pawelrolnik19

Egzamin zawodowy - technik rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

"Wieczna Panna"??? :D

ja nie zdawałem, a ta strona nie działa a tak na marginiesie patrze patrze i mi jakos posty nie leca co to moze byc?

 

W HP posty się nie liczą.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesio    0

Witam bardzo serdecznie. Ja zdaję egzamin w tym roku w czerwcu. Chciałbym się "trochę" do niego przygotować i szukam testu teoretycznego pierwszej i drugiej części ze stycznia 2011. NIe wiem czy nie za szybko bo ten egzamin miesiąc temu się odbył i nigdzie nie mogę znaleźć tego testu. Pozostałe z wszystkich lat mam i tylko tego mi brakuje. Dzięki za informacje i podaję meila jakby ktoś miał asiuchna21@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Przyłączam sie do pytania. Wiecie co będzie na praktycznym jutro?. Dzisiejszy był nie za łatwy ale moze z 10pkt bd zle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Dzisiejszy test był niezbyt trudny!

Tego co jutro będzie nikt nie wie, ale obawiam się buraków lub roślin strączkowych...

 

Posiada może ktoś odpowiedzi do dzisiejszego testu? bo szukam w internecie ale znaleźć nie mogę..

 

P.S. posiada ktoś może dokładnie opisane uprawy wyżej wymienionych roślinek? Jeśli ktoś będzie miał także zboża, ziemniaki, trawy, motylkowe i inne to także nie pogardzę :)

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Rolnikix no wiesz zależy jak cie nauczyciele przygotowali ;D ja może z 10 może mniej będę miał źle ale powiem tak wiekszosc z wlasnego doświadczenia nie ze szkoły...

 

 

Mam nadzieje że jutro bd produkcja roslinna... jezeli p.zwierzeca to bd zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

ja pisze praktyczny o 9 rano to napisze co było:P może komuś się przyda


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

weź nawet nie wQrwiaj ludzi.... walnolem sie na tabelce z 30% straty i decytonach..... nie obliczylem powierzchni zboz i wycielen.....

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No mnie dzisiejszy projekt wbił w siedzenie... będzie co będzie, ale w życiu bym się czegoś takiego nie spodziewał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Dzisiejszy test był bardzo łatwy, co Wy chcecie? Nie potrzeba było wiedzy żadnej rolniczej praktycznie, tylko odczytać dokładnie zadanie, załączniki i robić kolejno. Jedynie matematyka i liczenie kalkulatorem oraz czytanie ze zrozumieniem się kłania...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie praktyczne Technik Agrobiznesu produkcja roślinna Produkcja oleju do biopaliw oraz sprzedaż makuch pomyliłem się w jednej pozycji bilansu i nie pomnożyłem wyniku finansowym zapomniałem pomnoży x 12 bo był wymiar roczny zobaczy się jak wyniki będą.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

@Rolnikix tak jak mówisz było dość łatwe, a powiedz jaką odpowiedz dałeś do ostatniego punktu gdzie było trzeba obliczyć ilość cieląt rocznie i krów na wymianę? Bo wydaje mi się że strzeliłem tam gafę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Było 40 krów mlecznych których płodność wynosiła 90%, czyli 36 krów na rok miało cielaka wiec tyle też było cielaków w ciągu roku.

Z kolei krowy w tym gospodarstwie były, że tak się wyrażę, eksploatowane przez 4 lata(wynikało z treści zadania).

40 sztuk wymienianych co 4 lata daje średnią na 1 rok 10 sztuk.

Niektórzy w tym zadaniu pisali że wybrakowywane są 4 sztuki bo tyle się nie zacieliło ale nie brali pod uwagę wszystkich informacji zawartych w zadaniu popełniając tym samym błąd moim zdaniem.

 

Najgorsze to to, że niektórzy nie potrafili podzielić dawki wypisanej jak byk w tabelce na porcje ranną i popołudniową...

Jedynie można się było zamotać w tym zadaniu chyba z zamianą kg na dt, sam się pomyliłem na początku ale jak mi wyszedł wynik który po sprawdzeniu nie pokrywał się z prawdą, szybko znalazłem błąd i poprawiłem. Ale to tylko czwarty pkt mógł być zły i ostatnia kolumna 3 punktu jeśli ktoś źle jednostki pozamieniał, więc tylko z tym błędem nie powinno być problemów z zaliczeniem egzaminu.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Zadanie praktyczne Technik Agrobiznesu produkcja roślinna Produkcja oleju do biopaliw oraz sprzedaż makuch pomyliłem się w jednej pozycji bilansu i nie pomnożyłem wyniku finansowym zapomniałem pomnoży x 12 bo był wymiar roczny zobaczy się jak wyniki będą.

Jak resztę masz dobrze to powinieneś zaliczyć ,ja na próbnym miałem błędy w rachunku zysków i strat i wskaźnikach i 76% jakoś było.A tak w ogóle to dzisiaj dali łatwe zadanie ,gorsza była wczorajsza teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

no właśnie ja wziąłem pod uwagę tą płodność i przy wymianie stada zapisałem, że 4 sztuki rocznie, nie pomyślałem i bedzie mniej punkcików, ale poza tym reszta poszła dobrze także powinno być zdane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

a ja uczynilem glupi blad, wal;e sie w leb, bylo obliczyc pasze tresciwe dla stada na 1b ytdzien, skonstruowalem sobie tabele w ktorej polioczylem wszystkie pasze , i teresciwe i objetosciowe, jak myslicie bedzie dobrze czy zle ?? chyba tylko to mam zle ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Jak tak zrobiłeś to źle.

Pasze treściwe były dwie z tego co pamiętam, jęczmienna i rzepakowa, pozostałe były objętościowe więc ich nie było trzeba liczyć. Raczej tego nie uznają chociaż kto ich tam wie :)

I to było chyba jedyny podpunkt w tym całym zadaniu w którym było trzeba mieć wiedzę małą aby odróżnić treściwe od objętościowych.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak resztę masz dobrze to powinieneś zaliczyć ,ja na próbnym miałem błędy w rachunku zysków i strat i wskaźnikach i 76% jakoś było.A tak w ogóle to dzisiaj dali łatwe zadanie ,gorsza była wczorajsza teoria.

Teoria była taka sobie wcale taka łatwa w tym roku nie była jak będą wyniki okaże się bądźmy dobrej myśli.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

a w necie nie ma? bo mam ze szkoly swoje dane i haslo ale nie wiem na jakiej stronie sprawdzic bo podobno w necie ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj