krzysiu

NH TD;T lub DF Agrofarm

Polecane posty

krzysiu    5

Cześć posiadam MTZ 82 z turem 6 chcę kupić nowy ciągnik konkretnie chdzi tylko o te modele Agrofarm 420 bądź 430 z założenia tańsza wersja żeby tylko było mało awari i był sprytny aczkolwiek nie wykulczam też wersji TTV, a z NH to z założenia TD5050 goły bez pnełmatyki z klimą w najlepszym razie T 5060 bez fajerwerków w gospodarstwie jest Zetor 11441, DF agroplus 87 ful opcja, MF 255, MTZ 82, C330 i dwa ostatnie lecą do sprzedania, przybywa maszyn cięższych zetek co największe będzie robił ale maszyny do tego od ładowacza też małe nie będą na stanie będzie przyczepa do kuku 54m3 z wałkami rozrzucającymi Class, przyczepa tandem 14t, i pare innych wcale nie małyh do pociągnięcia choć najmocniej mi chodzi o solidniejszy w wykonianiu i mniej awaryjny ciągnik z tych co wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To ma być ciągnik do tura? Jak tak to agrofarm w wersji ecoline wystarczy ma masywną przednią oś 96km i to za 140 pare tyś i koła 420/70/24 w standardzie tylko do tura koniecznie dach wysokiej widoczności, przydał by się rewers hydrauliczny ale to już droższa wersja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Apeluję do Was drodzy użytkownicy, abyście nie mnożyli tych tematów. O JX, TD, Agroarmie, T5000 jest już tyle wątków, że chcąc to zlepić w konstruktywną to już sił brak po kilu postach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Ja byłbym za Agrofarmem. Moim zdaniem będzie zawrotniejszy i szybszy od Td.

Ale rewers elektor-hydrauliczny to by Ci się sprzydał jak do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Zgodzę się z użytkownikiem Ferdek07 że do tura najlepszy by był agrofarm w wersji ecoline jest to zwrotny ciągnik, bardzo fajny i komforowy traktor.Teraz jakieś promocję są na Deutz-Fahra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

tak Lepszy jest DF niż NH a poza tym to nh ma słabą pompe do tura,widzialem nie raz jak smiga we wsi TD80D z turem, to bardzo wolno, ledwo daje radu w turze 4 o udzwigu 1100kg. a DF to dobry zwrotny ciągnik i napewno ma lepsza pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A jaką wydajność wogóle ma Agrofarm, kupuje a nie wiem :)

Też bym polecił w ecoline, sam biorę i jest naprawde prosty, i mam nadzieję że dzięki temu nie będzie komplikacji. Sprzęgło jest mokre, a więc wydłużona żywotność. Szczerze to się zdziwiłem nad skrętem, między Zetorem, a DF

agro973 wynegocjowałem 410 za 112tyś netto z opcji to wybrałem obciążniki, continentalki 380, 420 i radio, czyli to co mi brakowało...

To było zimą i była promocja kursu Euro po 3,9zł. Czy teraz też jest jakaś promocja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak ecoline to nie mokre sprzęgło, coś pomotałeś, po co dopłacałeś za continental jak w standardzie ten sam rozmiar dają, lepiej było wziąść szersze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przecież to stara ulotka, teraz te silniki mają euro 3 spaliny, a w kąpieli olejowej to by nie było skrzyni 15/15 tam jest zwykłe suche sprzęgło o średnicy 12' cali a w 100tce 13' cali i tyle i na pewno w ecoline nie ma sprzęgła molrego, na pewno nie za te pieniądze, mokre jest tylko w gs!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Chodziło mi o drobne porównanie silnik DF Agrofarm 420 a NH TD5050 T5050 technologia która lepsza wytrzymałość itp. solidność montarzu tych modeli, awaryjność, pomysłowość, czy warto dać więcej za tak samo wyposarzonego DF jak NH czy warto dopłacić do opcji GS czyli z INV i półbiegami lub skrzyni Vario waży wtedy cały DF o 500kg więcej czy lepiej jeździć prostym mechanicznym i też będzie ok. jak by się spisywał ten TTV 430 w ładowaczu, czy możliwy jest zakup skrzyni w DF z inversorem hydralicznym ale bez półbiegów i bez tego mega reduktora na pełzające bo ja ich nie używam już mam ww Agroplusie f45x45 i 15 biegów nie użyję nigdy bo mega wolne czyli tak jakbym miał 30x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Bez półbiegów, za to z EH rewersem możesz mieć skrzynię 20x20 (wersja D). Czy w NH serii T jest już dostępne okno dachowe? W Agrofarmie z EH rewersem masz możliwość regulacji agresywności działania rewersu.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Krzysiu to jak masz tego agroplusa z rewersem hydraulicznym to dlaczego jakiegoś dobrego lekkiego zachodniego tura nie założysz do agroplusa? Agrofarmem oczywiście da się dobrze pracować i z mechanicznym rewersem, polecam wersje ecoline, bo to chyba najlepszy współczynnik ceny do oferowanego towaru i jakości, bo masz zachodni ciągnik na "mam nadzieje" dobrych podzespołach i niezłej jakości poskładany w cenie farmtracka/proximy, ciągnik taki jest okrojony z tylnej wycieraczki obić błotników regulacji kierowcy i kilku innych drobnostek, co w normalnej pracy nie przeszkadza, co śmieszniejsze zastanawiałem się nad "lepszym" fotelem teraz każda wersja nawet gs ma w standardzie taki fotel jak mam w ecoline :), zwrócił bym na twoim miejscu uwagę @Krzysiu jeśli poważnie myślisz o agrofarmie czy w agroplusie odpowiada Ci ta kabina, jak Ci tam nie ciasno to wyobraź sobie jeszcze rewers z lewej strony zamiast z prawej jak w agroplusie i masz agrofarma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Za DF Agrofarm 410 z klimą i szerszym kapciem otrzymałem ofertę na 153 tys zł brutto.

Jedyny mankament to brak siedziska dla pasażera a synek będzie się pchał do kabiny na kolana...


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Tak na Agroplusa mógłbym dać nawet Quick 25 czy 35 ale ja przewożę codziennie ponad 4t paszy na ładowaczu plus prace sezonowe to jest dosyć dużo i ciężar dosyć duży wycinara 500kg +balot 700kg, chwytak do balotów +balot 700kg, krokodyl 1,4m i wysokość podnoszenia minimum 3,3m no i agroplus miesza paszę a inny musi ładować jakby agroplus ładował to muszę do mieszania kupić inny mały a ja i tak agroplusem robię już pod 800mth rocznie i nowym Agrofarmem z założenia to może i śmignę pod 800mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj