yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Uziu92    7975

capalo chyba podrożało sporo względem tamtego roku. Duet star w podobnej cenie, prochloraz nadal drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Mi zostało z zeszłego roku 0.5l mirage, coś ponad 0,5-0.7l tilt turbo i 0.2 falconu. Myślę co dokupić do tego na T1. Pszenicy mam tylko 1.5 ha w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Na kiedy planujecie wjazd z T1? Za tydzień ma się zacząć regularna wiosna z tego co widzę. Pszenice i rzepaki ruszą jak szalone. Rzepak to u mnie już jest bliski skracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
35 minut temu, msjaro napisał:

Na kiedy planujecie wjazd z T1? Za tydzień ma się zacząć regularna wiosna z tego co widzę. Pszenice i rzepaki ruszą jak szalone. Rzepak to u mnie już jest bliski skracania

ja chciałem wczoraj, ale za późno mi dojechały srodki i zaczęło wiac. teraz wg aktualnej prognozy to się da wjechać po niedzieli - u nas na zmianę bardzo silny wiatr - ponad 10m/s i deszcz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
39 minut temu, msjaro napisał:

Na kiedy planujecie wjazd z T1? Za tydzień ma się zacząć regularna wiosna z tego co widzę. Pszenice i rzepaki ruszą jak szalone. Rzepak to u mnie już jest bliski skracania

Wiosna? Wasilewski prognozuje z soboty na niedzielę przymrozek do-9*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś przyjechały środki na T1. Duett Star 5l 461,16zł netto i mondatak 5l 336,73zł netto. Kilka kartonów. W popularnej tu wersji 1+0,8l wychodzi 145zł netto (157złbrutto) ha oprysku


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Agrolok, jak by ktoś był jeszcze ciekaw to Toprex 1l 248,57netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

a jakie kolejne zabiegi Bartosz planujesz po t1 tak z ciekawości jakiś plan już masz odnośnie środków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Gdzie Ty widzisz ten przymrozek aż taki? Mi pokazuje 0 do -2. A później to już ciepło . U nas też wieje, ja myślę, że w przyszłym tyg rusza opryskiwacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
1 godzinę temu, lukasz493 napisał:

a jakie kolejne zabiegi Bartosz planujesz po t1 tak z ciekawości jakiś plan już masz odnośnie środków ?

Jeżeli mnie pytasz, bo mam nieco inaczej na imię to myślę nad kierem z invigo. Wychodzi ok 144zł na ha i to już chyba brutto przy dawce 0,9l na ha  o ile nic nie podkręciłem teraz.w rzepaku na opadanie go stosowałem i byłem zadowolony


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
14 godzin temu, MeRcEdReS napisał:

Palazzo, ten sam skład co Capalo 100zł netto litr.

Kto to produkuje?

100 zł netto? 

Mi wychodzi 111 zł Capalo


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tom54321 napisał:

A co sądzicie o Zamir + Talius na t1 w pszenicy?

Wirtuoz, chyba nawet cenowo wyjdzie podobnie jak za gotowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Andpol napisał:

39 minut temu, msjaro napisał: Wiosna? Wasilewski prognozuje z soboty na niedzielę przymrozek do-9*

na mojej prognozie pokazuje z soboty na niedzielę- 6 a przy gruncie -9 ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
2 godziny temu, kamil2963 napisał:

Wie ktoś ile kosztuje RevyFlex  ?

Revycare i Flexity

 

2 tyś . za pak 2x5 + 1x5 l, Agrolok , (nie pamiętam , chyba netto )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
52 minuty temu, konio1011 napisał:

Dokladnie ok 200zl netto na hektar. Co lepiej wybrac Revyflex czy 1,8l Capalo??

Przy 0,8 Revyflexa wychodzi 160 netto więc Capalo się chowa. Sam dziś zamówiłem parę pakietów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Adam86 napisał:

52 minuty temu, konio1011 napisał:

Dokladnie ok 200zl netto na hektar. Co lepiej wybrac Revyflex czy 1,8l Capalo??

Przy 0,8 Revyflexa wychodzi 160 netto więc Capalo się chowa. Sam dziś zamówiłem parę pakietów.

No nie wiem czy 80g triazolu, 80g strobiluryny i 120g metrafenonu zrobi furorę. Nie zchodzilbym z dawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
Przed chwilą, konio1011 napisał:

No nie wiem czy 80g triazolu, 80g strobiluryny i 120g metrafenonu zrobi furorę. Nie zchodzilbym z dawek

To ile trzeba tego dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj