yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

knoro93    215

Można nie raz stosowałem. 

Zastanawiam się czy łac rsm na n2 czy czekać. Podlasie. Faza rozwojowa koniec krzewienia inna pszenica po kukurydzy faza 3 liści. Deszczu nie zapowiadają. Pierwszy rok rsm stosuje. Jak działa w warunkach suszy?  Mogę jeszcze poczekać ten tydzień do 1 kolanka czy łac teraz póki wilgoc z wierzchu jest. Rsm można łac po przymrozkach pszenica nie dostanie za mocno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja od kilku lat tak jadę i nie zaobserwowałem żeby osłabiało działanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Jak zwykle sezon pogodowych dylematów. Rok temu w okolicach płatka też pogoda płatała figle. Ja czekam z N2 i skracaniem, chwasty robiłem w ostatnim okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Tak. Jak nie skrócisz "leży" i plon poślad i mało. Jak skrócisz niewłaściwie(środek, termin, faza) i susza to korzeń krótki i też lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

literatura podaje że ccc nie jest wskazany w suche lata, co do trafienia w fazę to i tak pogoda decyduje , ciepła wiosna modus, zimna deszczowa medax + ccc , ja tak u siebie stosuje 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Litr CCC+ 0,4 medaxu nie zaszkodzi kiedyś sie dawało 3-3,5 litra CCC jak nie było innych antywylegaczy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Głębiej wilgoć jest jak sie podalo 150N lub więcej niema wyboru ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

U mnie skracanie idzie z T1: antywylegacz 675 + moddus 0.3.+ Tilt turbo 0.7+ prochloraz 0.8

Zastanawiam się co na T2, bo mam zamiar dać jeszcze 0.3 moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Tylko jak trzeba podać to nie wiesz czy będzie sucho

na ten moment prognozy jakie zapowiadają na 2 tygodnie w przód raczej posucha przynajmniej u mnie a antywylegacz nie działa cały czas w roślinie, stosuje się go w momencie intensywnego przyrostu masy i największa skuteczność ma przez pierwsze 2-3 tygodni(1-2kolanko)i raczej w tym okresie można przewidzieć czy będzie susza czy powódź ccc nie jest wskazany również na słabsze gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1
Dnia 22.03.2020 o 20:20, daniu napisał:

W jakich dawkach axial i mustang? 

Axial 0,6 + Mustang Forte 1ltr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Helm Tribi 75 WG pryskał ktoś jak bierze przytulę? Polecili mi mieszankę z lentipurem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Bierze. Z lentipurem to nie wiem ale ja stosowalem z helmem flurox i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Elatus era+ metkonazol na t2? Czy polecaciecoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

@Aroo22 Helm flurox sam doskonale zwalcza przytulę tak na etykiecie przeczytałem a mi chodzi o sam Helm tribi? czy kto nim pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Elatus era+ metkonazol na t2? Czy polecaciecoś innego?

Kolega to serio pyta?

1 godzinę temu, Andpol napisał:

@Aroo22 Helm flurox sam doskonale zwalcza przytulę tak na etykiecie przeczytałem a mi chodzi o sam Helm tribi? czy kto nim pryskał?

Tribenuron w pełnej dawce poradzi sobie z przytulią co najwyżej do fazy 1-3 okółka, nie licz więc na zadowalające efekty. Jak ma to być substancja na przytulię, odradzam tribenuron (chyba że w mieszance).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1lccc +0.45 Cuadro (Modus) nie za dużo  na pszenicę klasa ziemi 3 ogólny stan ładny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Może moddusa daj mniej 0,2 max 0,3l i ewentualnie popraw na flagę jak będą warunki. Jaka odmiana i ile N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

160, jak bd 3 dawka to 190.odmiana rtg bilanz. Zawsze jak dawałem 0.3 Modusa solo w fazie 1 kolanka to pszenica w 20 procentach leżała. Dlatego teraz chce dodać 1l ccc i chciałem zwiększyć dawkę Modusa do 0.45 ale może i lepiej zostawić 0.3 a 0.15 bądź 0.2 na flagę. No sam nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj