yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

warchest    253

znaczy sie u mnie bywało czasem ze i 3 raz po tym pszenzyto szlo po 2 razy pszenica , lub jare zboze jakies jak wymarzło 

ale niestety i taki plodozmian stosuje prawdopodobnie zly bo pszenzyto pszenzyto kukurydza na ziarno kukurydza na ziarno i pszenzyto spowrotem ,

ale kukurydza przynajmniej sie udaje a rzepak to ujowa roslina bo a to slabo powschodzi bo susza skorupa sie zrobi i wgl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2
18 minut temu, SawekBraczyk napisał:

U mnie też są miejsca że dziury od mysz , ale tylko liście obgryzione . Ja obstawiam tego Łokasia Garbatka .

Ok. Dzięki.  Wszysto wskazuje na to ze to łokoś garbatek. Zdjecia jakie znalazlem w necie idealnie pasuja do wygladu plantacji w miejscach uszkodzonych. Poza tym pierwsze takie akcje zaczęły sie wlasnie 3 lub 4 lata temu na jednej dzialce gdzie od jednej miedzy od strony sadu wzdłuż calej dzialki pojawily sie uszkodzenia ( wtedy myslalem ze może sąsiadowi glifosat powialo) . Poza tym znajomy próbował przesiać takie miejsca efekt taki ze zboże kielkowalo i po osiagnieciu 3 4 lisci zasychalo ponownie. Całą  sytuację  uspił tamten rok gdzie problem nie występował wcale. Niestety w tym roku straty na dzień dzisiejszy na moich plantacjach to okolo 15%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Łokaś garbatek żeruje w późno w nocy, więc tylko wtedy jest sens pryskania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ja tak w rzepaku mam pusty plac przy miedzy takim ciągiem idzie , tez by moglo byc od tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Nie wiem, czy zeruje w kapustnych

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
11 godzin temu, warchest napisał:

to ja tak w rzepaku mam pusty plac przy miedzy takim ciągiem idzie , tez by moglo byc od tego ?

Jak od miedzy to prędzej ślimaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
3 godziny temu, Gerard123 napisał:

Panowie czym porządnie polecieć z T1?Capalo wycofane czy można jeszcze kupić?

na cenniku dużej dystrybucji jest, więc powinno chyba jeszcze w tym roku być


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
14 godzin temu, isentor napisał:

Łokaś garbatek żeruje w późno w nocy, więc tylko wtedy jest sens pryskania

 

Nie tylko wtedy...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Z powodu bardzo dużej ilości rozkrzewień od 6 aż do 8 a czasami 9 będę opóźniał N1, i co myślicie aby zastosować mocznik w ilości 200-250kg tak w połowie marca/koniec marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
5 minut temu, kamilc017 napisał:

boogie

 

ile cenowo wychodzi boogie? ja robilen fenpropimorf 0,5l prochloraz 0,7l, propikonazol 0,4l lacznie ok 130zl ha czy to dobre rozwiazanie w tym roku mysle o yamato lub duet star dac na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

230zl na ha. Drogoo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Te 230zł to za Boogie czy jak ??? 
Mocznik dolistnie opłaca się dawać bo się zastanawiam i zastanawiam i nie wiem czy więcej dosypać w granuli czy bawić się w to ? Nigdy mocznika nie stosowałem dolistnie więc no nie wiem jak to wygląda w praktyce .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ale gdy zejdziesz do dawki 1l na ha wychodzi 180 zl. A 1l na ha ponoć tez dobrze działa. Mocznik tylko z siarczanem magnezu. Ja stosuje 2 razy w pszenicy raz na krzewienie a późnej na liść flagowy (jal jest wilgoć w glebie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może głupie pytanie ale jutro ma być ładna pogoda i w końcu bez wiatru i myślę rozsiac siarczan magnezu na pszenicę ale od soboty znów jakieś wichury i czy go jakims cudem nie wywieje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
michal_xs napisał:

Może głupie pytanie ale jutro ma być ładna pogoda i w końcu bez wiatru i myślę rozsiac siarczan magnezu na pszenicę ale od soboty znów jakieś wichury i czy go jakims cudem nie wywieje? 

Nie wywieje, siej spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jak wichury to ja bym nie ryzykowal,  może wywiac do somsiada i będzie miał ładniejsze 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj