yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

@Radzio100 Ja tez mam ten dylemat w życie i w pszenicy. Myślę że polecę ze skracaniem. Zostawie jedna ścieżkę kontrolną żeby zobaczyć czy będzie różnica. Dam znać jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
24 minuty temu, kamil2963 napisał:

Około 20 lutego podałem 200 l RSM 26, wczoraj skorzystałem wieczorem że nie było rosy i poszlo 320 l RSM 26. Pszenica ma kolanko na wysokosci ponizej 0,5 cm. Po przymrozkach bede skracal. Rozlalem jakies 170 kg w czystym składniku korzystając z ostatniej wilgoci, może w niedzielę popada. Jeśli będzie wilgoć to na kłos dodam 100 kg saletry.

Jak popada to strzał w 10!

 

20 minut temu, Marcinnnnn napisał:

@Radzio100 Ja tez mam ten dylemat w życie i w pszenicy. Myślę że polecę ze skracaniem. Zostawie jedna ścieżkę kontrolną żeby zobaczyć czy będzie różnica. Dam znać jak wyjdzie.

Założę się o flaszkę Bociana, że kontrola będzie zdrowsza. Ale jak jej nie skrócisz w późniejszym terminie to będzie wyższa na bank. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Jutro pewnie lecę z N2 mocznikiem bo w niedziele deszczyk , a tak czekaj i poleci coś czy nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, ravoj napisał:

Jak popada to strzał w 10!

 

Założę się o flaszkę Bociana, że kontrola będzie zdrowsza. Ale jak jej nie skrócisz w późniejszym terminie to będzie wyższa na bank. 

Zobaczymy kto wygra bo to zależy wszystko od pogody. Ktoś z nas będzie się delektować bocianem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, kamil2963 napisał:

Około 20 lutego podałem 200 l RSM 26, wczoraj skorzystałem wieczorem że nie było rosy i poszlo 320 l RSM 26. Pszenica ma kolanko na wysokosci ponizej 0,5 cm. Po przymrozkach bede skracal. Rozlalem jakies 170 kg w czystym składniku korzystając z ostatniej wilgoci, może w niedzielę popada. Jeśli będzie wilgoć to na kłos dodam 100 kg saletry.

Czyli nawet 200N 🤔

Ja 9.03 dalem 200l rsm 32. Niebawem mam zamiar podać jeszcze ok 100kg N w postaci rsm i raczej na tym zakończę. Ewentualnie opóźnię i zwiększę N2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

ja tam sram na ta pogode skracanie się zrobi na 2 kolanko i też zadziała moze i lepiej niż tym co jechali przed mrozami, jedyne co żałuje że jednak nie pojechałem z chwastami ale to tez się ogarnie 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja raz pojechałem jak drugie kolanko było , bo też się nie srałem .To we żniwa to szlak mnie trafiał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

no dobra tylko jak pryskać, dziś rano gdzie niegdzie był szron, teraz piździ że głowe mało co nie urwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Gdzie taka pogoda ? U mnie na górnym Śląsku , ciepło i +17 . Rano w okolicy 0 było a jutro bez przymrozku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie tak było rano i po niedziel ma być dalej, dwa dni koło 0 w nocy a potem znów na minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Saletra juz tydzień czasu leży na ziemi nierozpuszczona bo nie było opadów, jest opcja ze coś z niej się ulotni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Kier wychodzi do 160zł za litr a można i taniej. Kupiłem go na fasolę z uwagi na Azoksytrobinę. Difenokonazol i Tebukonazol. Zastosuję dwa zabiegi po lirze na strączki. Jeśli chodzi o pszenicę, to myśl,  że na flagę  nie jest taki  zły, chociaż brakuje tam morfoliny i cena zniechęca. W tej cenie można dać triazol+strobi+morfolina 

3 minuty temu, KlimekPL napisał:

Saletra juz tydzień czasu leży na ziemi nierozpuszczona bo nie było opadów, jest opcja ze coś z niej się ulotni? 

Nie, z saletry straty są znikome, zwłaszcza przy tym chłodzie. Spokojnie czeka na deszcz. Przy tych chłodach nawet RSM sobie czeka, bo zanim mocznik zmieni się w amoniak, to minie ze dwa tygodnie. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja jednak chyba po rozmowach się wstrzymuje z tą T1 i skracanie . Boje się że jednak popale pszenice i nic z tego nie będzie . Choć już byłem zdecydowany że tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Dla Pana, który sypie saletrę albo RSM na wilgotną glebę i nie czeka na deszcz, bo po co -  polecam artykuł: 

https://www.e-pole.pl/blog/co-sie-dzieje-z-zastosowanym-azotem

 

Zresztą to podstawa dla każdego z nas, parających się uprawą, więc każdy powinien te podstawy znać. Inaczej będziemy jak dzieci we mgle. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja ląduje baterie i jutro atakuje z rsmem. w niedzielę ma padać śnieg z deszczem to akurat go wciągnie do gleby

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja też dzisiaj i jutro kończe rozlewanie 2 dawki. Razem 165 kg azotu. Potem dolistnie jeszcze 10 kg na flagę i jak będzie pogoda to 10 kg na kłos w postaci rsm'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Jak rozlewałem na 3dni przed deszczem RSM to jakie mogą być straty ? U mnie z wilgocią nie ma problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Przed chwilą, SawekBraczyk napisał:

Jak rozlewałem na 3dni przed deszczem RSM to jakie mogą być straty ? U mnie z wilgocią nie ma problemu .

żadne jakim mógłbyś zapobiec. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ravoj napisał:

Dla Pana, który sypie saletrę albo RSM na wilgotną glebę i nie czeka na deszcz, bo po co -  polecam artykuł: 

https://www.e-pole.pl/blog/co-sie-dzieje-z-zastosowanym-azotem

 

Zresztą to podstawa dla każdego z nas, parających się uprawą, więc każdy powinien te podstawy znać. Inaczej będziemy jak dzieci we mgle. 

dzięki za link mam właśnie saletre do wysiewu i zastanawiałem się nad siewem jutro ale teraz się utwierdzilem że jak najbardziej można bez strat zwłaszcza że w niedzielę zapowiadają deszcz że sniegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Ja dzisiaj rozsiałem drugą dawkę saletry, w sumie poszło 160 kg. W niedzielę ma padać chociaż gleba lekko wilgotna i widać że się i tak rozpuszczała, pszenica kolanko ma na jakies 2-3mm i tez sie boje co ze skracaniem i T1 patrzac na prognozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Nie jestem przekonany do wykonania skracania po mrozie i przed mrozem,tym bardziej że u większości niema pośpiechu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj