yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

koniu    841

jak będzie pogoda to jutro będziemy jechać z saletrosanem w pszenice. Rzepak wczoraj nakarmiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślałem, żeby posiać saletrę jutro bo sucho jest, nawet butów nie pobrudzi, ziemia sucha, ale nie ma co się napalać. Jakby pszenica była lichota siana w listopadzie to tak, ale jest tak rozrośnięta i rozkrzewiona, że z 2 tygodnie najmniej poczekam jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Ja jutro zaczynam rozlewać RSM , najpierw na rzepak , a pózniej  jak się zdąży to na pszenice te słabsze . Na lepszych działkach gdzie jest rozkrzewiona dobrze , a nawet za dobrze , będe lał za 2 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrov00    4

Wczoraj na rzepak 250 kg saletry i po 200 kg saletry na pszenżyto i pszenicę. Centralna Polska okolice Piotrków Tryb. 

PS. Do dzikiWschod. Nie mam bólu d*py, ale co się może stać z zbożem jeśli nie będzie zaprawione zaprawą od chorób grzybowych.? Udzielam odpowiedzi jest większe prawdopodobieństwo zaatakowania przez choroby grzybowe, czyli docelowo niższy plon. Póki co to na razie mam ledwo 30 lat życia a nie doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 15.02.2020 o 09:47, Kędzior89 napisał:

dwdx1906 To co polecasz?
dwdx1906 To co polecasz?

Yamato zdaje się praktycznie nie działa na podstawę źdźbła, a reszta chorób też tak sobie. Z tańszych rzeczy to jakiś prochloraz z czymś extra na mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

 Kto wcześnie siał pszenice są problemy .

Rzepaki to głodują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dobra dobra. W filmie dobrze się gada i przede wszystkim dobrze się doradza tylko żaden z tych doradców/doktorów nie bierze żadnej odpowiedzialność. Co jak by opuźnić siew rzepaku, opóźnić siew pszenicy? Wtedy inaczej by gadali. Także dobrze się gada jak się z tego nie żyje.

Poza tym wszystkim dzisiaj rozsiany saletrosan na pszenicę w ilości 180kg/ha.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie yamato 303 lub Tiofanat metylowy 500sc na podstawę źdźbła może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Panowie mam dylemat czy siać pszenice jara. Dolnośląskie, powiat Oławski. Przez cała zimę było mało opadów. Pole na 4 klasie i na 2. Przedplonem była kukurydza. Myślę czy w razie kolejnego suchego roku lepiej poradzi sobie kukurydza niż pszenica. Do siewu mam pszenice przewódkę Tybalt. Wysiane już 250kg soli potasowej. Jak myślicie? Pytam bo nigdy nie siałem pszenicy jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
3 godziny temu, mysza103 napisał:

dzisiaj pszenica poszło 200 litrów rsm rzepak 400 litrów

W jakiej kondycji rozkrzewien masz przebicie że tyle dajesz? Ja mam do 5 rozkrzewien i zastanawiam się czy 32 200litrow nie malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
6 godzin temu, koniu napisał:

dobra dobra. W filmie dobrze się gada i przede wszystkim dobrze się doradza tylko żaden z tych doradców/doktorów nie bierze żadnej odpowiedzialność. Co jak by opuźnić siew rzepaku, opóźnić siew pszenicy? Wtedy inaczej by gadali. Także dobrze się gada jak się z tego nie żyje.

Poza tym wszystkim dzisiaj rozsiany saletrosan na pszenicę w ilości 180kg/ha.

Święte słowa. Ja już wszystkie filmy z takimi poradami czy też artykuły o tym jak uprawiać traktuje z przymrużeniem oka bo porady to jedno a życie to drugie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Lesku, za dużo Ci nie doradcze, jedynie co powiem - Tybalt to sprawdzona odmiana, siej ja wcześnie, miałem ja tylko raz, ale sypała świetnie, parametry super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Miałem kiedyś Tybalta i też bardzo zadowolony, plonem nie odbiega za bardzo od zimowej. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, akurat odebrałem wyniki wczorajszej analizy pszenicy i liczba opadania wynosi 670 ! Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.. Jest to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ja mam ponad 400 ale o takiej jak piszesz to nie słyszałem Może tłoczek zardzewiał i się zawiesza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
18 godzin temu, darekspire90 napisał:

W jakiej kondycji rozkrzewien masz przebicie że tyle dajesz? Ja mam do 5 rozkrzewien i zastanawiam się czy 32 200litrow nie malo

Rozkrzewiona 3 do 5 ,więc optymalnie . 6 hektarów jeszcze nie lałem , ale tam jest od 5 do nawet 9 rozkrzewień ,dopiero za 2-3 tygodnie dostanie azot i to symboliczny . Jeszcze jedno ja stosuje RSM +S  , więc się za bardzo nie pobudzi bo w 200 litrach jest 10 kg-azotu saletrzanego , 16 -amonowego i 39 - amidowego .Na rzepak 20-saletrzany ,32 - amonowy i 78 - amidowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Co polecacie na T0 w pszenicy ? Glownie widac maczniaka. 250g fenpropidyny wystarczy?? Czy cos dodac? Na T1 planowane Capalo lub Boogi. Pszenica mocno pokrzewiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie w pszenicy pomiedzy agrotechniką A1 i A2 jakie mniej wiecej mogą być różnice? Zakładając to samo nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wiesiek63zmc napisał:

Ja mam ponad 400 ale o takiej jak piszesz to nie słyszałem Może tłoczek zardzewiał i się zawiesza:D

W zeszłym roku miałem 410, co wydawało mi się i tak b. dużo. Laborantka w młynie twierdzi, że w tym sezonie większość pszenic ma l.o. powyżej 500 😮 Zresztą, byle by było pow. 230 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Pszenica jara Arabella czy Harenda-wypowiecie sie?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
9 godzin temu, eddi87 napisał:

Panowie w pszenicy pomiedzy agrotechniką A1 i A2 jakie mniej wiecej mogą być różnice? Zakładając to samo nawożenie.

"a1 – przeciętny poziom agrotechniki; a2 – wysoki poziom agrotechniki (zwiększone nawożenie azotowe, dolistne preparaty wieloskładnikowe, ochrona przed wyleganiem i chorobam"

 W a2 dodatkowa dawka 40 kg N , dwa zabiegi grzybobójcze . Przy jakimś opracowaniu  kiedyś to wyczytałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Panowie jak to u was jest kupujecie sor po terminie ich ważności czy raczej się tego wystrzegacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj