yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Frontier    55
20 minut temu, Gamzi napisał:

To może ja odpowiem. Stosuje takie rozwiązanie od trzech lat (na różnych polach). Adiuwant nie koniecznie atpolan. Daje co akurat jest dostępne. Co do skuteczności jestem zadowolony. Cenowo wychodzi na tyle ok, że jęczmień jary (choć kwalifikat) co rok pryskam tym jakby z automatu. Wcześniej owsa głuchego miałem dużo i może na wyrost zakładam że i tak będzie więc wolę od razu zrobić całość i mieć pewność że jest czysto.

I właśnie o taką odpowiedź praktyka mi chodziło. Dzięki Gamzi!

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masa24 napisał:

A na fazy rozwojowe patrzycie czy poprostu dajecie bo sraczke macie?

oczywiście że patrzę na fazy rozwojowe. Tak z innej beczki, byłem dziś na polu pszenicy i jestem mega zadowolony bo rośliny intensywnie zielone, po 4-5 rozkrzewien nie widać grzyba, aż się zdziwiłem bo na innych polach jest na odwrót a ta sama odmiana siana i ten sam termin. Acha na 5 wyrwanych roślin tylko jedna roślina miała 1cm białego korzonka więc u mnie centralno wschodnia Polska rośliny śpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Uzupelniajac swoja odpowiedz dodam, że foxtrot daje na owies gluchy i podobne. Na dwuliścienne daje osobno. Najczęściej mustang. Mogę sobie pozwolić więc oba zabiegi są osobno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Gamzi oto mi chodziło bo resztę chwastów mam zwalczoną a głuchy owies przetrwał myślę, że właśnie przez tą łagodną zimę. Pszenice mam posiane kwalifikatem i szkoda było by ją zanieczyścić tym owsem, może się uda wyhodować przyzwoite nasienie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

W tym roku to widzę że większość ma problem z głuchym owsem. U mnie nawet w rzepaczyskach jest nie wiem skąd, skoro pszenicę z centrali a wcześniej go nie było. Odchwaszczalem na jesieni ale ani to ani mrozy go nie położyly i też będę musiał szukać czegoś taniego i skutecznego 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jak znajdziesz tanio i skutecznie to zdradz ten wyczyn , wielu pójdzie w twoje ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

nie mam pojęcia skąd ten owies w pszenicy, 3 rok z rzędu sieje pszenicę, sąsiad z jednej strony w zeszłym roku pszenica a rok wcześniej groch a z drugiej strony rok temu pszenżyto a wcześniej były tam truskawki. Teraz na wszystkich polach pszenica i u każdego owies i to w dużych ilościach, nie mam pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Dużo jest w pszenicach ozimych wyrośniętego dziadostwa. Właśnie nie wien czy to owies czy samosiew zboża. Dawno nie bykem na polu ale już jesienią to było i tak się zastanawiałem czy to nie owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Pszenica prosi się o wodę :( azot już dostała ale w czwartek wieczorem więc on jeszcze nie ma prawa działać

IMG_1420.jpg

IMG_1421.jpg

IMG_1422.jpg

IMG_1418.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady... W tym stadium rozwojowym zapotrzebowanie na wodę nie jest jakieś "mega" wielkie ! W fazie nalewania ziarna brakuje wody, do tego dochodzą wys. temperatury potęgujące to zjawisko, a roślina mimo wszystko walczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja u siebie jadę z fungicydem nawet po 3 dniach od odchwaszczania jeśli duża presja chorób i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
12 godzin temu, dzikiWschód napisał:

nie mam pojęcia skąd ten owies w pszenicy, 3 rok z rzędu sieje pszenicę, sąsiad z jednej strony w zeszłym roku pszenica a rok wcześniej groch a z drugiej strony rok temu pszenżyto a wcześniej były tam truskawki. Teraz na wszystkich polach pszenica i u każdego owies i to w dużych ilościach, nie mam pomysłu...

Ziarno owsa głuchego wystrzeliwuje nawet na kilkadziesiąt metrów od rośliny, potrafi przyczepić się do szczeciny zwierząt i wędrować. Poza tym potrafi leżeć w ziemi nawet sześć siedem lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

A mi sie wydaje że to ziarno z kwalifikatu było zanieczyszczone głuchym owsem i dla tego u dużo ludzi występuje ten problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514
1 godzinę temu, Rublow napisał:

A napiszę mi ktoś, co to za chwast?

Bez zdjęcia to strzelam - viola arvensis  😀😉

Trafiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Mało prawdopodobne, ponieważ owies głuchy rozsiewa się wcześniej, nim następuje zbiór pszenicy. Poza tym bardzo łatwo go odwiać, gdyż jest lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Nie odwiejesz owsa głuchego w 100% bo ma szorstkie wypustki i "przykleja " się do zboża właściwego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

A napiszę mi ktoś, co to za chwast? O to mi chodziło

51 minut temu, Agrest napisał:

Bez zdjęcia to strzelam - viola arvensis  😀😉

Trafiłem?

 

IMG_20200222_144047_1.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

NApisalem raz ale widocznie nie dociera do ciebie

to rzepakochwast

file:///C:/Users/Danuta/Downloads/Aleksandrzak_%20.,_Broda_Z..pdf

 

nie zadna rzodkiej,  gorczyca ani nic to znajdziesz w atlasie albo ktos ci powie na forum. W tamtym sezonie przez to zebralem 1 tone rzepaku z hektara. 

W pszenicy zwalczy to kazdy srodek ktory bierze samosiewy w rzepaku.  W rzepaku natomiast nie zwalczy tego nic. Rosnie rowno z rzepakiem, szybciej kwitnie i dojrzewa niz rzepak. Jak rzepak jeszcze dojrzewa to to dziadostwo jest juz zaschniete i osypuje sie.   Ja mialem tego wiecej na polu niz rzepaku, skosilem , sprzedalem. Poszlo na olejarnie. Jest to jakis zmutowany rzepak lub krzyzowka z rzepikiem

Mam tym opanowane jedno pole i rzepaku tam szybko nie posieje. Znajomy w tym roku tez to ma, na innym polu z rzepakiem u mnie tez pojawiaja sie pojedyncze rosliny tego. Nie wiem skad to sie dzieje. Podejrzewam ze w nasionach to dodaja zeby zaraz zaczac kupowac odmiany clearfield

I nie pytaj wkolo co to jest bo nikt ci nie powie, W tamtym roku to przerabialem. Wstawialem zdjecia tu i na innym forum i tylko jedna osoba z innego forum byla najblizej prawdy co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7

boogie  ,capalo ,wirtuoz  ,który z tych preparatów będzie najlepszy do pierwszego zabiegu w pszenicy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870
każdy cała trójka to bardzo dobre środki na t1. pytanie co sie dzieje w polu wtedy jeden może się okazać kapkę lepszy od drugiego. ogólnie na t1 to czołówka środków
  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
4 minuty temu, masa24 napisał:

NApisalem raz ale widocznie nie dociera do ciebie

to rzepakochwast

file:///C:/Users/Danuta/Downloads/Aleksandrzak_%20.,_Broda_Z..pdf

 

nie zadna rzodkiej,  gorczyca ani nic to znajdziesz w atlasie albo ktos ci powie na forum. W tamtym sezonie przez to zebralem 1 tone rzepaku z hektara. 

W pszenicy zwalczy to kazdy srodek ktory bierze samosiewy w rzepaku.  W rzepaku natomiast nie zwalczy tego nic. Rosnie rowno z rzepakiem, szybciej kwitnie i dojrzewa niz rzepak. Jak rzepak jeszcze dojrzewa to to dziadostwo jest juz zaschniete i osypuje sie.   Ja mialem tego wiecej na polu niz rzepaku, skosilem , sprzedalem. Poszlo na olejarnie. Jest to jakis zmutowany rzepak lub krzyzowka z rzepikiem

Mam tym opanowane jedno pole i rzepaku tam szybko nie posieje. Znajomy w tym roku tez to ma, na innym polu z rzepakiem u mnie tez pojawiaja sie pojedyncze rosliny tego. Nie wiem skad to sie dzieje. Podejrzewam ze w nasionach to dodaja zeby zaraz zaczac kupowac odmiany clearfield

I nie pytaj wkolo co to jest bo nikt ci nie powie, W tamtym roku to przerabialem. Wstawialem zdjecia tu i na innym forum i tylko jedna osoba z innego forum byla najblizej prawdy co to jest

Ja bym raczej stawiał na niewłaściwa agrotechnike związana z niszczeniem samosiewów rzepaku plus do tego wysiewanie własnych nasion.

  • Like 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Przez ostatnie dwa lata stosowałem na t1 w pszenicy Wirtuoz w dawce 1L/ha i było ok. W tym roku na pszenżyto pójdzie Wirtuoz a na pszenicę planuję Capalo lub nowy mix RevyFlex od BASF jeśli będzie dostępny w dobrej cenie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj