yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

dzikiWschód    230

późno z tym azotem, zapowiadają wiosnę od połowy lutego, jeśli to się sprawdzi to już 1 marzec może okazać się późnym terminem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ale kolega pytał o siarkę, dlatego napisałem o dawkach


Nie no czekać z nawozem do 15 marca, jeśli warunki pozwalają wcześniej to gdzie tu sens?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14
Andzej23 napisał:

Ale kolega pytał o siarkę, dlatego napisałem o dawkach


Nie no czekać z nawozem do 15 marca, jeśli warunki pozwalają wcześniej to gdzie tu sens?

, wiadomo jeśli pogoda pozwoli to azot jak najszybciej a jeśli nie pozwoli to 15 marca o 18 wjadę 😂😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Michał 1993, ja uważam, że pierwsza dawka powinna byś mocniejszą od drugiej, ażeby dać pszenicy kopa po zimie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Andzej23 napisał:

Michał 1993, ja uważam, że pierwsza dawka powinna byś mocniejszą od drugiej, ażeby dać pszenicy kopa po zimie.

Z tym kopem to zależy kiedy. Na mocno rozkrzewione i geste pszenice lepiej z pierwsza dawka nie szaleć. Biedy oczywiscie tez nie robic ale te 50 do 60 kg N max mozna podac.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Kiedyś był Rsm, i od następnego roku do niego wrócę. Pierwsza dawka to zazwyczaj od 250 do 280kg, druga 200 do 220, trzecia 100 do 150. Wszystko zależy od potencjału pszenicy i stanowiska. Wszystko to saletra pulan 34. Siarka idzie w dniu siewu, żadko na wiosnę. Nawozy z siarką daje na wiosnę na rzepak, buraki, i jęczmienie ozime.


Tak mój imienniku, dlatego napisałem, że wszystko zależy od warunków na polu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

A rzepak jak nawozisz 🤔 ja planuje 300 saletrosanu na start później 2x po 200 saletry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

 w którym zabiegu T1 czy T2 najlepsze działanie będzie wykazywał Protiokonazol ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Na rzepak 1 dawka 350kg siarczanu amonu, i druga 350 kg saletry. Też są to orientacyjne (średnie dawki) w zależności od pola. A mam pola od 2 do 6 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na T2/T3 w pszenicy lepszym rozwiązaniem będzie tebukonazol z azoksystrobiną czy tebukonazol z difenokonazolem? Kosztowo podobnie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Protiokonazol zalecają od (zwiniętego jeszcze) liścia flagowego. Także napewno nie t1


Dwa triazole to takie sobie rozwiązanie. Azoksy plus najlepiej tebukonazol będzie lepszym rozwiązaniem i najlepiej Azoksy w formulacji SE, jest łatwiej pobierana przez roślinę i nawet jak chwilę po zabiegu spadnie deszcz to jest ona bardzo trudno zmywalna, wręcz znikomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Kędzior może być, tylko musisz się wyrobić do 08.04.2020 także zdążysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Gdzieś dzwoniło , ale nie wiecie Panowie gdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
16 godzin temu, Andzej23 napisał:

Protiokonazol zalecają od (zwiniętego jeszcze) liścia flagowego. Także napewno nie t1

 

Dwa triazole to takie sobie rozwiązanie. Azoksy plus najlepiej tebukonazol będzie lepszym rozwiązaniem i najlepiej Azoksy w formulacji SE, jest łatwiej pobierana przez roślinę i nawet jak chwilę po zabiegu spadnie deszcz to jest ona bardzo trudno zmywalna, wręcz znikomo.

 

Powiadzasz ze protikonazol nie nadaje sie na choroby podstawy źdzbła, coraz ciekawszych rzeczy idzie tutaj sie dowiedziec 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Lonoh, nie stosowałem protiokonazol na t1, ale znalazłem badania w jakim stopniu dany fungicyd radzi sobie z różnymi chorobami i faktycznie masz rację. Mój błąd, przepraszam. Ale dlaczego przytoczyłeś inną moją wypowiedź? Nie odniosłeś się do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

Jak myślicie siać dziś siarczan magnezu troszkę zmarzła ziemia. Zadań gleby wynika że siarki brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
4 godziny temu, marian7k napisał:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/faxer-r-22-2017
A tutaj masz inną datę 😛 
Prochloraz MIAŁ być wycofany, ale im przeszło - groźba podniosła ceny, producenci są zadowoleni, chłop niby też bo dalej jest dostępny, a że podrożał w sprzedaży o 60% to inna bajka 😛

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
4 godziny temu, marian7k napisał:

W pierwszym linku jest termin zezwolenia dla środka Prochloraz 450 EC i nie oznacz to , że substancja aktywna prochloraz nie może być używana po tym terminie w innych preparatach np. Faxer 450 EC . https://www.agrofoto.pl/forum/topic/199005-faxer/

 

"Wycofuję" , ale nie wycofała . Nie przekonały mnie Twoje argumenty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@Konrad_Duda

7 godzin temu, Konrad_Duda napisał:

Nie myślimy bo prochloraz wycofany.

 

7 godzin temu, fezoi napisał:

Gdzieś dzwoniło , ale nie wiecie Panowie gdzie .

Nie zależy mnie na przekonywaniu, odniosłem się do w/w postów a drugim cytowanym przez mnie linku w nagłówku piszą "wycofuje" a nie jak podałeś w " " wycofuję.

@pieter1991 podaje że podrożał o 60%- nie wiem po ile był w ubiegłym roku, teraz dobra miesznina prochlorazu http://www.sklep.sklep-agromek.pl/sklep/fungicydy_grzybobojcze/wirtuoz_520_ec_5l_na_choroby_zboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, chciałbym zaciągnąć porady. Pszenicę mam porażone grzybem. Siane pod koniec września. Planuję dać T0 gdzieś na początku marca. Planuję dać środek topsin 1.4lna ha on ma substancje czynna tiofanat metylowy 500g/l. Co uważacie cenowo wychodzi nie tak zle a możne cos tańszego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj