yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

mysza103    2462
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Jak już tyle dałeś to daj mocznik na 2 kolanko 

Nie wiem czy to dobry pomysł żeby mocznik dawać dopiero na 2 kolanko, U mnie zazwyczaj 2 kolanko jest w kwietniu ok 5-10 i w tedy dając mocznik to działanie moczniku dopiero będzie na liść flagowy i robi się dziura w tedy kiedy azotu roślina potrzebuje najwięcej ( koniec strzelania w żdżbło do liścia flagowego ) póżniej to raczej na parametry niż na plon

 

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Ktoś na wcześniejszej stronie pytał o Delaro, co sądzicie o tym środku? Dałby radę solo na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy silnej presji i podatnej odmianie na mączniaka, nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Mam zakupiony na rzepak DOMNIK (tebukonazol) i na etykieci pisze ze tez na pszeniczke sie naje i teraz moje pytanie czy na t1czy t2 mozna go zastosowac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
9 godzin temu, derek2223 napisał:

Ktoś na wcześniejszej stronie pytał o Delaro, co sądzicie o tym środku? Dałby radę solo na T1?

W tym roku trzeba dać 0,8 delaro +0,3 morfoliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, piozz napisał:

Mam zakupiony na rzepak DOMNIK (tebukonazol) i na etykieci pisze ze tez na pszeniczke sie naje i teraz moje pytanie czy na t1czy t2 mozna go zastosowac?!

Może być na T1  I T2 .

Substancje na poduszkowe w pszenicy . Boskalid , Protiokonazol , Biksafen , Fluoksastrobina , Protiokonazol , Cyprodini , Epoksykonazol , Tebukonazol .

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Witam, miał ktoś do czynienia z  plantacjami pszenicy mocno uszkodzonymi przez ploniarkę? W necie jest napisane że uszkodzone rośliny jeśli nie zamrą to wydadzą słabe  kłosy lub wgl ich nie wyprodukują, co brzmi nie ciekawie bo miejscami wyleciało by mi ponad pół obsady a siałem i tak rzadko. Wydaje mi się że dobrze rozpoznałem szkodnika, rośliny mają uszkodzony główny pęd, pożółkły i są bardzo mocno rozkrzewione (13-15 rozkrzewień tylko że cienkich młodych), wczoraj obciąłem pare roślin i zostawiłem na wilgotym spodku, prawie wszyzstkie rozkrzewienia ładnie nadrosły przez noc. Niepokoi mnie tylko to czy faktycznie te pędy dadzą słabe kłosy lub ich brak, boczne pędy nie są uszkodzone więc powinny w miare normalnie rosnąć jednak internet mówi inaczej? Obserwował ktoś w poprzednich sezonach rozwój takich uszkodzonych roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Jak będzie ciepło, u nas na wschodzie w zeszłym tygodniu 2 razy były przymrozki po -2 więc chwasty mnie wcześniej jak w początek kwietnia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
1 godzinę temu, msjaro napisał:

Kiedy planujecie robić poprawkę na miotłę?

Ja już robiłem 5 marca. Puma 1 litr/ha

 

Co sądzicie o chlorku mepikwatu do skracania pszenicy? Dzisiaj sprawdzałem, ponad połowa roślin jest prawie w fazie 1 kolanka (1 kolanko 8-9mm od węzła krzewienia).

Środek Mepik 300 SL ma rejestrację w zbożach, używał ktoś kiedyś w pszenicy?

Edytowano przez Romanzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Stosowałem w zeszłym roku, raczej bym odpuścił. Kiepsko działa w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Kilimandżaro słabo radzi sobie z septoriozą, muszę szybko reagować ale temperatury w nocy są niepokojące, jutro 0 pojutrze 7 dalej 2 i znowu 1-0. Czy morfolina z chlorotonilem i triazolem sobie poradzi? Jest ogromne porażenie mimo fungicydu na jesień, słabo to wygląda i przyznam, że widzę coś takiego pierwszy raz. 

Nie dostanę Boogie Xpro, w tym smutnym jak barszcz mieście.  

Faza - krzewienie, do strzelania w źdźbło jeszcze kilka tygodni, opóźnienie zabiegu może okazać się tragiczne w skutkach. 

IMG_20200308_135256_copy_2080x1560.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Mam to samo tylko gorzej w pszenżycie. Myślałem przyspieszyć Duett Star 1l i prochloraz 0,8-1l, tylko tam kiepsko z septoriozą. 

Wtorek środa czwartek ma być ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja tez w tym tygodniu bede pryskał 🙂 T1 i regulacja

bo mam tak

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 minuty temu, bizon1994 napisał:

Jakim środkiem zniszczyc bylice pospolita na wiosne w pszenicy ozimej? Podpowie ktos?

Bylicy nie zniszczysz niczym w pszenicy .

@yacenty jak odmiana pszenicy i termin siewu ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
5 minut temu, galan99 napisał:

Bylicy nie zniszczysz niczym w pszenicy .

@yacenty jak odmiana pszenicy i termin siewu ? .

nie wiem,

bo wyrwałem 3, ale były bardzo podobne do siebie i tylko robiłem zdjęcia przy cięciu. dzis obrabiam na kompie - patrze i wow.
Siana generalnie koło 30.09, wydaje mi się ze może to być kilimandzaro, albo julius.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

spoko, tylko dalej nie wiem czy morfolina z propikonazolem + chlorotalonil  poradzą z septoriozą, gdzieś tu był chemik na forum, tylko znikł ostatnio 

Faktycznie Agrest -  Duett Star wydaje się lepszy z uwagi na epoksy, dorzucę Gwarant i powinno być dobrze. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Przed chwilą, ravoj napisał:

spoko, tylko dalej nie wiem czy morfolina z propikonazolem + chlorotalonil  poradzą z septoriozą, gdzieś tu był chemik na forum, tylko znikł ostatnio 

Faktycznie Agrest -  Duett Star wydaje się lepszy z uwagi na epoksy, dorzucę Gwarant i powinno być dobrze. 

ja na kawałku próbuje fenpropidynę, protiokonazol i prochloraz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj