yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

grochu nie sieje. Raz go mialem. sialem łubin a teraz soje i wchodze dodatkowo w rzepak. I nie sieje pszenic bardzo wymagajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

witam, chciałbym na wiosnę w plonie głównym zasiac groch pastewn ok 150kg z seradela ok 20kg tak żeby na koniec lipca wjechać talerzowka i zostawić pod pszenicę na jesień. Planuje siew motylem na początku kwietnia potem tylko kultywator. Jakie nawożenie zastosować do takiej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym nic nie dawał, albo co najwyżej symbolicznie jakiejś Polifoski. Pod facelię na przyoranie w tym roku nic nie będę dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Prowadzisz uprawę ze zbiorem co dwa lata? Nie lepiej zebrać, poplon i tak będzie , siew spóźnisz do połowy października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli do mnie pytanie to nie. Sieję co roku na którymś z kawałków najbliżej domu facelię dla pszczół. Reszta normalnie uprawiana. W tym roku będzie facelia akurat na polu u sąsiada bo chce sobie chłop pole nawieźć jakimś poplonem to zaproponowałem mu facelię, koszt nasion na pół, kosiarki bijakowej też, on skorzysta i jak pogoda będzie to i ja coś miodu skubnę.

Pany pytanie. Czy taka zupa w trakcie robienia T1 nie zaszkodzi?

Tilt 0,8l/ha + Mirage 0,8l/ha + Plonvit Zboże 2l/ha + Moddus 0,3l/ha + Antywylegacz 1l/ha

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Agrest napisał:

Prowadzisz uprawę ze zbiorem co dwa lata? Nie lepiej zebrać, poplon i tak będzie , siew spóźnisz do połowy października

jeśli do mnie to mam hobbystyczne gospodarstwo i ostatnie 5 lat sieje tylko pszenicę na zmianę z owsem ale chciałbym wprowadzić dodatkowo na jednym kawałku rocznie jakieś straczkowe tylko do przyorania bo ostatnie 2 lata pole nie widziało i niestety szybko nie zobaczy obornika więc jakaś dodatkowa materia w glebie + dodatkowe zmianowanie. Z poplonami jest tak że mega wysuszaja glebe a ja mam poczciwa 60tke i u3 więc orka suchej ziemi tym sprzętem to mordega


Rolnik200598 napisał:

Ja bym nic nie dawał, albo co najwyżej symbolicznie jakiejś Polifoski. Pod facelię na przyoranie w tym roku nic nie będę dawał.

Kiedy planujesz siac facelie w tym roku i czy stosujesz coś na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku siałem u siebie 20 marca, początkiem lipca już była do orki bo przekwitła (mi na tym zależy bo mam ją dla pszczół).

W tym roku będę siał u sąsiada to jeszcze nie wiem kiedy dokładnie ale pewnie początkiem kwietnia bo będzie sobie uprawiał pod ziemniaki to i pod facelię uprawi. 

Jeżeli to tylko na poplon to niczym nie trzeba pryskać, ja siałem 10kg/ha na 3 klasie i była w sam raz. Ewentualnie jakbyś siał na ziarno to chlorotoluron jej krzywdy nie zrobi bo było kilka samosiewów w pszenicy i oprysk Tolurexem nic im nie zrobił jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Tilt Turbo już wycofany . Zamiast tego Duet Starr , tak taki mix spokojnie może iść , ja bym jeszcze siarczan magnezu wsypał .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że wycofany ale mam całą butelkę nie otwartą z zeszłego roku, dopłat nie pobieram, nie mam nr gospodarstwa więc nie ma się czym martwić. Najwyżej do ewidencji go nie wpiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

A no to spokojnie możesz lecieć , oby na wiosne jakiś deszcz był by było po co lecieć . Ja u siebie standardowo Dr.Green , Siarczan Magnezu , Boogie , Stabilan , Moddus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólny plan jest taki i jest on już raczej na 90% ostateczny:

- koło poniedziałku myślę dać ze 100kg/ha soli potasowej 

- N1 50N

- N2 60N (pola po poplonach i dlatego tylko tyle N)

- poprawka na chwasty Chisel

- T1 i skracanie jak wyżej

- T2 Praxior + ewentualnie jakiś Cyperkill w miarę potrzeby + Plonvit

T3 raczej nie planuję bo tebukonazolu na jęczmień jary chyba się nie stosuje to mi tego za dużo zostanie, chyba że można by zrobić tak, że jęczmień jary opryskać na T2 Praxiorem i jakimś Tazerem czy Tarcza Łanem? To wtedy i T3 w pszenicy bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
18 minut temu, SawekBraczyk napisał:

A no to spokojnie możesz lecieć , oby na wiosne jakiś deszcz był by było po co lecieć . Ja u siebie standardowo Dr.Green , Siarczan Magnezu , Boogie , Stabilan , Moddus .

Od jak dawna stosujesz Dr. Green? Stosujesz go też w rzepaku? jedziesz tylko na tych dr.green zboża czy dodajesz coś jeszcze od nich? Bo chyba spróbuję w tym roku. Mają trochę więcej składników niż konkurencja i najważniejsze w jednym opakowaniu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja już 4 rok polece na Dr.Green . W rzepaku też stosuje , bez żadnych dodatków . I jak na razie nie zamierzam zmieniać bo tak wsypuje tyle ile potrzeba i gitara bez odmierzania a jeszcze mały opryskiwacz to tym bardziej . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Duett jest już chyba wycofany.

Stosuje ktoś z Was stabilizatory azotu? Chodzi mi konkretnie o N-Lock Max, jakieś doświadczenia z tym produktem? Czy tylko kolejny "wspaniały" środek, który czyści portfel?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
3 godziny temu, andrzej1988 napisał:

ani prochloraz nie jest wycofany ani duet.

Teraz następną substancją czynną, tym razem z grupy triazoli jest propikonazol - składnik wielu fungicydów.

Propikonazolowi nie odnowiono zezwolenia (zgodnie z art. 4 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2018/1865 z 28 listopada 2018 r.).

- Dodatkowy okres na zużycie zapasów musi być jak najkrótszy i upływać najpóźniej 19 marca 2020 r., dlatego też planuje się ustanowienie terminów sprzedaży i dystrybucji środków ochrony roślin zawierających tę substancję czynną do 19 października 2019 r. zaś terminy stosowania, przechowywania i unieszkodliwiania do dnia 19 marca 2020 r. – poinformowało nas ministerstwo rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Teraz następną substancją czynną, tym razem z grupy triazoli jest propikonazol - składnik wielu fungicydów.

Propikonazolowi nie odnowiono zezwolenia (zgodnie z art. 4 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2018/1865 z 28 listopada 2018 r.).

- Dodatkowy okres na zużycie zapasów musi być jak najkrótszy i upływać najpóźniej 19 marca 2020 r., dlatego też planuje się ustanowienie terminów sprzedaży i dystrybucji środków ochrony roślin zawierających tę substancję czynną do 19 października 2019 r. zaś terminy stosowania, przechowywania i unieszkodliwiania do dnia 19 marca 2020 r. – poinformowało nas ministerstwo rolnictwa.

To akurat mała strata ze wycofuja propikonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

witam, pierwszy raz planuję siać saleteosan 26 w dawce 200kg na dobrze jak wszędzie rozkrzewiona pszenice. Pytanie, oficjalnie jadę z N 1 marca i po jakim czasie powinienem podać N2 w moim przypadku 200kg saletry? jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj