yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Music    101

Azot siej od soboty, a nie tam siarczan magnezu :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

Wywieje to pieniądze z kieszeni


Wywieje to pieniądze z kieszeni

Mareg napisał:

Jak wichury to ja bym nie ryzykowal,  może wywiac do somsiada i będzie miał ładniejsze 😅

Wywieje to pieniądze z kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym azotem wstrzymałbym się do 20 25 luty. Na koniec lutego mówią cos o spadkach temp. A może być różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

I co z tego że spadek temperatury? 

To jak w kwietniu będzie mróz to czekać do maja? Wyrwać roślinę i sprawdzić ile soku ma w sobie - nawet bez azotu szlak ja trafi. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Co tu dużo rozważać zachód będzie siał pod koniec lutego a wschód koło 10 marca .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
galan99 napisał:

Co tu dużo rozważać zachód będzie siał pod koniec lutego a wschód koło 10 marca .

dokładnie, dziś pada śnieg u mnie i jest na tyle mokro że przez tydzień nie wejdę w pole. 90% pol w okolicy jest siana we wrzesniu więc wszystkie są dobrze rozkrzewione i nawet lepiej by było opóźnić N żeby jeszcze bardziej nie rozkrzewic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co tu dużo rozważać zachód będzie siał pod koniec lutego a wschód koło 10 marca .

A centrum? 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Na początku marca 😂

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Tylko pozazdrościć tego deszczu, u mnie dzisiaj tylko mzawka kizeryt na rzepak, pszenicę i żyto rozsiany. Z azotem na rzepak zastanawiam się może w przyszłym tygodniu (Podkarpackie)  Po niedzieli siew pszenicy jarej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Radek, a jaką odmianę będziesz siać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

powiem wam że w styczniu i w lutym jak do tej pory spadło u mnie po 30mm więc nie jest źle, oczywiście chciało by się więcej ale dobre i tyle. Kreda wysiana w grudniu po świętach już się rozpuścila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Odmiana Tonika.

Najlepsze plony co chodzi o odmiany pszenicy jarej to miałem z odmiany werbena, ale już jej nie ma dostępnej.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kędzior89    12

witam panowie chciałbym kupić dzisiaj oprysk na grzyba jaki polecacie? i czy yamato było by dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
13 minut temu, Kędzior89 napisał:

witam panowie chciałbym kupić dzisiaj oprysk na grzyba jaki polecacie? i czy yamato było by dobre?

Nie polecam w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ja dzisiaj siałem kizeryt i saletre. Ale saletra z zeszłego roku zrobiła mi psikusa bo sie trochę zbryliła a poza tym chyba złapała trochę wilgoci mimo że była szczelnie przykryta i robią się kluski i co chwile klinują mi się na dole w dziurach rozsiewacza i w ogóle nawóz nie idzie. Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie sytuacje czy pozostało mi jedynie wyskakiwać co 10 metrów z ciągnika i dziugać to od spodu śrubokrętem aż cały nawóz wysieje? Mieszadło niestety nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Jak mokra to nic nie poradzisz, jedynie większa prędkość i większe otwarcie siewnika.

Jak zbrylona to parę razy worek o glebę, się pokruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Siatki nie masz nad mieszadłem?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Nie mam. Zresztą w tym przypadku nic by nie dała bo jak mówiłem zakleja się na dole

Nawet na dwa razy większym otworze nie chce lecieć. To chyba zostało uzbroić się w cierpliwość i dłubać to śrubokrętem aż do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Tylko co to za sianie. Normy nie zachowasz.

Dużo masz tej zawilgoconej?

Żebyś czasem na noc w siewniku nie wysianej nie zostawił , bo kaplica.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

O kurde. Nic nie poradze, musiałem zaparkować do stodoly bo mam co innego teraz do zrobienia i dopiero w poniedziałek do tego wrócę. To może pożyczę motyla taśmowego od znajomego i przesypie to wiadrem, jak kiedyś Kosem rozsiewalem to takie kluski czy brylki nigdy nie stanowiły problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

UPS. Podstaw plastikowe wiadra bo do poniedziałku popłynie. Saletra jest higroskopijna, a jak już jest wilgotna to będzie tylko gorzej.

Co dasz radę to przesyp do worków foliowych i zawiąż. I wysiew jak mówisz taśmowym.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj