Tak robiłem w zeszłym roku stąd też tilt i mirage. Na t2 u mnie leci kier i resztki falconu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Jak myślicie co byłoby z pszenica żeby nie dawać fungicyd ów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

normalnie urośnie ale będzie bardziej porażona przez grzyby co w efekcie da mniejszy plon, tutaj wchodzi sporo czynników pogoda/odmiana/nawożenie + jak się sprzedaje do skupów poza lokalnymi  to oni robią pórbe na mikotoksyny i porażenie przez grzyby fuzarium i tam jest górna granica aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze żeby przez porażenie pszenicy nie wzieli.

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Mogę połączyć Axial komplet pak i i ok 0.7l Huzar activ 387OD ???

Mam do opryskania 2.5h stąd ten pomysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Chyba można tylko po co?i tego huzara 0,7 to pewno za duzo by było, już lepiej jakiś fluorokspyr dodać do paka 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Bo Pak jest na 2h a mam 2.5h i żeby lepiej działało  a huzar mam z zeszłego roku 

Edytowano przez korasss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

To opryskaj najpierw pakiem reszte huzarem ,będziasz miał porownanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

W jakiej dawce lecicie z Priaxorem w pszenicy - T2? Dawka 1l/ha będzie jeszcze sensowna? Wg etykiety do 1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Do paka dodaj coś na 2 liscienne i po problemie z miotła sobie poradzi ja tak rozciągałem w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według mnie wygląda bardzo dobrze. Sam mam podobnie rozkrzewioną pszenicę, może nawet ciut bardziej. W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli to robię poprawkę na chwasty i T1+ skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W sobotę poszło 200kg saletry z myślą że spadnie deszcz, prognozy 90% na 3 portalach, skończyło się na 2 dniach mrozu po -6 stopni wierze i słońcu, te same prognozy pokazują 10 dni bez deszczu... kupiłem już priaxor na t2 ale jak tak dalej będzie to zostanie w kartonie do przyszłego lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

I w jakiej dawce lecisz z tym Priaxorem? Ile dałeś za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

U nas 6 mm spadło w postaci śniegu. Także N2 rozpuszczone. Jak dobrze pójdzie, to za równy tydzień pojadę z T1+regulacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj