yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mario5    49

@losktos

Ogólnie szacunek za blog z propozycjami na ochronę grzybową naprawdę pomaga. Mam jeszcze prośbę/propozycję żebyś opisał każdą substancję czy działa wyniszczająco, zapobiegawczo czy tak i tak.  Może jest jakaś strona z tym, jeśli tak to poproszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
2 godziny temu, yacenty napisał:

w którym momencie najlepiej?

zależy ile jest tego ostrożnia , ale oba środki wypraktykowane stosowanie do liścia flagowego bez najmniejszych obaw najlepiej jak jest już ustabilizowana temperatura . Kiedyś granstarem kropiłem już wykłoszoną pszenicę  tylko że on hamuje wzrost ewentualnie delikatnie pochyli . Lontrel to prawdziwa siekiera na ostrożeń nawet ten duży . Termin zależy od temperatury dla lontrelu starczy kilka dni w miarę ciepłej pogody a efekt widoczny po kilku godzinach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Duett Star 518zł 5l, Mondatak 320zł Agrolok. Cena Duettu wszędzie taka sama, o prochloraz będę jeszcze dzwonił bo wyraźnie podrożał


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
5 godzin temu, yacenty napisał:

ale tribenuron już byl jesienią - nie bardzo mi go stosować drugi raz.

może spróbuj Haksar Complex. W składzie ma MCPA, chlopyralid i fluroksypyr. Przy górnej dawce 3 l powinien załatwić sprawę. Rejestracje ma do BBCH 32

@Mario5 informacje o działaniu zbierałem z różnych testów i literatury. Jednoznacznego źródła chyba nie ma. Topagrar kiedyś miał w artykułach rozpisane działanie kilku substancji. Może zrobię blog z tego co mam o poszczególnych substancjach

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie a jak tylko saletra bedzie szla 2 dawki na zboze , a zboza mocno rozkrzewione pszenice i mocno tęgie to sypac juz saletre czy jeszcze poczekac ?, mazowieckie , bedzie szlo ok 220 - 230 kg ha 1 dawka i pozniej 2 dawka to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

lepiej byłoby w pierwszej podać 150 kg a pozostałą część rozsypać jako trzecią dawke w BBCH 37


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką ochronę stosujecie w pszenicy po kukurydzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie gdzie jest ten blog jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
Dnia 2.03.2020 o 17:29, masa24 napisał:

I jakie plony pszenicy jarej osiągasz? 
inaczej gospodaruje się na 2 a inaczej na 4

ja mam 4 klasy i zauważyłem ze rzadki siew pszenicy jarej nie sprawdza. Jara ogolnie praktycznie się nie krzewi a na moich klasach i słabym pH praktycznie mam tyle kłosów ile wyśieje. Jak unormuje pH to może wtedy inna agrotechnika się sprawdzi

Klasy na których uprawiam pszenice to od 2 do 4. Najgorsze jest to, że występuje u nas bardzo duża mozajkowatosc, jednak 7t / ha spokojnie do wyciagniecia. Jednak tym bardziej na słabszych glebach nie przesadzalbym z obsada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

losktos napisał:

lepiej byłoby w pierwszej podać 150 kg a pozostałą część rozsypać jako trzecią dawke w BBCH 37

dobrze gadasz, dziś poszło właśnie 150kg saletry na pszenicę siana 20.09 ok 4-6 silnych rozkrzewien, kolejna dawka też Saletra w ilości 200kg za ok 3-4 tygodnie chyba że będzie problem z wilgocią to przyspiesze ale na ta chwilę liczę że w ciągu miesiąca glebą nie powinna wyschnac na wior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a co podpowiecie na pszenicę od chwastów jedno i dwuliściennych kompleksowo? został mi kawałek 2ha po pszenicy,w jesieni nie miałem już kiedy opryskać. lancet odpada bo pszenica w tamtym roku nim robiona była, huzar raczej mnie nie przekonuje. axial pak? czy macie jakieś inne sprawdzone środki/mixy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ja lece axial komplet pak, przekonalem się do niego w zeszłym roku jak sąsiad pryskal kiedy chwasty były wielkości pszenicy a mimo to pola było czyste w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Stosuje ktoś z was RSM do dokarmiania dolistnego? W rzepaku wiem że dodają niektórzy około 50l/ha. Jak się to ma w pszenicy? Trzeba dodawać siarczan magnezu żeby nie było przypaleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie własne autorskie miksy na wspomagacze typu podwyższenie lub obniżenie Ph albo dodatki typu środki zwilżające i dyspergujące?

Np

Zastosowanie Alkilobenzenosulfuronianu sodu (detergent) który jest ogólnie dostępnym środkiem czyszczącym i składnikiem mocnej chemii czyszczącej. Wychodzi o wiele taniej niż w zakup tego samego w sklepie z chemią rolniczą. Tyczy to się też estrów metylowych kwasów tłuszczowych.

 

Proszę tych co zaraz napiszą, że jest to nielegalne i zabronione o niewypowiadanie się w tym temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Pszenica 4 6 rozkrzewien ale szczotki nie ma jest akurat. N1 miała iść saletra 200 kg i N2 rsm 32 250l. Z racji tego że dużo osób mi mówi żeby najpierw dać rsm a później Saletrę bo rsm na N2 przypala itd teraz się sam zastanawiam który wariant wybrać, może Wy doradzcie, w rsm siedzę dopiero drugi rok więc jeszcze się go uczę 😅

Na T1 planuje 0.5 prochloraz 0.5 propikonazol, 0.5l fenopropidyna i ewentualnie do tego 0.5 tebu.

T2 adexar plus 1.3 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Jak zamierzacie w tym roku regolowac wzrost ? Patrząc na moje pszenicę to trochę mam obawy z pierwszą dawką N bo są dość rozkrzewione i duże. A pogoda długoterminowa nie napawa jakoś optymistycznie. Teraz pada jak dostanie jeść to w oczach będzie rosła. Kupiłem stabilną ale chyba będzie problem z jego stosowaniem o modusie nie wspomnę. Coś ktos podpowie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

modus, medax max  masz w nich duże okno bo od pierwszego kolanka do flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Mario5 w marcowym top agrar jest fajna tabelka z opisem czy substancja, bądź mieszanina substancji działa interwencyjnie lub zapobiegawczo i w jakim stopniu, oraz jakie choroby zwalcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Co myślicie o opcji turbo pak syngenty na T1? Wychodzi całkiem budżetowo bo jakieś 130 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
8 godzin temu, masa24 napisał:

Ja rezygnuje z ccc. Modus 0.3 potem 0.2 na flage

W moim przypadku 0.5 l nie pomoże. W tamtym roku poszło 1 l CCC plus ok 0.4 modusa i później jeszcze cerone 0.5 bamberka po kukurydzy poległa mostem 😭. Pozostałe dostały więcej CCC bo były ciut niższe podczas zabiegu i się udało ustały i nie poprawiałem cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj