yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

ansu    392

Pełnia krzewienia po ruszeniu wegetacji mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
40 minut temu, ansu napisał:

Pełnia krzewienia po ruszeniu wegetacji mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią

Powiedz ile cieczy stosujesz na 1 ha danego stężenia ... mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią ... 

Mam zamiar dać w pełni krzewienia 200 l na 1 ha ale na każde 100 l wody + mocznik 20% + siarczan magnezu 5% + nawóz z miedzią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

250l/ha to jest 50kg mocznika, 12,5kg siarczanu magnezu + np (1kg siarczanu miedzi + +-0,2 kg kwasku) 

Roztwór mocznika trzeba zrobić wcześniej by się ogrzał przynajmniej powyżej zera i stosować w pochmurny  dzień na suche rośliny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
13 minut temu, ansu napisał:

250l/ha to jest 50kg mocznika, 12,5kg siarczanu magnezu + np (1kg siarczanu miedzi + +-0,2 kg kwasku) 

Roztwór mocznika trzeba zrobić wcześniej by się ogrzał przynajmniej powyżej zera i stosować w pochmurny  dzień na suche rośliny 

Jakie stosujesz dysze bo ja do rsm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Drobnokropliste 0,3 płaskostrumieniowe, tu chodzi o pokrycie roślin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
9 minut temu, ansu napisał:

Drobnokropliste 0,3 płaskostrumieniowe, tu chodzi o pokrycie roślin 

Mam zamiar zastosować  w dwóch dawkach wlać na 1 ha 100 kg mocznika z siarczanem magnezu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28
dzikiWschód napisał:

radix071 napisał:

Ja sialem różne i przy tak niskich opadach wrócę do grochu pastewnego z seradela. 150kg grochu to jakieś 120zl i 20kg seradeli 80zl. Za 200zl hektar obsiany roślinami wiążącymi azot a i gleba super żyzna.

A czy siales ta mieszanke w plonie glonym powiedzmy poczatkiem kwietnia i do zaorania po 15 lipca, żeby zwiększyć ilość masy zielonej w glebie i dopiero pszenica na jesień?

Tylko po zniwach takie sieje. Chyba że sądzę porzeczki to sieje groch na ziarno a potem groch z seradela po zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Dnia 15.01.2020 o 10:33, Andpol napisał:

A co na samą miotłę polecacie? Na dwuliścienne mam kupione fundamentin więc chciałbym już tylko na miotłę coś sprawdzonego?

Też planuje fundamentum 700 ze względu na przytulię i cenę oprysku, mam małą presję miotły ale jest problem z owsem głuchym który przy takiej zimie czuje się jak "PAN"

Co dorzucić na owies tanio i skutecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Fenoxin to w ogóle działa na owies? Opryskałem jarą na owies głuchy to średnio to zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

jak mam problemy z owsem głuchym to nie bawię się w jesienne pryskanie plus Axial na wiosnę bo drogo wychodzi, już lepiej axial komplet wiosną. W ozimych zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale w jarych w mojej okolicy to plaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, jahooo napisał:

jak mam problemy z owsem głuchym to nie bawię się w jesienne pryskanie plus Axial na wiosnę bo drogo wychodzi, już lepiej axial komplet wiosną. W ozimych zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale w jarych w mojej okolicy to plaga.

Jaką dawkę dajesz axial komplet żeby dobrze chwasty spaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Taką, jak podaja w ulotce zalecaną. Opakowanie jest bodajże na 2ha i tak stosuję, bez kombinacji.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ja 4 paczki axialu daje na 10 ha, tylko dodaje 0.5l/ha Galapera czy innego zamiennika Starane bo mam problemy z przytulią i jest czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

To zależy, jakie masz chwasty na polu. U jednego wystarczy, u innego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Lancet 0,2  + galaper 0,5 też chyba teoretycznie dobrze cenowo i powinno być czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

macie juz cenniki na wiosenne herbicydy w pszenicy?

co i jak teraz warto kupić w opcji minimum optimum i maksimum?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Co na poprawkę na chabra?

2l tolurexu i 0,2 dff spłynęło jak po kaczce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Czym się pryska pszenice wiosną i kiedy? Pytam w kontekście tego mojego cuda, które siałem 30.11. Póki co tam nic nie ma, więc zabieg na pewno musi być lekko opóźniony od takiego klasycznego.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj