yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

msjaro    95

Jak kupilem ostatnio przez internet w AGROTEX i to nawet w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Duett Star przecież nie jest wycofany.Dostępnośc powinna byc w każdej hurtowni jeśli rozpocznie się sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
Przed chwilą, eddi87 napisał:

Panowie od kiedy w tym roku nawozy azotowe można stosować?

Już można stosować od 15 lutego 2020 r .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Dzięki za odpowiedź, a ruszacie już w pszenicę? Bo pogoda ma być sprzyjająca. I czy np saltrosan stosuje się wcześniej niż np. saletre amonową? Pytam gdyż saletrosanu na N1 nigdy nie stosowałem a ze względu na długą jesień i łagodną zimę pszenica gęsta i dobrze rozkrzewiona wic pomyślałem o tym nawozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Bumper nie jest wycofany ? 

Jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Co się stanie jak nie zaprawię pszenicy jarej na siew?

Dnia 13.02.2020 o 13:01, Pawelek998 napisał:

Panowie stosował ktoś Fundamentum 700WG ? Jakie efekty ?

Stosowałem i dobre efekty były.

 

 

 

 

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Pszenica będzie nie zaprawiona i nie będzie czerwona.

To forum schodzi na psy, coraz bardziej durne pytania i brak osób dysktujacych na temat i z wiedzą. Te podziały tematów w większości się do tego przyczyniły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrov00    4

Niedługo będą pytania: czy jak nie zatankuje ciągnika a nie ma w nim paliwa to czy mogę jechać orac, talerzowac etc.? 

Edytowano przez Pietrov00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Muszę dosiać tak z 9 arów bo to dzierżawa i nie chcę na to ani siewnika wyciągać ani betoniarki a chodzi mi dokładnie o choroby? Ozima pszenicę zawsze sieję.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Kup Systive, inaczej to nie ma sensu no i zapraw w zaprawiarce a nie w betoniarce. Betoniarki są do betonu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Pietrov00 napisał:

Niedługo będą pytania: czy jak nie zatankuje ciągnika a nie ma w nim paliwa to czy mogę jechać orac, talerzowac etc.? 

Co macie taki ból dupy z tymi pytaniami, każdy kiedyś zaczynał od głupich pytań i nie każdy jak wy urodzili się z doświadczeniem 30letnim w rolnictwie. po prostu omijajcie takie komentarze i nie znizajcie się do poziomu w jakim nigdy nie byliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Zaprawę mam Gizmo a zaprawiarki nie mam i chyba jednak zaprawię w betoniarce chyba że uda mi się kupić jarkę już zaprawioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
23 minuty temu, Andpol napisał:

Muszę dosiać tak z 9 arów bo to dzierżawa i nie chcę na to ani siewnika wyciągać ani betoniarki a chodzi mi dokładnie o choroby? Ozima pszenicę zawsze sieję.

Takie pierdołki zaprawiam na sucho w siewniku, bo nie ma nawet sensu wyciągać całego koromysła do zaprawiania. A jak posiejesz dawkę większą o 10% to możesz nie zaprawiać. Ja przed siewem jarej pszenicy daję 200-250 kg polifoski i około 150 kg mocznika pod agregat i bardzo często siew bez zaprawiania lub na sucho

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Widziałem wczoraj człowieka z RSM  i nie dziwiło mnie to że rozlewa tylko jak dał rade się przebić przez pole jak jest rzadko  i gumiaki topią się w czasie spaceru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

u mnie w okolicy cisza, rozmawiałem z sąsiadami pod kościołem to nikt nie planuję wejścia w pole wcześniej jak ostatnie dni lutego w zależności od opadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Zeszłym roku siałem Azot po pszenicach przed 15 marca wcześniej padało nie można było  ale na chwilę obecną jest bardziej sucho jak rok temu jest plan koło 20 lutego aby tylko nie wiało  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy pierwsze azoty na rzepaki poszły w zeszłą sobotę, na ostatnim przymrozku 😉 Wczoraj też kilku we wsi ganiało po rzepakach z rozsiewaczami, ale większość jeszcze nie ruszyła. W planach na jutro jest saletrosan, ale na ilastej ziemii wierzch lepi się strasznie, a i wiatr ma wiać b.silny 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ile dni po zastosowaniu kizerytu mogę wjeżdżać z saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napewno jest gdzieś to napisane na workach z kizerytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj