yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

tyui    2

Witam, zastanawiam się nad zabiegiem T1 ze średniej półki cenowej. Co sądzicie o tilt turbo 0.8l i prochloraz 0.8l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Pytanie jak wysiałem wapno 2 tony na ha w połowie stycznia , uprawa  pod koniec marca chce dać obornik to było by wskazane przez obornikiem pszemieszac te wapno czy  nie koniecznie klasa ziemi IV  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
8 godzin temu, piotr19973 napisał:

Panowie chciałem zawalczyć troche o plon mojej Arkadi. A nie ukrywam że troche jestem zielony. Pomoże ktoś? Klasa ziemi II powierzchnia 1ha. Na pierwszą dawke azotu poszło 220kg saletry. Później w planach mam dać 200 salerzaku, ewentualnie mocznika nie wiem co lepsze. A teraz zaczynają się kompletne schody. Wyczytałem że Arkadia jest mega podatna na choroby grzybowe. Czym można zapobiegawczo prysnąć? Jakoś w miarę po taniości bo i tak wiem że na plony rzędu 7 ton to chyba nie mam co liczyć za mała wiedza.

Wiedza mała ale klasa dobra😄na druga dawke 250 kg saletry bez kombinowania. Na pierwszy zabieh grzybowy pełno kombinacji tu było podane . Zależnie jaki miales przedplon. Ja robię track + limero . Możesz bez kombinowania dac 1.6 capalo z tymże to koło 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516
12 godzin temu, ravoj napisał:

 

Jak masz Medax, to po co sraczka, jak tu nic nie ucieka.

 

 

Jesteś w błędzie skrócenie pierwszego miedzywężla najważniejsze jest żeby ustała w niesprzyjających warunkach

U mnie do pierwszego kolana jeszcze z 10-14 dni ,bo przymrozki wstrzymują wegatacje,niektórzy już o drugim piszą ,jeśli tak jest to nie zapomnieliści o drugiej dawce azotu,choć dla mnie to nieraalne ,mam pszenice siane we wrześniu ,może dlatego że w miare rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

W  jęczmieniu ozimym jesienny oprysk przepuścił  mi rzepak, jakim środkiem wykonać poprawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Gdzie taka niska temperatura?U mnie -5 było też lubelskie

Powiat lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
44 minuty temu, kubamako66 napisał:

Co myślicie na t1 turbo Pack z syngenty warte to czy dać sobie spokój i kupić coś innego bo jutro będę zamawiał opryski telefonicznie bo o okolicy wszytko pozamykanie tylko telefoniczne można kupować  ?

https://dlaroslin.pl/fungicydygrzybobojcze/52467-Turbo_PAK_1L_Tern_750EC__2x_1L_Plexeo_60EC_-pakiet_na_2_5HA.html

Na poduszkowe nic nie piszą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

turbo pak to jest gówno, lepiej plochrozaz + ta morfolina tern. Pryskać na chwasty we wtorek? To by było 5 dni przed przymrozkiem w sobotę -7°C. Środek to lancet plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Odpuść sobie chwasty w takiej sytuacji. Lancet jest wrażliwy na niską temperaturę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

No właśnie to co polecacie na T1 to u mnie to chyba się nie sprawdzi bo ja mam wszytkiego tylko 5ha z czego (1,5ha to pszenica reszta to żyto) 😂 a te bańki są duze jakiś litrowych nie ma wiec trochę lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

W moim  przypadku Unix+Duet Starr na ten rok , już czeka na odpowiednie warunki i faze . A  zbóż mam 7ha .Zeszły rok był Univo Xpro , jeszcze wcześniej Prochloraz + Tilt Turbo/Duet Starr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
krychu napisał:

Odpuść sobie chwasty w takiej sytuacji. Lancet jest wrażliwy na niską temperaturę

5 dni po 15 stopni nie załatwi sprawy? 2 dni z przymrozkami tylko będą


Ja w tym roku jadę plochrolaz + corbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
2 godziny temu, tyui napisał:

Witam, zastanawiam się nad zabiegiem T1 ze średniej półki cenowej. Co sądzicie o tilt turbo 0.8l i prochloraz 0.8l?

przeciez tiltu nie ma w sprzedazy juz dawno chyba ze masz jak ja w zapasie

wy juz drugie dawki sypiecie a ja jeszcze pierwszej nie wysypalem. na saletre bylo za wczesnie sie wydawało bo mam saletre teraz miala byc pogoda ale nadają dwa tygodnie przymrozków i pytanie co robić? czekac dwa tygodnie na temperature? jak mocnika dokupie i sypne to tez wczesniej jak za dwa trzy tygodnie nie zadziala do tego deszczu nie nadają to by lezał na mrozie na wierzchu

doradźcie:)

no dobra tydzien cieplo ma byc. a od przyszlego przymrozki. pytanie sypać saletre która pobudzi rosline za kilka dni a potem dostanie po tylku mrozem czy czekac? lubelskie LCH

Edytowano przez kamil2509
poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153
Mich9 napisał:

krychu napisał: Odpuść sobie chwasty w takiej sytuacji. Lancet jest wrażliwy na niską temperaturę 5 dni po 15 stopni nie załatwi sprawy? 2 dni z przymrozkami tylko będą

Trzy lata wstecz miałem porównanie w podobnej sytuacji lancet plus oraz huzar. Po lancecie musiałem poprawić dwuliścienne natomiast huzar poradził sobie z wszystkim. U wuja rok później było podobnie z tym że musiał poprawiać drugi raz jednoliścienne po lancecie. Nie lubi niskich temperatur ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Mich9 napisał:

krychu napisał:

Odpuść sobie chwasty w takiej sytuacji. Lancet jest wrażliwy na niską temperaturę

5 dni po 15 stopni nie załatwi sprawy? 2 dni z przymrozkami tylko będą


Ja w tym roku jadę plochrolaz + corbel

jaka dawke prochlorazu i corbela bedzie dawal? bo ja planuje 0.5l Corbel i 0.8l Prochloraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
50 minut temu, kamil2509 napisał:

przeciez tiltu nie ma w sprzedazy juz dawno chyba ze masz jak ja w zapasie

wy juz drugie dawki sypiecie a ja jeszcze pierwszej nie wysypalem. na saletre bylo za wczesnie sie wydawało bo mam saletre teraz miala byc pogoda ale nadają dwa tygodnie przymrozków i pytanie co robić? czekac dwa tygodnie na temperature? jak mocnika dokupie i sypne to tez wczesniej jak za dwa trzy tygodnie nie zadziala do tego deszczu nie nadają to by lezał na mrozie na wierzchu

doradźcie:)

no dobra tydzien cieplo ma byc. a od przyszlego przymrozki. pytanie sypać saletre która pobudzi rosline za kilka dni a potem dostanie po tylku mrozem czy czekac? lubelskie LCH

Na co czekasz kolego?wegetacja trwa od dawna, to ze dasz saletre niczego nie pobudzi bo pobudzone już jest dawno. Jedz jak najszybciej z pierwsza dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, kubamako66 napisał:

Co myślicie na t1 turbo Pack z syngenty warte to czy dać sobie spokój i kupić coś innego bo jutro będę zamawiał opryski telefonicznie bo o okolicy wszytko pozamykanie tylko telefoniczne można kupować  ?

https://dlaroslin.pl/fungicydygrzybobojcze/52467-Turbo_PAK_1L_Tern_750EC__2x_1L_Plexeo_60EC_-pakiet_na_2_5HA.html

Agroters też? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejs67    0

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie nawożenia i ochrony pszenicy ozimej. głownie o terminy i mieszanie substancji.

Niestety pogoda nie pozwalała na zabiegi,jak nie deszcz to silny wiatr, także dopiero jutro N1 200kg saletry.

Jeśli pogoda pozwoli T1 pod koniec marca. Duet Star i tu pytanie czy mogę dodać do tego Tebu powiedzmy 100/200ml/ha tak żeby się pozbyć resztek,zmniejszając wtedy ilość Duetu czy poprostu do 1l Duetu dodać Tebu.

Kolejny zabieg jaki planuje wykonać to: mocznik+chelat miedzi+magnez pytanie po jakim czasie można go wykonać bezpiecznie i optymalnie?W ubiegłym roku dodawałem jeszcze stabilan 0,4l na krzewienie. Moje kolejne pytanie czy teraz można zastapić krzewienie regulacją wzrostu tzw krzewieniem. Stabilan +100ml Moxy równiez zeby pozbyc się resztek tego środka? Czy jednak regulacja wzrostu to osobny przejazd? 

Jeżeli bedzie konieczność poprawki na 2liścienne mam w domu fundament i asystent czy to bedzie ok? ewentualnie jakie odstepy czasowe przed i po zabiegu żeby wykonywać kolejne.

Czyli N2 saletra 150/200kg

T2 Topsin + Amistar czy moge dodać po 50ml gwarantu zeby sie pozbyć resztek?

do T1 i T2 mozna dorzucic jakieś tam odzywki typu plonvit?

mam do wykorzystania również 200/300ml optysilu, gdzie mozna go dorzucić?

I to bedzie chyba wszystko w tym roku w pszenicy.

Nie krytykujcie,po to napisałem zeby nie zrobić głupot :)

 

Edytowano przez maciejs67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj