yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Uziu92    7974

ja dziś zrobiłem dopiero N1 w pszenicy i to nie wszystko i nie wiem czy jest sens robić dalej bo miało padać  w czwartek a tu się prognozy zmieniły i może przez następne 2 tyg nie popada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

do mnie gość przywiózł nawóz jakiś miesiąc temu i pytam właściciela bo akurat on za kierowce sypać już na rzepaki i pszenice , syp na co się oglądasz  

zrobiłem kontrolkę z wiadra saletrą na rzepak i zboże  , 2 tygodnie temu rozsiałem nawóz przed deszczem i nie widzę żadnej różnicy tam gdzie dawałem 2 tyg  wcześniej  i w swoim terminie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

U mnie trzy najbliższe noce zapowiadają temp minimalną 5+ i to nad samym ranem, pryskałem na chwasty nawet i 15-20 kwietnia a oset potrafił wyjść, w jednym roku sucho spękała gleba i wyszedł owsik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A ja piernicze taka robotę . Nie po to robie na jesieni żeby się na wiosnę spinać z poprawką i zastanawiać czy będzie dobrze. Dopiero połow marca i rosliny nie są jeszcze w  pełnej wegetacji


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Na t1 w pszenicy i pszenzycie mocno ekonomicznie 165g tebukonazol i 475g tiofanat metylowy. Co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To już lepiej zamiast tiofanatu dać prochloraz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

w pszenicy i pszenżycie chce na T1 dać capalo coś koło 1,5l/h (niby po wyliczonych hektarach wychodzi że troszkę więcej niż 1,5l/h)

w życie duet star

na T2 co wtedy dać głównie chodzi mi o pszenice i pszenżyto??  koło  1h będę robił na pewno jeszcze T3 bo to do siewu ma później być.

Losktos czytałem bloga ale ciężko mi coś było ułożyć z tego co wymieniałeś, chociaż miło że napisałeś. Mam nadzieje ze i T2 też rozpiszesz

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

No to ja zaś jestem zwolennikiem by na chwasty jako pierwsze zrobić i tak co roku robię, przeważnie poprawka na dwuliścienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja objechałem chwasty, pewnie że można później, ale skoro są warunki, jutro ma być 15 stopni, a przymrozek dopiero w sobotę, to po co gadacie że nie zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

zależy kto czym pryskał na axiala minimalna temperatura to +1/2 stopni a przy 6 już całkiem dobrze sobie radzi, jak ktoś dziś opryskał to chwasty jednoliścienne wyeliminuje ale np jutro już bym się dłużej zastanowił nad odchwaszczaniem zwłaszcza że koniec przyszłego tygodni też ma być ocieplenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ulman napisał:

A ja piernicze taka robotę . Nie po to robie na jesieni żeby się na wiosnę spinać z poprawką i zastanawiać czy będzie dobrze. Dopiero połow marca i rosliny nie są jeszcze w  pełnej wegetacji

Gdzie to tak, że jeszcze wegetacja nie ruszyła w pełni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Łatwo pszenice przypalić herbicydem jak przymrozki nadają, ale może 3 dni na plusie wystarczy, zależy od środka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Witam

Co myślicie o tym nowym Turbo Paku? Dodać coś do niego czy będzie lepszy Wirtuoz w dawce 1l/ha? Inne propozycje na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
14 godzin temu, galan99 napisał:

Bo nie masz stokłosy na polu i masz takie odniesienie że dane środki zwalczają stokłosa żytnia jest chwastem wiosennym .

Znalazłem stokłose na rowach w pszenicy nic. Przeważnie tymi środkami pryskam od 7 lat. 

11 godzin temu, Roxer napisał:

Uprawiasz buraki może?

Do tamtego roku uprawiałem,  w tym pierwszy raz nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

@losktos, mógłbyś podpowiedzieć, czy jechać jutro w chwasty Axial komplett pak i czy wystarczą 3 ciepłe dni przed przymrozkami żeby to zadziałało jak powinno? 

Edytowano przez SuperRolnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
23 minuty temu, dralo5 napisał:

Witam

Co myślicie o tym nowym Turbo Paku? Dodać coś do niego czy będzie lepszy Wirtuoz w dawce 1l/ha? Inne propozycje na T1?

wolałem starego tilta , wiruoz pewnie drogo wychodzi jak za taki skład i pomyślałbym już nad capallo w dawce 1,2l albo duet star + prochloraz 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
19 minut temu, mraukot napisał:

Gdzie to tak, że jeszcze wegetacja nie ruszyła w pełni ???

Ruszyła  ale rosliny nie pracują tak jak w kwietniu. Zimne noce zimna gleba, nie wszystkie chwasty wzeszły metabolizm roślin niedostatecznie rozpędzony, możliwość zjazdu temperatur za kilka dni. Dla mnie za wiele rzeczy może pójść nie tak.  A najbardziej to się spieszą ci którzy po południu całość mogą oblecieć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jakieś opinie na temat drugiej dawki N :

RSM/Saletra /Mocznik Pierwsza 6Marca druga ostatnia pewnie początkiem kwietnia. 

Co na plus co na minus:), Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Cześć. podpowiedzcie co zastosować aby Stokłose wzięło ? Lancet da radę ? niby W liście chwastów wrażliwych nie ma tego akurat ale może także bierze ? Ew to co Apyros ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
7 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

No to ja zaś jestem zwolennikiem by na chwasty jako pierwsze zrobić i tak co roku robię, przeważnie poprawka na dwuliścienne. 

Czym poprawiasz dwuliscienne? Bo mam jeden kawalek do poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10

Lejecie jiz N2 w pszenicy, zapowiadają cos na pt/sob a poźniej nic, według mnoe jak teraz wpłucze ten azot to bez pozniejszych opadów on sie nie wypłucze czy poczekać do poniedziałku i na wilgotną ziemie lać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Ja w poniedziałek zapodalem druga dawkę rsm 32 150l/ha . Wg pogody ma padać w piątek także może cos z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja dziś lecę regulacje i grzybki. po tej serii przymrozków będę chciał rozlać rsm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj